اقامت در کشور لهستان از طریق کار و اطلاعات کلی مربوط به آن را می توانید در این مقاله بخوانید. کار و فعالیت های تجاری یکی از مهم ترین جوانب زندگی بشر به حساب می آید. انسان برای این که بتواند به نیازهای مالی خود را برآورده کند، نیاز به داشتن یک یا چند کار است. در بسیاری از کشورها این موضوع به یک معضل تبدیل شده است. این موضوع درباره کشور های اروپایی صدق نمی کند. این کشور ها با برنامه ریزی های مشخص و از پیش تعیین شده توانسته اند به میزان قابل توجهی در زمینه کاری برای شهروندان خود موفق عمل کنند. همین موضوع باعث شده تا نرخ بیکاری مردم کشور های اروپایی در مقایسه با سایر کشورهای جهان پایین باشد. نکته مثبتی که می توان درباره کشورهای اروپایی آن در زمینه کار به آن اشاره کرد، موضوع وجود زمینه های کاری مناسب برای افراد خارجی است. بعضا این افراد خارجی نسبت به کار در کشورهای اروپایی اقدامات قانونی لازم را انجام می دهند. این افراد به وسیله کنسول گری کشور اروپایی موردنظر خود می توانند نسبت به اخذ اقامت این کشور اقدام کنند. کشور لهستان نیز در چند سال گذشته توانسته به میزان قابل توجهی در زمینه ی اقتصادی پیشرفت های بسیار زیادی را به دست آورد. بدون شک این پیشرفت ها به واسطه وجود برنامه ریزی های مشخص و از پیش تعیین شده می باشد. این موضوع را نباید فراموش کرد که وجود نیروی کار نیز یکی از موارد بسیار مهمی است که باعث شده کشور لهستان به یک کشور قوی اروپایی در زمینه اقتصادی تبدیل شود. این کشور تنها به وجود نیروی کار بومی و داخلی خود نتوانسته به این حجم از موفقیت برسد. بسیاری از مهاجرین خارجی نیز در بخش های مختلف اقتصاد این کشور مشغول به کار هستند. دولت کشور لهستان با تسهیل فرایند اخذ نیروی کار خارجی این افراد را جذب می‌ کند. این دولت با فراهم کردن شرایط زندگی مناسب و همچنین بازار کار مناسب نیز به میزان قابل توجهی در جذب نیروی کار موفق عمل کرده است‌. برای اخذ اقامت کشور لهستان از طریق کار باید چند سری مدارک و موارد کلی درباره این کشور و این روش اقامتی بدانید تا بتوانید اقامت مناسب و بدون هیچگونه مشکلی را تجربه کنید. به همین دلیل قصد داریم در این مقاله به بررسی اطلاعات کلی و مربوط به اقامت در کشور لهستان از طریق کار بپردازیم. موسسه حقوقی بین المللی رابین هلدینگ یکی از برترین موسسات حقوقی در زمینه اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا در خدمت شما عزیزان می باشد.

کشور لهستان:

لهستان یکی از زیباترین و درعین حال قدرتمند ترین کشورهای اروپایی است. این کشور توانسته به میزان قابل توجهی در زمینه ی اقتصادی پیشرفت های بسیار زیادی را به دست آورد. وجود موقعیت های اقتصادی مناسب و بهره برداری مناسب از آن ها دلایلی است که باعث شده لهستان به یک کشور قوی اروپایی در زمینه اقتصادی تبدیل شود.

کشور لهستان با وسعت 318000 کیلومتری و جمعیت ۴۰ میلیون نفری خود جزو ۱۵ کشور بزرگ اقتصادی نیز به حساب می آید. پایتخت این کشور شهر زیبای ورشو و زبان رسمی این کشور زبان لهستانی است. نکته مثبتی که می توان درباره زبان کشور لهستان به آن اشاره کرد، وجود زبان انگلیسی به عنوان دومین زبان رایج در کشور لهستان است. این موضوع باعث شده تا بسیاری از مهاجرین نسبت به اقامت در کشور لهستان اقدامات لازم را انجام دهند.

مدارک لازم برای اقامت در کشور لهستان از طریق کار:

همانطور که در مقالات قبلی نیز به آن اشاره شد، کشور لهستان جزو یکی از کشورهای برتر اروپایی در زمینه اقتصادی به حساب می آید. به همین دلیل این کشور اقدام به جذب نیروی کار خارجی کرده است. افراد متقاضی نسبت به اخذ اقامت کشور لهستان از طریق کار کار باید از طریق کنسول گری این کشور اقدامات لازم را انجام دهند تا بتوانید به طور قانونی در این کشور کار کرده و اقامت داشته باشند. مدارک متفاوتی دارند که باید نسبت به اخذ ویزای کاری کشور لهستان آن را رعایت کنید، این مدارک عبارتند از:

  • مدارک شناسایی معتبر:

یکی از مهم ترین مدارک لازم برای این موضوع داشتن پاسپورت با حداقل اعتبار ۳ ماهه است. همچنین اطلاعات بیومتریک و چند قطعه عکس از مدارک بسیار مهمی است که باید نسبت به اقامت در کشور لهستان از طریق کار آن را داشته باشید.

  • استطاعت مالی:

مدارکی که اثبات کند شما توانایی پرداخت هزینه های لازم برای اقامت در لهستان را دارید، از سری مدارکی است که بسیار مهم و تاثیر گذار است. سند ملکی و حساب بانکی از مواردی است که در این موضوع بسیار مهم و اثرگذار است.

  • عدم وجود سوسابقه:

این مدرک یکی از مهم ترین مواردی است که باید قبل از اقامت در کشور لهستان آن  را پیگیری و سپس دریافت کنید. باید این مدرک را از طریق مراجع مربوطه پیگیری کرده و سپس نسبت به تکمیل دیگر مدارک خود برای ویزای کاری کشور لهستان اقدام کنید.

  • نامه تقاضا کار:

این مورد را شرکت یا کمپانی ای که علاقه مند به کارکردن با شما هستند را باید پیگیری کرده و سپس نامه را برای شما و کنسول گری این کشور ارسال کند. این مدرک درصورتی نیاز است که شما بخواهید برای یک شرکت کار کنید.

موسسه حقوقی بین المللی رابین هلدینگ یکی از برترین موسسات حقوقی در زمینه اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا در خدمت شما عزیزان است. با ما همراه باشید.

مترجم: جواد محمدی

منبع: https://www.polandunraveled.com/get-work-permit-poland/