اسکان دانشجویان در نروژ را در این مقاله مطالعه خواهیم کرد. نروژ به دلیل دارا بودن سطح کیفی بالای آموزشی˓ شرایط مناسب شغلی برای فارغ التحصیلان و امکانات فراوان برای زندگی همواره یکی از بهترین و پر طرفدار ترین کشور ها برای دانشجویانی بوده که قصد دارند تحصیلات خود را در خارج از کشور ادامه دهند و قطعا برای افرادی که قصد ادامه ی تحصیل در کشور های خارجی را داشته باشند˓ اولین مسئله ای که مورد تحصیل در نروژ وجود دارد، محل اسکان دانشجویان در نروژ در طول دوران تحصیل است و اولین چیزی که معمولا به ذهن آن ها خطور می کند اقامت در خوابگاه است.

در نروژ نیز دانشجویان متقاضی ادامه ی تحصیل مایلند که از شرایط خوابگاه اطلاعات کاملی داشته باشند که می توان گفت دغدغه ی بزرگی به شمار می رود. اما اصلا نگران نباشید. ما تمام اطلاعات لازم در این زمینه را برای شما شرح می دهیم. اگر شما نیز متقاضی ادامه تحصیل و زندگی در خوابگاه های نروژ را دارید در این مقاله با ما همراه باشید تا شرایط اسکان در خوابگاه های نروژ و هزینه ی آن و بسیاری اطلاعات مفید دیگر را به طور جامع برای شما شرح دهیم. با ما همراه باشید.

اسکان دانشجویان در نروژ:

از آن جا که بر خلاف سطح استاندارد بالای زندگی و دانشگاه های برتر نروژ˓ زندگی در خوابگاه کیفیت چندانی ندارد. از آن جا که دولت برای ساخت خوابگاه ها به اندازه ی کافی زمین در اختیار ندارد˓ شما باید به دنبال راه های دیگری برای اسکان دانشجویی باشید. ما در مقاله اسکان دانشجویان در نروژ به صورت کامل این روش ها را برای شما شرح خواهیم داد.

راه های اقامت و اسکان دانشجویان در نروژ:

عمدتا در خوابگاه های دانشجویی حدود 60 درصد از جمعیت به دانشجویان دکترا˓ حدود 20 درصد به دانشجویان کارشناسی ارشد و باقی ظرفیت به دانشجویان کارشناسی اختصاص یافته است و این اعداد و ارقام نشان دهنده ی این است که دانشجویان مقطع کارشناسی اگر خواستار محیط راحت تر و با کیفیتی هستند باید به غیر از خوابگاه های دانشجویی به فکر مکان های دیگری برای اسکان باشند.

دومین انتخابی که معمولا به ذهن این افراد خطور می کند اجاره ی آپارتمان هایی برای اسکان در طول تحصیل است اما باید متوجه این نکته باشید که هزینه ی این آپاذرتمان ها از خوابگاه های دانشجویی بهتر است. پس یا باید تمکن مالی لازم برای اجاره ی یک واحد آپارتمان به صورت خصوصی را داشته باشید و یا به صورت گروهی با چندین نفر از دانشجویان دیگر یک واحد را اجاره کرده و هزینه ی آن را تقسیم کنید اما در صورتی که با وجود سرویس بهداشتی و آشپزخانه ی اشتراکی مشکلی ن داشته باشید.

اگر بخواهید در یک شهر کوچک در نروژ یک آپارتمان اجاره کنید هزینه ی آن بین 3500 کرون تا 4000 کرون نروژ است. و در صورتی که در یک شهر بزرگ سکونت داشته باشید (مثل اوسلو پایتخت نروژ) هزینه ی اجاره ی آچپارتمان برای شما حدودا بین 5000 کرون تا 7000 کرون نروژ است.

در غیر این صورت می توانید از student kipnaden˓ سازمانی که با دانشگاه ها در ارتباط است کمک بگیرید. این سازمان محل های اسکان با قیمت بین 3000 کرون تا 5000 کرون را به شما پیشنهاد می دهد. اما هزینه ی خوابگاه و محل اقامت˓ تنها چیزی نیست که دانشجویان باید راجع به آن فکر کنند. هزینه های دیگر مثل تهیه ی غذا˓ پوشاک و هزینه ی دفتر و کتاب و لوازم تحریر را نیز باید مد نظر قرار دهند. از آن جا که سطح استاندارد زندگی در نروژ کیفیت بسیار بالایی دارد˓ هزینه ی زندگی نیز متعاقبا بالاست.

زندگی و تحصیل در نروژ:

مخصوصا برای دانشجویانی که اشتغال ندارند. البته با توجه به سطح بالای تنوع شغلی و شرایط بسیار مناسب برای کار در نروژ شما در هر رشته ی تحصیلی که مشغول به تحصیل باشید می توانید در حین تحصیل مشغول به کار بوده و هزینه ی زندگی در خوابگاه دانشجویی و یا آپارتمان ها را تامین کنید. شما می توانید در هتل ها˓ کافی شاپ ها˓ بازار تولید و صنعت مشغول به کار شوید و در صورت تسلط به زبان انگلیسی نیز در شرکت های بین المللی و یا محیط دانشگاه نیز استخدام شوید.

پس یادگیری زبان انگلیسی در هر صورت به نفع شماست˓ حتی در تامین هزینه ی خوابگاه! در صورت تسلط به زبان نروژی نیز طیف وسیع تری از اشتغال برای شما فراهم می شود و در ازای یک ساعت کار در نروژ می توانید  بین 7 یورو تا 9 یورو درآمد زایی کنید. البته هزینه های زندگی در نروژ و اسکان در خوابگاه و یا آپارتمان ها همه و همه تا حدود زیادی به مدیریت شما˓ سبک زندگی فردی˓ مکانی که برای زندگی انتخاب می کنید و بسیاری از عوامل دیگر بستگی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به چگونگی اسکان در نروژ با کم ترین هزینه ی ممکن با موسسه ی مهاجرتی و اقامتی رابین هولدینگ در تماس باشید.

هزینه ی تحصیل در نروژ رایگان است و شما تنها باید هزینه ای را جهت ثبت نام در شروع ترم پرداخت کنید و از این طریق می توانید مخارج مربوط به اسکان در خوابگاه های دانشجویی و یا آپارتمان را جبران کنید. همچنین دانشگاه ها در طول تحصیل برای افراد واجد شرایط تسهیلاتی را در نظر می گیرند که می تواند در تامین هزینه های اسکان در خوابگاه ها به شما کمک کند.

آنچه در این مقاله خواندید اطلاعاتی راجع به شرایط اقامت در خوابگاه دانشجویی و یا اجاره ی آپارتمان برای اسکان در طول تحصیل بود. در صورت هر گونه سوال دیگر در رابطه با شرایط زندگی دانشجویی با ما تماس بگیرید. مشاوران ما از تمام جزئیات زندگی دانشجویی و چگونگی اسکان با کم ترین هزینه های ممکن شما را راهنمایی کنند.

منبع:

https://www.rocapply.com/study-in-norway/about-norway/student-accommodation-in-norway.html

مترجم: جواد محمدی