ویزای کاری کشور کانادا و شرایط اخذ آن، موضوع امروز مقاله ی ما می باشد. بحث کار و فعالیت های اقتصادی در سرتاسر جهان، موضوعی بسیار مهم و چالش برانگیز است. برای این که بتوانید در زمینه ای مشغول به کار شوید، موضوعی که قابل توجه می باشد، موضوع توانایی اجرایی و پیش زمینه های آموزشی در این زمینه است. این موارد تا حدود بسیار زیادی در پیدا کردن شغل در داخل و یا خارج محل تولد شما اهمیت دارد.

از سری  موارد دیگری که برای پیدا کردن شغل و زندگی در خارج از کشور محل سکونت شما مهم است، اقدام برای به دست آوردن ویزای کاری کشور موردنظر می باشد. کشور کانادا نیز از این قاعده مستثنی نیست. افراد مهاجر برای کار کردن در این کشور می بایست ویزای کاری کشور کانادا را از طریق کنسول گری کانادا دریافت کنند.

در این مقاله اطلاعات کلی درباره ی شرایط کلی جهت اخذ ویزای کاری کشور کانادا را مورد بررسی قرار می دهیم. موسسه ی حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسه های حقوقی در زمینه ی اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا می باشد. این شرکت آماده ی پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشد.

کار در کشور کانادا:

کشور کانادا یکی از محصر به فرد ترین و جذاب ترین بازارهای اقتصادی در جهان را دارد. اقتصاد نوین، سیستم بانکداری منحصر به فرد و توانایی جذب بالای سرمایه های بین المللی باعث شده است تا طیف گسترده ای از مهاجرین اقدام به اخذ اقامت کاری کشور کانادا و یا ویزای سرمایه گذاری در این کشور اقدام کنند. دولت وکنسول گری کشور کانادا نیز با رعایت چند سری چارچوب های کلی و فراهم کردن شرایط مناسب جهت حضور سرمایه گذاران و نیروی کار قوی، اقتصاد خود را بیش از پیش قوی تر کرده است.

به طور کل بحث کار و اخذ ویزای کاری کشور کانادا تا حدود بسیار زیادی شبیه به شرایط اخذ اقامت کاری در بسیاری از کشور های اروپایی است. موضوعی که جالب توجه است، روش و انواع ویزای کاری کشور کانادا است.

کشور کانادا به دو نمونه ی ویزای کاری موقت و دایم، از افراد و نیروهای جوان برای کار در صنعت و رونق اقتصادی خود استفاده می کند. مهاجرین از این دو روش برای اخذ ویزای کاری کشور کانادا باید استفاده کنند تا بتوانند به طور قانونی اقامت  کار  دریافت کنند.

چگونه می توان به طور موقت ویزای کاری کشور کانادا را اخذ کرد؟

برای این که بتوانید به طور موقت کار کنید، باید در ابتدا اقامت موقت در کانادا را دریافت کنید. برای همین موضوع شما باید در ابتدا نسبت به دریافت اقامت موقت کشور کانادا به کنسول گری این کشور در کشور محل تولد خود مراجعه کنید و نسبت به دریافت این ویزا مدارک و شرایط لازم را فراهم کنید.

پس از این موضوع شما باید نسبت به دریافت کار در کانادا اقدام کنید؛ این موضوع تا حدودی با کشور ایران تفاوت دارد. به طور کل کشور کانادا و اکثر کشورهای اروپایی برای اعطای ویزای کاری به مهاجرین، از این افراد مدارک و سند معتبر جهت همکاری با نهاد و یا شرکت تجاری این کشور درخواست می کند. به همین دلیل شما باید در ابتدا در محلی که قصد کار کردن آن را دارید، درخواست کار دهید و پس از قبول شدن، کارفرمای شما نسبت به جذب شما در شرکت و یا سیستم کاری خود اقدامات قانونی را انجام دهد.

از این اقدامات می توان به عضویت کارفرما در سیستم ارزیابی بازار کار کشور کانادا (LMIA) اشاره نمود. این نهاد دولتی پس از بررسی های لازم اجازه ی استخدام و یا عدم استخدام به کارفرما می دهد.

موردی که باید برای دریافت ویزای کاری کشور کانادا به آن اشاره کرد، موضوع اخذ ویزای کاری این کشور برای یک سری از مشاغل خاص است. به عنوان مثال برای بعضی از مشاغل کشور کانادا، شرایط خاص و مناسب تری را برای مهاجرین در نظر گرفته است. از این سری مشاغل خاص می توان به مواردی مانند مشاغل پزشکی، تجاری و کشاورزی اشاره کرد.

این دسته از مشاغل را کشور کانادا توجه بسیار زیادی به آن ها دارد. آن دسته از مهاجرینی که برای اخذ ویزای کاری کشور کانادا اقدام می کنند و اقدام به کار کردن در این کشور در رشته هایی مانند پزشکی، کشاورزی و حوزه ی تجارت هستند، کنسول گری و دولت کشور کانادا به آن ها توجه بسیار زیادی می کند و می توانند راحت تر مشغول به کار شوند.

آیا با ویزای موقت کاری کشور کانادا می توان اقامت دایم این کشور را دریافت کرد؟

موضوعی که در این کشور بسیار اهمیت دارد، قانون مندی و رعایت موارد لازم برای کار و زندگی کردن در این کشور است. به طور کل اگر به واسطه ی ویزای کاری کشور کانادا که به صورت موقت آن را دریافت کرده اید، قصد مهاجرت همیشگی دارید، این موضوع می تواند برای شما کمی مشکل ساز باشد. به طور کل این موضوع بسیار مهم و جالب توجه است.

ویزای کاری کشور کانادا به صورت موقت به افراد اعطا می شود. برای زندگی و اقامت دایم در این کشور پس از گذشت مدت زمان طولانی از اقامت خود در کانادا می توانید در صورت عدم وجود هیچ گونه سوابق کیفری و دیگر موارد مربوطه، اقدام به درخواست ویزای دایم کشور کانادا دهید.

موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات حقوقی در زمینه ی اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا، آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد. با ما همراه باشید.

مترجم: جواد محمدی

منبع:

https://settlement.org/ontario/immigration-citizenship/immigrating-to-ontario/immigration-categories/how-do-i-come-to-canada-as-a-temporary-foreign-worker/