راه های اقامت در کشور لهستان و اطلاعات مربوط به آن، موضوعی است که می خواهیم امروز آن را مورد بررسی قرار دهیم. در چند سال گذشته کشورهای اروپایی توانسته اند به یکی از مقاصد افراد مهاجر برای زندگی تبدیل شوند. این افراد دلایل و هدف های متفاوتی برای زندگی در کشورهای اروپایی را دارند. با توجه به هدف های این افراد، روش های متفاوتی برای اقامت در نظر گرفته شده است. بسیاری از کشورهای اروپایی دارای قوانین و مواردی مشخص برای زندگی و اقامت هستند. این کشورها با مشخص کردن راه های مشخص برای اقامت قانونی، توانسته اند نظم و برنامه ریزی مشخص به این موضوع دهند. مهاجرین نیز با انتخابب روش های مناسب جهت اقامت در کشور موردنظر، اقدام به بررسی فرایند و روش های  و موارد مختلف و لازم برای اقامت خود خواهند بود. کشور لهستان نیز جزو آن دسته از کشورهای اروپایی است که در چند سال اخیر توانسته به میزان بسیار زیادی در جذب نیروی مهاجر بسیار قوی عمل کند. به طور کل سیاست اکثر کشورهای اروپایی، اقدام به جذب نیروی مهاجر در چند سال گذشته است. این کشورها با مشخص کردن روش های مختلف برای اقامت، به میزان بسیار زیادی توانسته اند در جذب نیروی موردنظر خود بسیار موفق شوند. کشور لهستان نیز جزو یکی از این کشورهای موفق در چند سال گذشته است. روش های اقامت در کشور لهستان نیز تا حدود بسیار زیادی نیز شبیه به کشورهای اروپایی عضو اتحادیه اروپا و شنگن است اما در این مقاله قصد داریم کمی توضیح اجمالی درمورد این روش های اقامتی به شما عزیزان در سایت رابین دهیم. موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسه های حقوقی بین المللی در زمینه اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا در خدمت شما عزیزان است. با مطالعه این مقاله همراه باشید.

اطلاعات کلی درباره کشور لهستان:

همانطور که در ابتدای مقاله نیز به آن اشاره شد، کشور لهستان توانسته در چند سال اخیر در جذب نیروی مهاجر با روش های متنوع اقامتی خود بسیار قوی عمل کند. قبل از این که بخواهیم این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم، بهتر است کمی درباره مشخصات کلی این کشور بدانیم.

کشور لهستان یکی از زیباترین و بهترین کشورهای اروپایی است که در مرکز و تا حدودی شرق قاره ی سبز واقع شده است. این کشور با کشورهای بسیار مهمی در اروپا همسایگی دارد. به عنوان مثال در ناحیه ی شمال شرقی خود با کشور روسیه، در بخش غربی با کشور آلمان یکی از قدرت های بلامنازع اروپا و در ناحیه ی جنوبی خود با کشورهای اسلواکی و جمهوری چک همسایه است. لهستان دارای روابط مناسب و مستحکمی با این کشور هاست.

مساحت کشور لهستان حدود 314,000 کیلومتر مربع است که از این حیث در قاره ی سبز رتبه ی نهم را به خود اختصاص داده است. عضویت در معاهده ی شنگن و اتحادیه ی اروپا دو مورد از ویژگی های این کشور است که باعث شده این کشور به کشوری اثرگذار در اروپا تبدیل شود. زبان کشور لهستان، لهستانی و پایتخت این کشور شهر بسیار زیبای ورشو است که سالانه رویدادهای بسیار بزرگ و پی در پی فرهنگی، ورزشی و . . . مانند لیگ جهانی والیبال در این شهر برگزار می شود.

نکته ی مثبتی که در مورد زبان این کشور می توان به آن اشاره کرد این است که حدود 90 درصد مردم لهستان مسلط به زبان انگلیسی نیز هستند زیرا سیستم آموزشی این کشور توجه بسیار زیادی به آموزش زبان بین المللی به مردم خود می کند. جمعیت این کشور چیزی حدود 39 میلیون نفر و واحد ارزی این کشور زلوتی است. این کشور به دلیل وجود جاذبه های طبیعی و فرهنگی متنوع به ششمین اقتصاد برتر دنیا در زمینه ی گردشگری شده است.

راه های اقامت در کشور لهستان:

راه های بسیار زیادی برای اقامت در کشور لهستان وجود دارد که به وسیله آن می توانید به راحتی در این کشور اقامت و زندگی کنید. امروز قصد چند نمونه از کاربردی ترین روش های اقامتی لهستان را بررسی کنیم. از مهم ترین روش های اقامت در کشور لهستان می توان به این موارد اشاره کرد:

اقامت در کشور لهستان از طریق کار:

کار در کشور لهستان به واسطه وجود اقتصادی باز و فعال یک گزینه بسیار مناسب به حساب می آید. کشور لهستان با عضویت در اتحادیه اروپا و معاهده شنگن توانسته از این طریق به رونق اقتصادی و تجاری برسد. وجود نیروی کار در این کشور یک سود دوطرفه است. هم کشور لهستان به رونق خود می رسد و هم این افراد کار و آینده ای روشن خواهند داشت.

اقامت در کشور لهستان از طریق تحصیل:

سیستم آموزشی مشخص و برنامه ریزی شدهّ می تواند تا حدود زیادی به شما در موفقیت تحصیلی موردنظر کمک کند. همچنین می توانید در دانشگاه های برتر این کشور تحصیل کرده و پس از اتمام دوره تحصیلی خود با دریافت مدارک معتبر از این دانشگاه ها در کشور لهستان و یا دیگر کشور اروپایی دلخواه خود تحصیل کنید.

اقامت در کشور لهستان از طریق سرمایه گذاری:

این روش اقامتی تا حدودی گران اما از نظر راحتی فرایند اقامت می تواند راحت ترین روش اقامتی به حساب آید. می توانید با سرمایه گذاری در کشور لهستان و یا سرمایه گذاری در یکی از بنگاه های اقتصادی این کشور اقامتی مطمین برای خود و اعضای خانواده خود دریافت کنید.

به طور کل روش های دیگری نیز برای اقامت در لهستان وجود دارد اما این گزینه ها، بهترین نمونه ها به حساب می آمدند. با موسسه حقوقی بین المللی رابین همراه باشید.

مترجم: جواد محمدی

منبع: https://www.msz.gov.pl/en/p/nowyjork_us_k_en/consular_information/residence/