اقامت در بلغارستان از طریق کار موضوعی است که می توانید در این مقاله اطلاعات لازم مربوط به آن را مطالعه کنید. کشورهای اروپایی از گذشته تا به امروز به یکی از بهترین مکان های اقامتی افراد مهاجر تبدیل شده است. امکانات بالا، فرصت های ترقی، امنیت، رعایت حقوق شهروندی و . . . از دلایلی است که مهاجرین برای اقامت در کشوری ثانویه، کشورهای عضو قاره ی اروپا را در نظر می گیرند.

کشور بلغارستان یکی از گزینه هایی است که بسیاری از مهاجران به خصوص مهاجرین ایرانی آن را برای اقامت انتخاب می کنند. اقامت در بلغارستان از طریق کار و اقامت در بلغارستان از طریق تحصیل، دو نمونه از روش های رایج جهت تحصیل در کشور اروپا هستند. اقامت در کشور بلغارستان از طریق کار یکی از روش هایی است که افراد غیر اروپایی و همچنین ایرانیان علاقه مند نسبت به حضور در کشوری اروپایی جهت زندگی و کار، آن را انتخاب می کنند.

اقامت در بلغارستان از طریق کار موضوعی است که برای رسیدن به آن باید چند سری اطلاعات و موضوع مهم توجه داشته باشید. در ادامه ی مقاله اطلاعات بیش تری در این رابطه مطالعه می کنید. موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات حقوقی در زمینه ی اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا شما را در اخذ اقامت کشور دلخواه خود یاری می کند. درصورت وجود سوال، می توانید از مشاورین و کارشناسان حقوقی رابین بپرسید. با ما همراه باشید.

اقامت در بلغارستان:

کشور بلغارستان یکی از کشورهای اروپایی است که به تازگی با رعایت و به کارگیری چند سری موارد، به شکوفایی اقتصادی و پیشبرد روابط بین المللی خود رسیده است. همین موضوع باعث شده تا بسیاری از افراد خارجی اقامت در بلغارستان از طریق کار، سرمایه گذاری، تحصیل و . . . را انتخاب کنند.

برای این که بتوانید در کشور بلغارستان تحصیل کنید و یا علاقه مند به کار در این کشور هستید باید حتما نسبت به اخذ اقامت بلغارستان از طریق سفارت و کنسول گری کشور بلغارستان در کشور محل تولد خود اقدام کنید.

برای اقامت در بلغارستان از طریق کار نیز باید این مورد را رعایت کنید که حتما به صورت قانونی نسبت به اخذ این ویزا اقدام کنید. موضوعی که جالب توجه است این می باشد که بعضی از کشورهای اروپایی نظیر سوییس نیازی به داشتن ویزا جهت کار و زندگی نیستند. این کشور با داشتن روابط بین المللی قوی با کشور بلغارستان، توانسته برای شهروندان خود اقامت در بلغارستان از طریق کار و یا دیگر روش های قانونی اقامتی را آزاد کند.

جهت اقامت در بلغارستان از طریق کار باید حتما نسبت به داشتن ویزای کاری اقدام از طریق سفارت کشور بلغارستان اقدام کنید. اقامت در بلغارستان از طریق کار و اقدام آن به صورت قانونی نیازمند داشتن یک سری اطلاعات و مدارک لازم جهت اجرای این کار است.

 

اقامت در بلغارستان از طریق کار:

اولین موضوع درباره ی اقامت در بلغارستان از طریق کار این است که ویزای شما پس از بررسی های اولیه توسط سفارت این کشور باید به تایید نهایی اداره ی ملی کار این کشور برسد. این ویزا به طور کل به آن دسته از افرادی داده می شود که علاقه مند به حضور در کشور بلغارستان برای کار و یا احداث یک سیستم کاری هستند. به طور کل ویزای اقامت در بلغارستان از طریق کار، یک سال اعتبار دارد و پس از این مدت فرد متقاضی برای ادامه ی اقامت قانونی خود در این کشور باید حتما نسبت به تمدید ویزای کاری خود اقدامات لازم را انجام دهند.

جهت تمدید اقامت در بلغارستان از طریق کار، نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که تعداد تمدید این موضوع محدود است و پس از سه بار تمدید باید برای اقامت بلند مدت این کشور اقدامات لازم را انجام دهید.

پس از اقامت در بلغارستان از طریق کار به مدت سه سال، باید از طریق اداره ی مهاجرت واقع در شهر صوفیا، پایتخت کشور بلغارستان و یا در نزدیک ترین اداره ی مهاجرت پلیس نزدیک در محل سکونت خود در این کشور، درخواست خود را جهت اقامت بلند مدت به مسیولین مربوطه تحویل دهید.

مدارک لازم جهت اقامت کاری کشور بلغارستان:

پس از این که توانستید به مدت سه سال در کشور بلغارستان از طریق اخذ ویزای کاری فعالیت کنید باید چند سری مدارک به اداره ی مهاجرت کشور بلغارستان تحویل دهید. این اداره با بررسی مدارک شما و در صورت عدم وجود هیچ گونه سابقه ی کیفری در مدت زمان اقامت و زندگی در این کشور، با درخواست اقامت بلند مدت شما موافقت یا مخالفت می کند. از این سری مدارک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • وجود یک درخواست رسمی به همراه اطلاعات کلی از خود و یا اعضای خانواده در صورت وجود جهت اقامت از طریق کار در بلغارستان ر به صورت بلند مدت، یکی از مهم ترین مدارک است. از طرفی درصورتی هدف خود برای ادامه ی زندگی در بلغارستان موضوعی است که باید حتما در این مدرک ذکر شود.
  • پاسپورت معتبر
  • آدرس محل سکونت در کشور بلغارستان
  • قرارداد کاری که ثابت کند شرکت و یا فردی علاقه مند به همکاری و فعالیت در زمینه ی کاری با شما می باشد.
  • گواهی بیمه سلامت ترجمه شده در کشور مبدا و انتقال آن به کشور بلغارستان
  • مدارک اثبات کننده ی استطاعت مالی شما جهت اقامت در بلغارستان از طریق کار یکی از مدارک بسیار مهمی است که برای اقامت در این کشور از طریق کار، سرمایه گذاری و یا دیگر روش های ممکن، مسیولین مربوطه به آن توجه بسیار زیادی دارند.

برای اقامت در بلغارستان از طریق کار می توانید با مشاورین و کارشناسان موسسه حقوقی بین المللی رابین در تماس باشید.

مترجم: جواد محمدی

منبع: https://www.expat.com/en/guide/europe/bulgaria/13030-resident-and-work-permit-in-bulgaria.html