اقامت در کشور یونان از طریق کار و اطلاعات مربوط به آن، موضوعی است که می توانید در این مقاله آن را مطالعه کنید. کشورهای واقع شده در قاره اروپا یکی از برترین گزینه های اقامت برای افراد مهاجر به حساب می آید. برای این موضوع نیز راه های مختلفی در نظر گرفته شده است. یکی از این راه ها اقامت از طریق کار می باشد. کشورهای اروپایی به واسطه داشتن زمینه های اقتصادی بسیار بالا، نیازمند داشتن نیروی کار قوی هستند. مهاجرینی که مهارت خاص و یا دانش کاربردی در زمینه ی کاری داشته باشند، برای اقامت در کشورهای اروپایی داشتن ویزای کاری آن کشور موردنیاز است. کشور یونان نیز از این قاعده مستثنی نیست. کشور یونان یکی از برترین کشورهای اروپایی در زمینه اخذ اقامت کاری برای ایرانیان می باشد. برای اقامت در کشور یونان از طریق کار باید حتما چند سری اطلاعات کلی درباره کار در این کشور را بدانید. سفر به یک کشور دیگر و زندگی و کار درآن، یکی از مواردی است که به نوبه ی خود می تواند چالش برانگیز باشد و دانستن این موارد کمک بسیار زیادی به شما در داشتن اقامتی مناسب می کند.

در این مقاله اطلاعات کلی درباره ی اقامت در کشور یونان از طریق کار و اطلاعات کلی درباره آن می پردازیم. موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات حقوقی در زمینه اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا در خدمت شما عزیزان است. با ما همراه باشید.

یونان:

این کشور یکی از کشورهای واقع شده در قسمت جنوبی قاره ی اروپا است که با کشورهایی نظیر آلبانی، ایتالیا، مغدونیه، بلغارستان و دیگر کشورهای نزدیک خود همسایگی دارد. این کشور با عضویت در اتحادیه ی اروپا و معاهده شنگن توانست به اقتصاد کشور خود جان و نیروی تازه ای داد. برقراری ارتباط با کشورهای جدید و انجام صادرات و واردات مختلف باعث شد تا کشور یونان بیش از پیش نیاز به داشتن نیروی کار را در خود حس کند. همین موضوع باعث شده است که کشور یونان علاوه بر نیروی داخلی خود، نیاز مبرمی به نیروی خارجی پیدا کند. به همین دلیل کنسول گری کشور یونان با فراهم کردن شرایط لازم جهت داشتن اقامتی قانونی در کشور یونان از طریق کار، ورود افراد مهاجر به این کشور را فراهم کرد. نکته ای که توجه به ان بسیار مهم است، این می باشد که تنها مهاجرینی می توانند در این کشور کار کنند و از امکانات موجود در این کشور نهایت استفاده را ببرند که ویزای و اقامت کاری کشور یونان را داشته باشند. اقامت در کشور یونان از طریق کار مستلزم داشتن چند سری مدارک و مشخصه های کلی است. فراهم بودن مدارک به صورت کامل و داشتن این مشخصه ها کمک بسیار زیادی به شما در اخذ اقامت این کشور می کند.

اطلاعات کلی درباره اخذ اقامت کشور یونان از طریق کار:

برای این که بتوانید در کشور یونان کار کرده و کسب درآمد کنید، باید حتما چند سری مسایل کلی را در نظر داشته باشید. مسایلی که توجه و رعایت آن کمک بسیار زیادی به شما نسبت به داشتن اقامتی راحت و قانونی در این کشور از طریق کار می کند. از این مشخصه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. فراهم کردن کامل مدارک:

داشتن و تکمیل بودن مدارک، یکی از مشخصه های بسیار مهم برای دریافت وقت سفارت کشور یونان و اخذ اقامت از طریق کار است. نکته ی مهمی که درباره ی مدارک وجود دارد این است که هر روش اقامتی، مدارک خاص خود را می طلبد اما تکمیل بودن این مدارک موضوع مشترکی میان تمام روش های اقامتی در سرتاسر کشورهای خارجی است.

  1. توجه به استعدادها راه اخذ اقامت کاری کشور یونان:

نکته ی مثبتی که درباره ی سرزمین خدایان وجود دارد، این است که یونان به ان دسته از افراد خارجی ای اقامت کاری می دهد، که با استعداد بوده و در زمینه کاری خود بسیار قوی عمل کرده باشند. این کشور با جذب این استعدادها و تقویت آن توانسته پیشرفت قابل توجهی در زمینه ی اقتصادی و صنعتی داشته باشد. پس اگر علاقه مند به اخذ اقامت کشور یونان از طریق کار هستید، حتما سعی کنید استعداد و مشخصه های خاص خود را شناسایی کرده و پس از فراهم کردن یک رزومه ی خوب نسبت به اخذ اقامت این کشور برای کار اقدام کنید.

  1. عدم وجود سوسابقه:

کشور یونان یکی از منظم ترین و در عین حال قانونی ترین کشورهای حاضر در قاره ی اروپا به حساب می آید. برای این که بتوانید در کشور یونان کار کرده و سپس نسبت به اخذ کارت شهروندی این کشور اقدام کنید، نباید هیچ گونه سوسابقه کیفری و یا جنایی از خود در این کشور به جا بگذارید. همچنین در کشور محل تولد خود نیز باید مدارک مبنی بر عدم وجود سوسابقه جهت اخذ اقامت کشور یونان از طریق کار را به کنسول گری این کشور تحویل دهید.

  1. هماهنگی با یک کارفرما:

البته این موضوع بسیار سخت است و اغلب موسسه های مهاجرتی این کار را برای شما انجام می دهند. اگر بتوانید هماهنگی های لازم را با یک کارفرما در کشور یونان داشته باشید، می توانید سریع تر فرایند اخذ اقامت کشور یونان از طریق کار را دریافت کنید.

موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات حقوقی در زمینه اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا، در خدمت شما عزیزان است. با ما همراه باشید.

مترجم: جواد محمدی

منبع: https://cctalents.com/why-work-in-greece/