اقامت در کشور نروژ از طریق کار و اطلاعات مربوط به آن را می توانید از طریق این مقاله مطالعه کنید. کشور نروژ و به طور کل کشورهای عضو قاره اروپا را می توان مکانی بسیار مناسب برای کار و سرمایه گذاری دانست. دلایل بسیار زیادی نیز برای انتخاب این کشورها جهت کار وجود دارد. یکی از این دلایل، اقتصاد با ثبات و برنامه ریزی شده است. بسیاری از کشورهای اروپایی مانند نروژ با برنامه ریزی های مشخص از بروز هرگونه مشکل در ساختار اقتصادی کشور خود جلوگیری کرده و همچنین شرایط را برای افراد جهت کار و سرمایه گذاری فراهم می کند. مواردی مانند عدم سواستفاده از منابع مالی توسط افراد زی ربط از سری دلایل دیگر جهت انتخاب کشورهای اروپایی برای اقامت و سرمایه گذاری است. کشور نروژ نیز از دیرباز جزو چند کشور برتر اروپایی در زمینه اقتصادی شناخته شده است. وجود منابع طبیعی و بهره گیری هدفمند از آن؛ برنامه ریزی مشخص برای پروژه های اقتصادی، باز بودن فضای کار و . . . از مواردی است که بسیاری از مهاجرین نسبت به اخذ اقامت کشور نروژ از طریق کار اقدامات قانونی لازم را به عمل می آورند. این موضوع را نباید فراموش کرد برای این که بتوانید در کشور نروژ برای کار اقامت کنید باید حتما به صورت قانونی و از طریق اخذ ویزای کاری این کشور وارد بازار کار شوید. قبل از این که برای این موضوع اقدام کنید، بهتر است چند سری اطلاعات کلی در این زمینه را بررسی و نسبت به بازار کار و شرایط کاری کشور نروژ اطلاعات لازم را کسب کنید. در این مقاله اطلاعات کلی درباره کشور نروژ و مواردی که باید قبل از اقامت در کشور نروژ برای کار بدانید را مورد بررسی قرار می دهیم. موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات حقوقی در زمینه اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا در خدمت شما عزیزان است. با ما همراه باشید.

کشور نروژ:

نروژ را با نام سرزمین وایکینگز نیز می شناسند. این کشور با آب و هوا و اقلیم منحصر به فرد خود یکی از چندین کشورهای اروپایی است که بیش از چند نوع آب و هوا را تجربه می کند. از نظر جغرافیایی این کشور بیش از 280 هزار کیلومتر وسعت داشته و با کشورهایی نظیر سوید، فنلاند، دانمارک و بریتانیا همسایگی دارد. همسایگی کشور نروژ با این کشورها باعث برقراری روابط تجاری مستحکم با این کشورها است. این کشور توانسته به میزان قابل توجهی در زمینه اقتصادی پیشرفت کرده و به موفقیت های بسیار زیادی برسد. به طوری که کشور نروژ جزو 10 کشور برتر و ثروتمند اروپایی  و جهانی است. وجود این پیشرفت های اقتصادی به واسطه وجود برنامه ریزی و همچنین تکیه بر نیروی کار بوده است. به طور کل کشور نروژ جزو آن دسته از کشورهایی است که در زمینه اقتصادی به همین حد بسنده نکرده و مشغول برنامه ریزی های بلند مدت برای اقتصاد داخلی و روابط بین الملل خود است. همین موضوع نیازمند نیروی کار جوان و ماهر است. به همین دلیل کنسول گری کشور نروژ با هماهنگی های لازم با دستگاه های اجرایی کشور نروژ، سعی در جذب نیروی کار ماهر خارجی نیز دارد. این موضوع به این معنی است که شرایط لازم برای کار افراد خارجی راحت تر از قبل فراهم شده است. اگر در زمینه کاری مهارت دارید و علاقه مند به کار در کشوری خارجی هستید، کشور نروژ یک کشور بسیار مناسب برای شما جهت کار و پیشرفت است.

نکات مهم قبل از اقامت در کشور نروژ از طریق کار:

همان طور که در ابتدای مقاله نیز به آن اشاره شد، کشور نروژ جزو آن دسته از کشورهای اروپایی است که با کار کردن در این کشور می توانید به موفقیت در زمینه کاری خود برسید. قبل از اقامت در این کشور برای کار باید به چند نکته کلی توجه کنید؛ این نکات عبارتند از:

  1. کامل بودن مدارک را فراموش نکنید:

قبل از این که برای اقامت در کشور نروژ برای کار اقدام کنید، بهتر است هرچه سریع تر نسبت به جمع آوری مدارک اقدامات لازم را انجام دهید. این مدارک را می توانید به راحتی از طریق سایت کنسول گری کشور نروژ به دست آورید و یا از طریق موسسه حقوقی بین المللی رابین اطلاعات لازم را به دست آورید.

  1. رزومه کاری قوی داشته باشید:

سعی کنید حتما در رزومه کاری خود اطلاعات مربوط به سوابق کاری خود را تمام و کمال لحاظ کنید. این موضوع را فراموش نکنید که کنسول گری کشور نروژ مدارک شما را بررسی و نسبت به صحت آن اقدامات لازم را انجام می دهد. سعی کنید حتما اطلاعات دقیق  و مربوط به این موضوع را بدون هیچ گونه اضافه گویی لحاظ کنید.

  1. در هنگام مصاحبه در سفارت از دادن اطلاعات اضافی پرهیز کنید:

سفارت یک کشور سیستم و فرایندهای خاص خود را دارد. سعی کنید حتما در هنگام مصاحبه در سفارت کشور نروژ، نسبت به سوالات کارگزار، حتما پاسخ دقیق و خلاصه شده ای به او دهید. از توضیحات اضافه و یا رفتارهای غیرمعمولی خودداری کنید. پوشش رسمی و بدون آرایش یک امتیاز مثبت برای شما به حساب می آید.

این سه مورد را می توان جزو چند موارد بسیار مهم قبل از اخذ اقامت کشور نروژ از طریق کار دانست. جدا از این موارد، اطلاعات و مشخصه های دیگری نیز وجود دارد که در ادامه مقالات بعدی به آن پرداخته خواهد شد. موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات حقوقی در زمینه اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا در خدمت شما عزیزان است. با ما همراه باشید.

مترجم: جواد محمدی

منبع: https://www.internations.org/go/moving-to-norway/working