اقامت ترکیه از طریق ازدواج موضوع مقاله ی امروز ماست. ترکیه، کشوری بزرگ با مردمی صمیمی است که شما طی یک برخورد کوچک هم متوجه آثاری از فرهنگ و سنت عثمانی که هنوز در ان ها وجود دارد خواهید شد و علاوه بر حفظ فرهنگ اصیل خود، به دلیل این که قسمتی از آن در قاره ی اروپا واقع شده است آثار تمدن غرب هم به خوبی در آن واضح است.

پس قطعا زندگی در چنین کشوری می تواند تجربه ی زیبایی باشد! افراد برای اخذ اقامت ترکیه از روش های مختلفی استفاده می کنند که می توانید در سایت ما مقاله ی مربوط به روش های اخذ اقامت ترکیه را بخوانید. از جمله ی این روش ها اقامت از طریق تولد فرزند، اقامت از طریق ازدواج و یا اقامت از طریق کار و تحصیل است. ما در این مقاله قصد داریم اقامت ترکیه از طریق ازدواج را برای شما به تفصیل شرح دهیم. با ما همراه باشید.

از دیگر مزایای اقامت ترکیه از طریق ازدواج این است که اخذ اقامت از این طریق راهی مطمئن و آسان است البته به شرطی که ازدواج شما واقعی بوده و قصد فریب دولت ترکیه را نداشته باشید. شرط سن نیز برای ازدواج در ترکیه بالای هجده سال است و در صورتی که به این قانون پایبند نباشید دولت ترکیه قطعا مجازات سنگینی را برای شما در نظر خواهد گرفت پس برای موفقیت در مهاجرت حتما به قانون های در نظر گرفته شده برای ازدواج در ترکیه پایبند باشید.جالب است بدانید که شما زمانی که با یک شهروند ترکیه ازدواج می کنید می توانید به مدت سه سال بدون هیچ گونه مشکلی در خاک ترکیه زندگی کنید و پس از گذشت پنج سال برای اقامت دائم اقدام کنید و این یکی از مزیت های اقامت ترکیه از طریق ازدواج محسوب می شود. البته توجه کنید که در این نوع اقامت، شخصی که قرار است با او در ترکیه ازدواج کنید حتما باید شهروند ترکیه باشد و در صورتی که فرد پناهنده باشد یا فقط در ترکیه اقامت داشته باشد شما نمی توانید اقامت ترکیه یا شهروند آن را به دست آورید.

شرایط ازدواج با تبعه ی ترکیه:

ازدواج برای اخذ اقامت ترکیه قوانین خاص خود را دارد و شخص در صورتی که با یک تبعه ی ترکیه ازدواج کند می تواند اقامت این کشور را دریافت کند. ولی اولین نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که اردواج شما باید واقعی بوده و درواقع ازدواج را به عنوان راهی برای رسیدن به اقامت انتخاب نکرده باشید. در صورتی که ازدواج شما صوری باشد دولت هر زمان که نسبت به آن شک کند یا متوجه غیر واقعی بودن آن بشود ازدواج را منتفی می کند. پس در صورتی که واقعا قصد ازدواج دارید این روش را انتخاب کنید. ممکن است بگویید خب دولت متوجه نمی شود که ازدواج صوری است و پس از ثبت ازدواج، اقامت را دریافت کرده و دیگر مشکلی نخواهم داشت.

اگر چنین فکری به ذهنتان خطور کرده باید بگویم که دولت ترکیه به این سادگی اقامت شما را صادر نمی کند! بلکه پس از گذشت سه تا پنج سال اقامت دائم را به شما می دهد تا در این مدت از واقعی بودن ازدواج اطمینان حاصل کند. دومین نکته ی مدنظر این است که شخص مورد نظر در ترکیه نباید اقامت خود را از طریق پناهندگی به دست آورده باشد زیرا در چنین صورتی هرگز شما اقامت ترکیه را پس از ازدواج دریافت نمی کنید. از دیگر شرایط اقامت ترکیه از طریق ازدواج، شرط سن است و زوجین باید بالای هجده سال سن داشته باشند.

در صورتی که سن زوجه کم تر از هجده سال باشد گواهی رضایت پدر و یا گواهی فوت او الزامی است و در آخر اگر که زوجه قبلا یک بار ازدواج کرده و برای بار دوم قصد ازدواج با یک تبعه ی ترکیه را دارد باید سیصد روز از طلاق وی گذشته باشد. در ادامه مدارک لازم را به اطلاع شما می رسانیم.

مدارک لازم جهت اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج:

  • یک برگه ی سلامت و گواهی آزمایش خون که نشان می دهد زوج و زوجه مشکلات وراثتی، خونی و یا بیماری ندارند.
  • گواهی تجرد که هر کدام از کنسولگری کشور خود در ترکیه دریافت کرده اند.
  • چهار قطعه عکس
  • اصل مدارک زوج و زوجه به همراه ترجمه ی رسمی آن ها
  • پاسپورت زوج و زوجه

پس از آن که مدارک لازم را ارائه کردید باید فرم های لازم را از شهرداری دریافت کرده و تکمیل نمایید. پس از آن باید از شهرداری های ترکیه برای ثبت رسمی ازدواجتان وقت گرفته و اقدامات لازم را در این جهت انجام دهید.

اقامت ترکیه از طریق ازدواج

در این مقاله شرایط، قوانین و مدارک لازم جهت اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج را برای شما شرح دادیم ولی فراموش نکنید که هر کدام از موارد گفته شده ممکن است طی شرایط اندکی دچار تغییرات شده و یا با توجه به شرایط هر شخص متفاوت باشد. پس برای اطلاع از قوانین به روز و جدید با موسسه ی ما تماس بگیرید و در صورتی که هنوز هم با شرایط اقامت ترکیه از طریق ازدواج به اندازه ی کافی آشنا نیستید پیشنهاد می کنیم به جای هدر دادن سرمایه و زمان خود، از مشاوران و وکلای خبره ی ما در این زمینه کمک بگیرید. موسسه ی اقامتی و مهاجرتی رابین هلدینگ با سابقه ای درخشان در اخذ اقامت کشور های مختلف، رویای شما را به حقیقت تبدیل می کند. با ما تماس بگیرید.

مترجم: جواد محمدی

منبع:

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.e-ikamet.com/en/residence-permits/accompany-family-residence-permit/residence-permit-for-foreign-nationals-married-to-a-turkish-citizen&ved=2ahUKEwjv4KGrx6HoAhXmz4UKHbU3BjgQFjABegQIDBAH&usg=AOvVaw2CGYfgDv9mLYvGfMNOqtcf