اقامت در کشور بلغارستان و اطلاعات بیش تر درباره ی این کشور موضوعی است که در این مقاله به صورت کلی مورد بررسی قرار می گیرد. به طور کل بحث اقامت و زندگی در کشورهای اروپایی موضوعی است که بسیاری از ایرانیان و افراد غیر اروپایی نسبت به آن بسیار علاقه مند هستند. قاره ی سبز با فراهم کردن حداقل نیازهای زندگی از طرفی و توجه بسیار زیاد به ساکنین آن باعث شده تا بسیاری از افراد غیر اروپایی نسبت به حضور، اقامت و زندگی در این قاره اقدامات لازم را به عمل آورند. کشور بلغارستان نیز از این قاعده مستثنی نیست.

در این مقاله اطلاعات کلی درباره ی اقامت در کشور بلغارستان و اطلاعات کلی ای که باید نسبت به این کشور به دست آورید را به طور جامع مورد بررسی قرار خواهیم داد. موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات حقوقی در زمینه ی اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا شما را در رسیدن به اقامت در کشور موردنظر خود را یاری می دهد. با ما همراه باشید.

کشور بلغارستان:

اقامت در کشور بلغارستان و داشتن یک زندگی آرام و مناسب نیازمند به دست آوردن آگاهی های کلی درباره ی این کشور و رعایت هنجارهای کلی آن است. به طور کل کشور بلغارستان جزو آن دسته از کشورهای منطقه ی جنوب شرقی اروپا است که در چند سال گذشته توانسته به پیشرفت های چشم گیر بسیار زیادی دست پیدا کند. این کشور با ترکیه و یونان در قسمت جنوبی خود همسایگی دارد. از طرفی رومانی در بخش شمال و مقدونیه در قسمت غرب کشور بلغارستان قرار دارد. همچنین صربستان نیز در قسمت شرقی کشور بلغارستان قرار دارد.

وجود این کشور ها در اطراف کشور بلغارستان باعث شده تا این کشور به میزان قابل توجهی مراودات تجاری و سیاسی خود را افزایش داده و در بخش اقتصادی به موفقیت های قابل توجهی دست پیدا کند. موفقیت هایی که باعث شده تا سران معاهده ی شنگن نیم نگاهی به افزودن کشور بلغارستان به این معاهده را داشته باشند. همچنین وجود جاذبه های گردشگری بسیار زیاد و مناسب بودن شرایط اقامتی در کشور بلغارستان باعث شده تا طیف گسترده ی افراد غیر اروپایی نسبت به مسافرت و اقامت در کشور بلغارستان، اقدامات لازم را انجام دهند. همین موضوعات باعث نزدیک تر شدن بلغارستان به عضویت در کشورهای عضو معاهده ی شنگن شده است.

پایتخت کشور بلغارستان شهر زیبای صوفیا است و زبان رسمی این کشور بلغاری می باشد. مساحت این کشور حدود 111.000 کیلومتر که بیش تر موقعیت جغرافیایی این کشور مسکونی است. از طرفی موضوعی که باعث افزایش روز افزون علاقه مندان به اقامت در کشور بلغارستان شده است، بحث ارزان و مقرون به صرفه بودن هزینه های زندگی در کشور بلغارستان است. کل هزینه های زندگی در کشور بلغارستان با احتساب اجاره ی منزل، خوراک، پوشاک، حامل های انرژی، حمل و نقل و . . . حدود 1000 تا 1500 یورو می باشد که این میزان در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی رقمی بسیار معقول و مناسب است.

وجود کار و مردمانی با فرهنگ باعث شده تا بسیاری از ایرانیان نسبت به اقامت در کشور بلغارستان اقدامات لازم را انجام داده و برای این موضوع از طریق روش های مشخص شده توسط کنسول گری این کشور اقدامات قانونی را انجام دهند. اما این روش ها کدامند؟

روش های اقامت در کشور بلغارستان:

به طور کل کشور بلغارستان جزو آن دسته از کشورهایی است که توانسته به میزان قابل توجهی نسبت به پذیرش افراد خارجی در کشور خود پیشی گیرد. همین موضوع باعث شده تا بسیاری از افراد خارجی پذیرفته شده جهت اقامت در کشور بلغارستان به راحتی بتوانند در بازار کار این کشور وارد شده و با داشتن تخصص های مربوطه به اقتصاد کشور بلغارستان کمک به سزایی کنند. اقامت در کشور بلغارستان با رعایت موارد قانونی می تواند برای شما سکوی پرتابی جهت رسیدن به زندگی آرام در کشوری دنج و موفقیت های کاری و شغلی باشد.

البته این موضوع را نباید فراموش کرد که اقامت در کشور بلغارستان به طور کل به سه شاخه ی اقامت کوتاه مدت، اقامت بلند مدت و اخذ شهروندی این کشور تقسیم می شود. اقامت بلند مدت یکی از روش های اقامتی در کشور بلغارستان است که اکثرا افراد غیر اروپایی برای دریافت آن اقدام می کنند. این روش اقامتی پس از گذشت مدت زمان از بررسی مدارک شما، اعتبار یک ساله مبنی بر حضور قانونی در بلغارستان را به شما می دهد. اقامت در کشور بلغارستان به صورت بلند مدت پس از هر بار اتمام مدت زمان آن قابل تمدید است. همچنین از روش های اقامت در کشور بلغارستان به صورت بلند مدت می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  1. اقامت در کشور بلغارستان از طریق کار
  2. اقامت در کشور بلغارستان از طریق سرمایه گذاری
  3. اقامت در کشور بلغارستان از طریق تحصیل

به طور کل سه مورد از جامع ترین روش های اخذ اقامت کشور بلغارستان به صورت خلاصه بیان شد. موضوعی که جالب توجه است این روش های اقامتی خود مجدد زیر شاخه های بیش تری دارند. به عنوان مثال اقامت در کشور بلغارستان از طریق سرمایه گذاری خود به چندین شاخه ی سرمایه گذاری مطلق و یا ایجاد یک شرکت تجاری است. همین موضوع باعث می شود تا بسیاری از افراد نسبت به اقامت در کشور بلغارستان به صورت بلند مدت اقدامات لازم را انجام دهند. موضوعی که مهم و جالب توجه است، امتیاز اخذ اقامت بلند مدت کشور بلغارستان است. پس از اخذ اقامت بلند مدت کشور بلغارستان می توانید پس از گذشت چند سال نسبت به اخذ شهروندی کشور بلغارستان از طریق قانونی اقدامات لازم را به عمل آورید. این درخواست به دلیل داشتن اقامت بلند مدت در کشور بلغارستان، سریع تر پیگیری شده و نتیجه ی بهتری نیز دارد.

مترجم: جواد محمدی

منابع: https://www.escapeartist.com/bulgaria/live/residency-options-bulgaria/

https://www.cheapestdestinationsblog.com/2014/12/08/how-much-does-it-really-cost-to-live-in-bulgaria/