استارت آپ کانادا را در این مقاله از دست ندهید.کشور زیبا و ثروتمند کانادا با داشتن نیرو های متخصص و متعهد˓ سرمایه گذاران فراوان و شرایط شغلی مناسب بیشترین تعداد مهاجران را از سایر کشور ها پذیرا می باشد. کشور کانادا به همین منظور شرایط مختلفی را برای اخذ ویزا فراهم کرده است که از جمله ی آن ویزای تحصیلی˓ ویزای شغلی و ویزای ازدواج است. یکی از این موارد ویزای استارت آپ است که به واسطه ی آن افراد از سراسر دنیا با ایده های نوآورانه و کار آفرینی به کانادا می آیند تا در ازای اخذ ویزای اقامتی˓ یک تیم کار آفرینی ایجاد کنند که منجر به اشتغال زایی بیشتر˓ ایده های بهتر و رشد اقتصاد جهانی خواهد شد. شرکت اقامتی و مهاجرتی رابین هولدینگ با دارا بودن مشاوران و وکلای متخصص در زمینه ی مهاجرت  در روند استارت آپ کانادا گام به گام شما را در مسیر رسیدن به موفقیت همراهی می کند.

استارت آپ چیست؟

استارت آپ ها از گذشته تا کنون در رشد جهانی اقتصاد و پیشرفت آن نقش بسزایی ایفا کرده اند. مقصود از استارت آپ ها شرکت های کوچک و تجارت هایی هستند که پس از گذران مدتی در محیط های کوچک و بدون امکانات، الان به شرکت های بزرگ تجاری و بین المللی تبدیل شده اند. نتایج تحقیقات حاکی از آن است که مهاجرین نقش بزرگی در راه اندازی چنین شرکت هایی ایفا کرده اند. بنابر این دولت کانادا نیز با همین روش اقدام به پذیرش افرادی می کند که ایده های تجاری بزرگی داشته باشند. کشور های دیگری مثل شیلی هلند و فرانسه نیز برای جذب اشتغال به کشورشان اقدام به ویزای استارت آپ می کنند ولی بهترین ویزای استارت آپ متعلق به کاناداست. در این مقاله قصد داریم شرایط و مدارک لازم برای استارت آپ کانادا را برای شما شرح دهیم. پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

روند کار به چه صورت است؟

خب اول از همه باید بگویم که اگر ایده ی جدید و به اصطلاح کارآفرینی سود آوری در ذهن دارید که منجر به ایجاد اشتغال شده و در سطح جهان گسترده شود، کشور کانادا از ایده ی شما حمایت کرده و ایده های شما را تشویق می کند. در نهایت کشور کانادا  ویزای استارت آپ شما را صادر می کند و با معرفی سرمایه گذاران در کانادا به شما کمک می کند تیم کار آفرینی خود را تشکیل داده و در این مسیر از ایده های نوآورانه ی شما استقبال می کند. اما این مورد مهم را در نظر داشته باشید که دولت سرمایه ی لازم برای حمایت خانواده را به شما نمی دهد. پس این مورد را مدنظر قرار داده و پول و سرمایه ی کافی برای تامین خانواده و خودتان را باید به همراه داشته باشید.

اگر ایده ی من به نتیجه نرسید چه اتفاقی رخ می دهد؟

در ابتدا ممکن است فکر کنید ریسک چنین کاری چقدر می تواند بالا باشد و در صورت شکست احتمالا از کانادا اخراج می شوم و تمام زحماتم به باد می رود اما اول از همه به خاطر داشته باشید که شروع هر کار و تجارتی ممکن است در نتیجه به شکست منتهی شده و یا موفق شود. استارت آپ نیز از این قاعده مستثنا نیست. دوم این که دولت کانادا نیز به سختی این کار و ریسکی که افراد مهاجر در این مسیر می پذیرند واقف است پس نگران نباشید در صورتی که بیزینس شما به موفقیت ختم نشود دولت اقامت شما را لغو نمی کند و شما می توانید تجارت دیگری را آغاز کنید و همچنان در کانادا اقامت داشته باشید.

ویزای استارت آپ کانادا به چه صورت عمل می کند؟

دولت کانادا لیستی از افراد سرمایه گذار را در اختیار فرد متقاضی می گذارد و او باید از بین این افراد یک نفر سرمایه گذار را انتخاب کرده و او را قانع کند که روی این پروژه سرمایه گذاری کند. اگر مایل به اخذ ویزای استارت آپ کانادا هستید ابتدا باید از طرف سرمایه گذارانی که قصد دارند در پروژه ی شما سرمایه گذاری کنند و در کانادا ساکن هستند حمایت شوید و در واقع این سرمایه گذاری باید توسط کانادا مقرر شود. پس با سرمایه گذارتان در کانادا در تماس باشید تا مدارک و اقدامات لازم برای ارائه ی ایده ی تجاری تان را مشخص کنند. از جمله موارد مورد نیاز برای کارآفرینان استارتاپ کانادا نیاز به داشتن مهارت های زبان˓ داشتن سرمایه ی کافی برای اقامت و اخذ ویزای استارت آپ˓ الزامات مالکیت کسب و کار و یک سازمان سرمایه گذاری معین برای حمایت از ایده ی استارت آپ است.

استارت آپ کانادا

اهمیت یادگیری زبان برای استارت آپ کانادا:

داشتن مهارت های زبانی شما برای سازمان مهاجرتی کانادا بسیار اهمیت دارد. شما باید بتوانید به راحتی در محیط کار خود به زبان انگلیسی یا فرانسوی و یا هر دو زبان صحبت کنید و به این منظور آزمونی از شما گرفته می شود تا مهارت های زبانی شما در خواندن˓ نوشتن˓ مکالمه و همچنین توانایی های شنیداری شما را بسنجند و کسب حداقل نمره ی 5 در این آزمون الزامی است. هنگامی که برای ویزای استارت آپ اقدام می کنید رعایت دو شرط لازم است از جمله این که متقاضیان استارت آپ باید حداقل پنجاه درصد از حق رای در این کارآفرینی را داشته باشند و نیز هر متقاضی باید حداقل ده درصد از حق رای کسب و کار را داشته باشد. هنگام ورود به کانادا از کافی بودن سرمایه ی خود برای تامین خانواده مطمئن شوید اما اگر بیش از ده هزار دلار کانادا با خود بیاورید به مقامات اطلاع دهید وگرنه مشمول جریمه و توقیف پولتان می شوید.

منبع:

https://www.cic.gc.ca/english/helpcentre/answer.asp?qnum=645&top=6

مترجم: جواد محمدی