اقامت کانادا را در این مقاله مطالعه می کنید. برای بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت و اخذ اقامت در یکی از کشور های خارجی را داشته باشند˓ کانادا را به عنوان مقصد نهایی خود انتخاب می کنند. اما باید این موضوع را نیز در نظر داشته باشند که اگرچه کانادا یکی از مهاجر پذیر ترین کشور های دنیاست˓ اخذ اقامت و مهاجرت به این کشور نیز قوانین خاص خود را دارد که در صورت عدم آشنایی با آن ها هزینه و زمانی را که صرف مهاجرت می کنید بعضا به هدر رفته و در بسیاری از موارد به نتیجه ی مورد انتظار خود نمی رسید.

شرکت مهاجرتی و اقامتی رابین هولدینگ با کادری مجرب و متشکل از افراد متخصص در زمینه ی مهاجرت˓ گام به گام شما را در راه رسیدن به رویاهایتان همراهی می کند. کشور کانادا همچنین به دلیل سطح بالای امکانات رفاهی و شرایط تحصیلی مناسب مقصد و هدف بسیاری از ایرانیانی است که به منظور رسیدن به شرایط بهتر و مناسب تر اقدام به اخذ اقامت کانادا می کنند. در این مقاله قصد داریم شما را با راه و روش مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت آن آشنا کنیم.

به طور میانگین سالانه 250000 نفر برای ورود و اقامت کانادا از طریق روش های مختلف اقدام می کنند و این رقم نشان دهنده ی مزیت ها و امکانات فراوان برای زندگی در این کشور است. اقامت کانادا به روش های مختلفی امکان پذیر است از جمه تولد در این کشور˓ ازدواج˓ ویزای توریستی˓ خود اشتغالی˓اقامت تحصیلی و شغلی و غیره که با توجه به شرایط هر فرد می تواند متغیر باشد و در واقع هر فرد باید با توجه به شرایط شخصی مثل سن˓ سرمایه˓ میزان تحصیل و شرایط دیگر یکی از روش ها را انتخاب کند.

ما در این مقاله به شرح مهم ترین روش ها می پردازیم. پیش از آن که سراغ روش های مختلف اقامتی برویم باید دو نکته را برای شما یادآوری کنم. اولین نکته آگاهی کامل از شرایط مهاجرت و اقامت کانادا است که هرچه میزان این آگاهی بالا تر برود˓ روند اخذ اقامت شما نیز با سرعت بیشتری انجام می شود. دومین مسئله که برای مهاجرت به هر کشوری الزامی است و باید مد نظر قرار دهید اهمیت یادگیری زبان پیش از هرگونه اقدام برای مهاجرت است. در ادامه با انواع روش های اقامت کانادا با ما همراه باشید.

اخذ اقامت کانادا از طریق اشتغال:

کشور کانادا به دلیل اقتصاد پر قدرتی که دارد و همچنین زبان انگلیسی به عنوان یکی از دو زبان رسمی کشور˓ برای افرادی که خواهان اخذ ویزای شغلی می باشند گزینه ی مناسبی است. ویزای شغلی در کاناد تحت عنوان express entry ویاskilled worker  نسبت به سایر ویزا ها بسیار زود تر صادر می شود اما روند اخذ آن سخت تر است.

اخذ اقامت کانادا از طریق تحصیل :

یکی دیگر از روش های اخذ اقامت کانادا ویزای تحصیلی است. کشور کانادا با دارا بودن مراکز و کالج ها و دانشگاه های برتر˓ همیشه برای افرادی که رویای ادامه ی تحصیل را دارند رویای بزرگیست. به طور کلی پذیرش در دانشگاه های کانادا محدودیت سنی ندارد اما تحصیل در این دانشگاه ها رایگان نیست اما در سفارت خانه ها شرایطی برای سن افراد مقرر شده که حتمت باید آن را رعایت کنند. پس بهتر است که پیش از هرگونه اقدام برای مهاجرت˓ شرایط و رزومه ی شما توسط یک وکیل مهاجرتی متخصص بررسی شود. در صورتی که رزومه ی خوبی داشته باشید تسهیلات و کمک هزینه هایی را نیز برای تحصیل شما در نظر می گیرند. در بحث یادگیری زبان نیز باید حد نصاب نمره ی زبان را که توسط اداره ی مهاجرت کانادا تعریف شده کسب کنید. کشور کانادا با دار بودن شرایط مناسب شغلی فرصتی را برای فارغ التحصیلان فراهم می کند که پس از پایتان دوره ی تحصیل خود برای یافتن شغل مناسب اقدام کنند و پس از یافتن شغل مناسب می توانند با تمدید ویزای خود برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

اخذ اقامت کانادا از طریق تولد:

کانادا یکی از محدود کشور هایی است که در آن طبق نظام حقوقی کشور˓ فرزند متولد شده در خاک کانادا صرف نظر از تابعیت والدین شهروند کانادا محسوب می شود و حتی اگر در کانادا ساکن نباشد از تمام مزایای آن از جمله حق تحصیل در کانادا به عنوان شهروند کانادایی بهره مند می شود. چنین قانونی را سیستم ارضی می نامند و تابعیت هر شخص از محل تولدش مشخص می شود. اما باید گفت تولد فرزند در کانادا به تنهایی برای اقامت و تابعیت والدین وی هیچ تاثیری ندارد و تا رسیدن به سن 18 سالگی نیز نمی تواند برای پدر و مادر خود درخواست اقامت دهد.

اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج:

ازدواج یکی از معمول ترین روش هایی است که افراد برای اقامت کانادا و یا هر کشور دیگر آن را انتخاب می کنند اما باید گفت این روش در صورتی نتیجه بخش است که ازدواج دو طرف واقعی بوده و مدارکی را برای اثبات آن به مامور سفارت ارائه دهند. در غیر این صورت ازدواج های غیر واقعی در اخذ اقامت کانادا جایی ندارد. یکی از این مدارک˓ گواهی حقوق شخصی است که قصد ازدواج دارد و طبق آن باید علاوه بر تامین مخارج خود قادر به تامین شخص دیگری نیز باشد. محل سکونت نیز باید مشخص شود.

اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری:

سرمایه گذاری نیز یکی دیگر از روش هایی است که ریسک آن نیز به مراتب بالاتر است. شرایط سرمایه گذاری در کانادا در هر استان و ایالت متفاوت است و شما باید با یک وکیل مجرب و متخصص مشورت کنید تا با کمترین ریسک و بالاترین بازده در کانادا سرمایه گذاری کنید.

اخذ اقامت کانادا را در بهترین شرایط و کم ترین میزان ریسک با ما تجربه کنید. مشاوران و وکیلان متخصص ما آماده ی همکاری با شما هستند.

منابع:

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.canadianimmigration.net/immigration/permanent-resident/&ved=2ahUKEwjLgK34rvfnAhXnWxUIHQGoBRgQFjAaegQICRAB&usg=AOvVaw3GeMIB0Nan2X7ivlOXEnG_

مترجم: جواد محمدی