خرید ملک در نروژ موضوع مقاله امروز است. آیا می دانستید مهاجرت به نروژ و اخذ اقامت محدودیت سنی ندارد؟ آیا می دانستید با مهاجرت و اخذ اقامت نروژ˓ فرزندان شما می توانند در کلیه کشور های عضو شنگن به صورت رایگان تحصیل کنند؟ آیا می دانستید با مهاجرت و اخذ اقامت نروژ می توانید پس از گذشت پنج سال از اقامت خود برای تابعیت درخواست داده و پاسپورت اروپایی خود را داشته باشید؟

بله با مهاجرت به نروژ از تمام این امکانات و بسیاری مزایای دیگر بهره مند می شوید. در این مطلب می خواهیم شما را با یکی از راه های اخذ اقامت نروژ آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید! همان طور که در مطلب مربوط به سرمایه گذاری در نروژ هم عنوان کردیم سرمایه گذاری یکی از راه های اخذ اقامت نروژ است که در این کشور به سه طریق انجام می شود

خرید ملک در نروژ˓ اوراق قرضه و ثبت شرکت:

تا الان با مراحل و شرایط ثبت شرکت آشنا شدیم و در این مقاله قصد داریم مراحل قانونی و شرایط ثبت شرکت در نروژ را برای شما شرح دهیم. خرید ملک یکی از پر طرفدار ترین روش های سرمایه گذاری و تابعیت نروژ است. به دلیل شرایط مناسب سیاسی˓ آب و هوای پاک و سطح بالای رضایت از زندگی سالانه افراد زیادی به قصد خرید ملک در کشور زیبای نروژ اقدام به سرمایه گذاری می کنند اما به دلیل عدم آگاهی از شرایط و مراحل آن ممکن است با شکست مواجه شوند. شرکت اقامتی رابین هولدینگ در تمام مراحل شما هموطنان عزیز را همراهی می کند. در ابتدا لازم به ذکر است که شرایط و ضوابط سرمایه گذاری در نروژ برای افراد ساکن و خارجی کاملا یکسان است.

بازار مسکن نروژ با داشتن ثبات دائم یکی از بهترین مکان های سرمایه گذاری به شمار می رود. اولین و مهم ترین اقدام در جهت سرمایه کذاری از طریق خرید ملک در نروژ قرارداد خرید است. به طور کلی انجام معاملات در نروژ روند سریع تری دارد و سرمایه گذاران داخلی به دلیل سرعت انجام معاملات و نیز آگاهی کامل از روند کار می توانند به مراتب موفق تر از سرمایه گذاران خارجی عمل کنند اما این به معنای شکست سرمایه گذاران خارجی نیست. بلکه شما باید آماده باشید که در اولین فرصت برای ایجاد مشارکت اقدام کنید. انجام مراحل ثبت املاک در نروژ تقریبا سه روز به طول می انجامد.

در هنگام امضای قرارداد خرید ملک˓ اسناد و مدارک به خریدار واگذار می شود و البته باید بگوییم که تا آخرین مرحله ی سرمایه گذاری توسط نماینده املاک و مستغلات نگهداری می شود. پس از آن که ثبت نام انجام شد نسخه ای از سند مربوط به ثبت زمین صادر می شود که حاوی نام صاحب و موارد مربوط به آن بوده و این مرحله توسط مراجع ثبت نام انجام می گیرد. معمولا چنین قرارداد هایی در نروژ که مربوط به خرید و فروش است طبق استاندارد های موجود می باشد و عملکرد بازار با این استاندارد ها برابری می کند. قرارداد های استاندارد در تمام معاملات صدق می کند اعم از خرید دارایی و فروش و معاملات مربوط به سهام و غیره. قوانین عوارض و مالیات در نروژ تقریبا  ساده است.

صاحب ملک موظف است مالیات بر دارایی را با تصمیم شهردار محلی بپردازد زیرا نرخ آن در نقاط مختلف نروژ متفاوت است اما به طور میانگین 0.07 درصد در سال است.هزینه ی معاملات بر اساس قابلیت عرضه در بازار می تواند متفاوت باشد و شامل هزینه هایی است از قبیل:  دستمز وکیل˓ هزینه ی ثبت نام˓ هزینه ی دفتر اسناد رسمی˓ مالیات و غیره. پس از انجام مراحل مربوط به قرارداد˓ توافق نامه و امور مالیاتی با پرداخت هزینه و خرید ملک مورد نظر˓ این مبلغ مستقیم به فروشنده پرداخت شده و ملک به خریدار منتقل شده و پرونده بسته می شود.

هزینه خرید ملک در نروژ:

قیمت خانه در نروژ به طور میانگین در هر متر مربع 21138 کرون است و میانگین متراژ خانه 120 متر مربع می باشد.

در این مقاله شرایط سرمایه گذاری از طریق خرید ملک را به عنوان یکی از راه های اخذ تابعیت کشور نروژ برای شما شرح دادیم. اما توجه داشته باشید که خرید ملک در نروژ به همان اندازه که یکی از بهترین و پرطرفدار ترین راه های سرمایه گذاری در کشور های اروپایی و نروژ است˓ در صورتی که پیش از اقدام به خرید و فروش تحقیقات و مطالعات لازم را انجام نداده باشید می تواند منجر به آسیب و ضرر مالی بزرگی برای شما بشود.

و توجه داشته باشید که سرمایه گذاری از طریق خرید ملک  تنها یکی از راه های اخذ اقامت و تابعیت است و شما می توانید با در نظر گرفتن شرایط خود از قبیل وضعیت مالی˓ آشنایی با وضعیت ملک در این کشور و برنامه ی آینده تان بهترین راه را برگزیده و کمترین ضرر را داشته باشید. و قبل از خرید ملک در نروژ بهتر است تحقیقاتی را در خصوص قیمت مسکن و ارز و موقعیت ملک و منطقه ی آن انجام دهید و در این کار با مشاوران متخصص در مهاجرت مشورت کنید تا با خرید ملک˓ اقامت و تابعیت در نروژ را به دست آورده و با مناسب ترین قیمت متعارف در بازار ملک را خریداری کنید.

کلیات خرید ملک در نروژ برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی شرایط کاملا یکسانی دارد که به طور جامع برای شما شرح دادیم اما معاملات با توجه به شرایط هر شخص می تواند متفاوت باشد. تیم مهاجرتی و اقامتی رابین هولدینگ با توجه به جزئیات کار شما همیشه بهترین ها را پیشنهاد می دهد.

منبع:

https://www.globalpropertyguide.com/Europe/Norway/Buying-Guide

مترجم: جواد محمدی