وقت سفارت شکشور اسپانیا و اطلاعات مربوط به آن، موضوعی است که بسیاری از افراد علاقه مند به آن هستند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم آن را برای امروز به شما توضیح دهیم. همان طور که در مقالات قبلی به ان اشاره شد، اقامت و زندگی در کشورهای اروپایی نیازمند اخذ اقامت کشور موردنظر از طریق سفارت آن کشور است.

این موضوع را فراموش نکنید که مسیله دریافت وقت سفارت یک کشور، برای ورود قانونی به این کشور می باشد و افراد برای ورود قانونی به کشور موردنظر خود از جمله اسپانیا باید حتما وقت سفارت دریافت کنند. اگر علاقه مند به حضور قانونی در کشور اسپانیا هستید، باید درباره ی  دریافت وقت سفارت کشور اسپانیا، اقدامات و موارد لازم را انجام دهید.

کشور اسپانیا مانند سایر کشورهای اروپایی دارای چند سری ضوابط و شرایط کلی به منظور اعظا وقت سفارت به متقاضیان خود است. در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی درباره کشور اسپانیا و مواردی که باید برای دریافت وقت سفارت اسپانیا بدانید را مورد بررسی قرار می دهیم. موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات حقوقی در زمینه اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا در خدمت شما عزیزان برای ارایه خدمات به منظور اخذ اقامت این کشورها است.

کشور اسپانیا:

اسپانیا جزو آن دسته از کشورهای اروپایی است که سالانه قشر عظیمی از افراد خارجی به منظور سفر و یا اقامت به این کشور، نسبت به دریافت مدل های مختلف ویزا اقدام می کنند. دریافت وقت سفارت کشور اسپانیا یکی از اقداماتی است که برای ورود به این کشور باید آن را پیگیری کنید. اما قبل از آن بهتر است کمی توضیح ابتدایی درباره این موضوع به شما دهیم.

سفارت یا کنسول گری کشور اسپانیا، به منطقه ای گفته می شود که به منظور برقراری ارتباط مسالمت آمیز با دیگر کشور ها احداث شده است. این کنسول گری یک کنسول گری اصلی که محل آن کشور اسپانیا است واقع شده است و دیگر سفارت های اسپانیا که در اکثر کشورها واقع شده است، تحت نظارت این اداره به فعالیت می پردازند.

ارایه اقامت به مهاجرین به منظور ورود به کشور اسپانیا از فعالیت هایی است که در سفارت کشور اسپانیا صورت می پذیرد. به طور کل ورود به کشور اسپانیا، راه و دلایل متفاوتی دارد. بسیاری از افراد به منظور اقامت از طریق کار قصد ورود به کشور اسپانیا را دارند.

همچنین ممکن است بعضی از افراد نسبت به ورود به کشور اسپانیا از طریق سرمایه گذاری اقدام کنند. راه های بسیار زیادی برای وجود دارد. چیزی که بسیار مهم و حیاتی است فراهم کردن مدارک و ارسال به موقع درخواست مبنی بر دریافت وقت سفارت اسپانیا است.

وقت سفارت کشور اسپانیا:

برای این که بتوانید اقامت کشور اسپانیا را دریافت کنید، باید حتما وقت سفارت این کشور را تعیین و در زمان مقرر در این سفارت برای ارایه مدارک و در نهایت مصاحبه حاضر شوید.

به طور کل موضوعی که بسیار اهمیت دارد، بحث فراهم کردن مدارک و صحت این موارد است. البته این نکته را نباید فراموش کرد که مدارک شما با دقت و توسط کارکنان سفارت کشور اسپانیا مورد بررسی قرار می گیرد. به منظور عد اتلاف وقت و هزینه خود بهتر است حتما نسبت به صحت مدارک خود اطمینان حاصل کنید.

یکی از مدارکی که برای سفارت کشور اسپانیا و یا هر سفارت کشور دیگری اهمیت دارد، موضوع استطاعت مالی فرد متقاضی به منظور اقامت در کشور اسپانیا است. اگر فرد مقاضی به اشتباه مدارکی مبنی بر استطاعت مالی خود به این کنسول گری انتقال دهد و اثبات این مدارک توسط افراد مربوطه در سفارت رد شود، وقت سفارت و درخواست شما برای دریافت وقت سفارت اسپانیا رد شده و ممکن است حتی در فرایند های بعدی برای دریافت ویزای این کشور دچار مشکل شوید. حتما سعی کنید نسبت به صحت مدارک خود اطمینان حاصل کنید.

نکاتی که باید برای دریافت وقت سفارت اسپانیا آن را رعایت کنید:

  1. تکمیل مدارک خود:

یکی از مهم ترین موضوعی که باید هنگام ورود به فرایند دریافت اقامت کشور اسپانیا آن را رعایت کنید، موضوع کامل بودن مدارک خود است. فرایند دریافت وقت سفارت کشور اسپانیا یک فرایند نسبتا سخت و مستلزم پرداخت هزینه است. درصورت عدم آمادگی مدارک خود، درخواست شما بدون هیچ گونه بررسی های دیگر، رد و در درخواست های بعدی برای دریافت وقت سفارت دچار مشکل خواهید شد.

از مدارکی که باید حتما نسبت به آمادگی آن باید اقدام کنید می توان به پاسپورت با اعبتار حداقل سه ماه و دو صفحه خالی اشاره کرد. همچنین مدارکی مانند عکس بیومتریک، رزرو بلیط رفت و برگشت خود به کشور اسپانیا و دیگر موارد موردنظر متناسب با هدف اقامت در این کشور اشاره کرد.

  1. زمان ارسال درخواست:

یک موضوعی که برای ارسال درخواست خود برای دریافت ویزای کشور اسپانیا باید به آن توجه کنید، موضوع زمان ارسال درخواست برای دریافت وقت سفارت این کشور است. تیم مهاجرتی رابین هلدینگ مدت زمان لازم برای ارسال درخواست دریافت وقت سفارت اسپانیا را در بازه 40 تا 50 روز قبل از سفر به این کشور توصیه می کنند.

  1. نحوه ارسال درخواست برای دریافت وقت سفارت کشور اسپانیا:

برای ارسال درخواست خود به سفارت کشور اسپانیا، باید به صورت آنلاین این اقدام را انجام دهید. سایت سفارت کشور اسپانیا، لینک موردنظر برای ارسال درخواست خود به منظور دریافت وقت سفارت خود را دارد. می توانید با مراجعه به آن قسمت نسبت به دریافت وقت سفارت این کشور اقدامات لازم را به عمل آورید.

یکی از مهم ترین موضوعات برای دریافت وقت سفارت کشور اسپانیا، توجه به مواردی مانند کامل بودن مدارک، استطاعت مالی و مشخص بودن هدف برای اقامت بسیار مهم است. موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات حقوقی در زمینه اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا در خدمت شما عزیزان است.

مترجم: جواد محمدی

منبع: http://www.exteriores.gob.es/Consulados/LOSANGELES/en/InformacionParaExtranjeros/Pages/Common-Questions-and-Issues.aspx