اخذ اقامت در کشور لهستان و بررسی اطلاعات کلی درباره این کشور یکی از مواردی است که در این مقاله قصد بررسی آن را داریم. همچنین اطلاعاتی درباره کشور اوکراین و تفاوت این کشور با لهستان نیز اطلاعاتی است که قصد داریم آن را به شما منتقل کنیم. همه ساله طیف گسترده ای از افراد غیر اروپایی برای اقامت در این کشورها وارد قاره سبز می شوند. امکانات بالا، شرایط زندگی مناسب، اقتصاد پویا و . . . از دلایلی است که سالانه این افراد خارجی برای اقامت در کشوری اروپایی اقدام می کنند. همچنین این موضوع را نباید فراموش کرد که کشورهای متفاوتی برای حضور وجود دارند که بسته به امکانات موجود در این کشورها و شرایط موردنیاز برای اخذ افراد غیراروپایی، این افراد در این کشورها اقامت می کنند. کشور لهستان و اوکراین یکی از برترین مقاصد مهاجرین ایرانی برای حضور و اقامت در کشورهای اروپایی بوده اند. این کشورها با داشتن شرایط زندگی مناسب، سبک زندگی مشابه به ایرانیان، فرهنگ غنی و . . . باعث شده اند تا بسیاری از ایرانیان حضور در کشورهای لهستان و اوکراین را تجربه کنند.  در این مقاله قصد داریم چند سری اطلاعات کلی درباره اخذ اقامت در کشور لهستان و همچنین تفاوت این کشور با کشور اوکراین را مورد بررسی قرار دهیم. اطلاعات کلی درباره کشور، وسعت و دیگر موارد مربوطه از موضوعاتی است که قصد داریم به آن بپردازیم. موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات حقوقی در زمینه اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا در خدمت شما عزیزان است. با ما همراه باشید.

کشور لهستان:

این کشور یکی از زیباترین و در عین حال ثروتمندترین کشورهای اروپایی است. اقتصاد و سیستم اجرایی این کشور به حدی پیشرفته و قدرتمند است که دیگر کمتر کشوری را می توان یافت که بتواند با کشور لهستان در این زمینه رقابت کند. همین موضوع باعث شده تا کشور لهستان به عنوان یکی از 10 اقتصاد برتر اروپایی شناخته شود.

زبان کشور لهستان لهستانی است. البته بیش از 90 درصد مردم این کشور به انگلیسی نیز صحبت می کنند. پایتخت کشور لهستان شهر زیبای ورشو و جمعیت این کشور بیش از 35 میلیون نفر است.

کشور اوکراین:

کشور اوکراین نیز یکی از کشورهای بزرگ و زیبای اروپایی است. این کشور با وسعت 603.268 کیلومتری خود به عنوان 44 امین کشور بزرگ جهان شناخته شده است. زبان کشور اوکراین، اوکراینی است. البته زبان روسی نیز یکی از پرکاربردترین زبان بعد از زبان اوکراینی است.

این کشور در زمان اتحاد جماهیر شوروی دومین اقتصاد برتر شناخته شد. پس از فروپاشی این اتحاد، اقتصاد کشور اوکراین دستخوش تغییر شد و بیش تر از همه مردم این کشور دچار مشکل شدند. در حال حاضر اقتصاد این کشور از ثبات نسبی برخوردار است.

اخذ اقامت در کشور لهستان یا اوکراین:

به طور کل بیان این موضوع که کدام کشور گزینه مناسبی برای اقامت به حساب می آیند، یک تفسیر اشتباه است. مطلوب بودن محل اقامت یک عاملی نسبی است و بر اساس مشخصه های هر فرد می تواند متفاوت باشد. کشورهای لهستان و اوکراین جزو آن دسته از کشورهای اروپایی است که در چند سال گذشته طیف گسترده ای از افراد غیراروپایی نسبت به اقامت در آن اقدام کرده اند. برای این که بتوانیم به یک انتخاب نسبی درباره اخذ اقامت در کشور لهستان یا اوکراین برسیم، در چند زمینه این دو کشور را مورد بررسی قرار می دهیم.

اقتصاد:

به طور کل کشور لهستان جزو آن دسته از کشورهای اروپایی است که در زمینه اقتصادی توانسته به میزان قابل توجهی به موفقیت برسد. این کشور با بهره برداری از منابع طبیعی و همچنین به کارگیری طیف گسترده ای از نیروهای کار توانسته اند بسیاری از افراد خارجی را برای اقامت بکشانند.

در زمینه اقتصادی، کشور اوکراین در چند سال گذشته کمی پیشرفت را تجربه کرده است. همچنین در گذشته این کشور دچار رکود و افت اقتصادی بوده اما در این چند سال گذشته، این کشور توانسته کمی به موفقیت های اقتصادی برسد.

اگر علاقه مند به انتخاب از میان دو نمونه از این دو کشورها هستید، اقامت در کشور لهستان جزو گزینه ای است که در زمینه اقتصادی ما به شما آن را پیشنهاد می کنیم.

بازار کار:

یکی از مواردی که کشور لهستان به میزان قابل توجهی از کشورهایی مانند اوکراین پیشی گرفته، بحث بازار کار است. کشور لهستان به میزان بسیار زیادی در زمینه کاری با نرخ بیکاری کمتر از 4 درصد توانسته به یکی از فعال ترین کشورهای اروپایی در زمینه کار تبدیل شود. کشور اوکراین نیز با نرخ بیکاری کمتر از 10 درصد در این زمینه موفق عمل کرده اما در مقایسه با کشور لهستان، این کشور در زمینه کار و نرخ بیکاری ضعیف عمل کرده است.

صادرات:

همچنین کشور لهستان در زمینه صادرات توانسته به میزان بسیار زیادی بالاتر و بیشتر از کشور اوکراین است. میزان نرخ صادرات کشور لهستان در سال گذشته توانسته بیش از 224 میلیارد دلار است. این در حالی است که کشور اوکراین در سال گذشته تنها 40 میلیارد دلار درآمد در زمینه صادرات درآمد به دست آورده است. اخذ اقامت در کشور لهستان در این زمینه می تواند به میزان بسیار زیادی برای شما سودآور باشد.

فرهنگ و سبک زندگی:

در این زمینه کشور لهستان از نظر نرخ امید به زندگی به میزان بسیار زیادی بهتر از کشور اوکراین عمل کرده است. نرخ امید به زندگی کشور لهستان بیش از 77 سال و کشور نروژ بیش از 72 سال است.

در کل هردو کشور گزینه ای مناسب برای اقامت به نظر می رسند اما اخذ اقامت کشور لهستان انتخاب مناسب تری به حساب می آید.

مترجم: جواد محمدی

منبع: https://www.indexmundi.com/factbook/compare/poland.ukraine