اقامت در کشور کانادا از طریق سرمایه گذاری موضوعی است که می توانید اطلاعات مربوط به آن را در این مقاله مطالعه کنید. کشور کانادا به یکی از برترین کشورهای مهاجر پذیر در زمینه ی اقتصاد تبدیل شده است. سیاست هوشمندانه ی دولت کشور کانادا ستودنی است. این کشور با فراهم کردن شرایط لازم جهت سرمایه گذاری در کشور خود، مهاجرین و افرادی که قصد سرمایه گذاری در کشوری خارجی و در عین حال زندگی در آن کشور دارند را برای اقتصاد خود جذب می کند.

سیاستی که به نفع کشور کانادا تمام شد و از طرفی باعث افزایش میزان بهره وری مردم این کشور از امکانات اقتصادی به وجود آمده می شود. در این مقاله قصد بررسی روش اقامت در کشور کانادا از طریق سرمایه گذاری را داریم. موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات حقوقی در زمینه ی اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا آماده ی سرویس دهی و راهنمایی شما عزیزان در این زمینه می باشد.

اقامت از طریق سرمایه گذاری:

اقامت از طریق سرمایه گذاری به طور کل به روشی اطلاق می شود که افراد با سرمایه گذاری در کشوری دیگر اقدام به اقامت و زندگی در کشوری غیر از کشور محل تولد خود دارند. در کل بسیاری از افراد اقامت در کشور کانادا از طریق سرمایه گذاری را انتخاب می کنند. دلیل این موضوع راحت تر بودن فرایند پذیرش جهت اقامت در کشور کانادا از طریق سرمایه گذاری می باشد. این موضوع را نباید فراموش کرد که آسان بودن اقامت از طریق سرمایه گذاری صرفا یکی از جوانب این روش اقامتی است.

موضوعی که درباره ی اقامت در کشور کانادا از طریق سرمایه گذاری وجود دارد، بحث هزینه بر بودن این روش اقامتی است. سخت بودن اقامت از طریق سرمایه گذاری در کشور کانادا برای ایرانیانی که می خواهند به این کشور اقامت کنند، بیش از پیش حس می شود اما به طور کل اقامت در کشور کانادا از طریق سرمایه گذاری به گونه ای است که فرایند اخذ شهروندی کشور کانادا برای سرمایه گذاران خارجی به مراتب سریع تر از دیگر روش های مهاجرت به کشورهای خارجی است.

اقامت در کشور کانادا از طریق سرمایه گذاری:

همان طور که گفته شد اقامت از طریق سرمایه گذاری نوعی روش مهاجرتی است که فرد باید به مقدار نسبتا زیادی برای دریافت ویزا و اقامت دایم خود هزینه متقبل شود. اقامت در کشور کانادا از طریق سرمایه گذاری نیز از این قاعده مستثنی نیست. به طور کل اقامت در کشور کانادا از طریق سرمایه گذاری با وجود سخت بودن از نظر میزان سرمایه گذاری مالی، روشی است که توسط طیف گسترده ای از مهاجرین خارجی صورت می گیرد. اما به طور کل اقامت در کشور کانادا از طریق سرمایه گذاری به دو دسته ی اقامت در کشور کانادا از طریق سرمایه گذاری در دولت و اقامت در کشور کانادا از طریق سرمایه گذاری در تجارت تقسیم می شود.

اقامت در کشور کانادا از طریق سرمایه گذاری روشی است که به وسیله ی آن دولت کانادا توانست به حجم قابل توجهی منابع مالی از مهاجرین خارجی خود دست یابد. این موضوع را نباید فراموش کرد که دولت کانادا در قبال این مهاجرین مسیول بوده و به همین دلیل به این افراد پس از گذشت مدت زمانی مشخص، اقامت بلند مدت و در نهایت شهروندی کشور کانادا را به فرد و خانواده ی وی می دهد.

  • اقامت در کشور کانادا از طریق سرمایه گذاری در دولت:

این روش اقامتی به گونه ای است که افراد با اختصاص منبع مالی مشخص به درخواست دولت کشور کانادا، اقدام به سرمایه گذاری در این کشور می کنند. میزان مبلغ لازم برای سرمایه گذاری در کشور کانادا از طریق سرمایه گذاری در دولت این کشور حداقل 150 و حداکثر 800 هزار دلار کانادایی می باشد که به نوبه ی خود این مبلغ بسیار زیاد می باشد. اما نکته ی مثبت درباره ی این روش، سریع طی شدن فرایند های لازم جهت اخذ اقامت و شهروندی کشور کانادا از طریق سرمایه گذاری می باشد.

  • اقامت در کشور کانادا از طریق سرمایه گذاری در تجارت :

سرمایه گذاری در کشور کانادا و در بخش تجارت این کشور به روشی از سرمایه گذاری گفته می شود که افراد با سرمایه گذاری در این شاخه می توانند به راحتی اقدام به تاسیس و یا همکاری در زمینه ای تجاری را برای خود فراهم کنند. نکته ی منفی که درباره ی این روش اقامتی در کشور کانادا وجود دارد موضوع هزینه ی بالا اقامت در کشور کانادا از طریق سرمایه گذاری در تجارت این کشور می باشد. میزان هزینه ی لازم جهت سرمایه گذاری در کانادا و برای حضور در تجارت این کشور حداقل 350 و حداکثر 800 هزار دلار کانادایی می باشد. به طوری  که افراد جهت اقامت و سرمایه گذاری در تجارت غنی کشور کانادا باید حداقل 350 هزار دلار به این کشور پرداخت کنند.

همان طور که گفته شد کشور کانادا دارای اقتصاد پویا و بسیار جذابی است. افرادی که قصد اقامت در کانادا از طریق سرمایه گذاری را دارند، با رعایت چند مورد کلی و هوشمندی در تجارت می توانند اقامت راحت و سودمندانه ای را برای خود و خانواده ی خود رقم زنند.

در این زمینه موسسه حقوقی بین المللی رابین می تواند شما را در این زمینه برای اخذ اقامت کشور کانادا از طریق سرمایه گذاری یاری کند. با ما همراه باشید.

مترجم: جواد محمدی

منبع: https://www.visaplace.com/blog-immigration-law/investor-immigration/canadian-investor-visas-q-a/