درخواست اخذ شهروندی کشور کانادا موضوعی است که در این مقاله می توانید آن را مطالعه کنید. همان طور که در مقالات قبلی نیز به آن اشاره کردیم، اقامت در کشور کانادا یکی از آن دسته مواردی است که بسیاری از افراد خارجی نسبت به اخذ آن اقدامات لازم را انجام می دهند. کشور کانادا به طور کل با فراهم کردن بسیاری از  شرایط لازم جهت زندگی، گزینه ی بسیار مناسبی جهت تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج و . . . تبدیل شده است.

اخذ شهروندی کشور کانادا موضوعی است که تا حدودی با روش های اخذ اقامت تفاوت دارد. همچنین ملزومات و مدارک لازم جهت اخذ شهروندی کشور کانادا و یا به طور کل دیگر کشورهای ارایه دهنده ی کارت شهروندی به افراد خارجی، تا حدود بسیار زیادی با اخذ اقامت موقت تفاوت دارد. در این مقاله قصد بررسی تفاوت شهروندی  و اقامت موقت کشور کانادا و همچنین اطلاعات کلی به منظور اخذ شهروندی کشور کانادا را مورد بررسی قرار خواهیم داد. موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات حقوقی در زمینه ی اخذ شهروندی کشور کانادا و دیگر روش های متفاوت برای اقامت در کشورهای اروپایی می باشد. با ما همراه باشید.

شهروندی کشور کانادا:

اخذ شهروندی کشور کانادا و یا اگر به صورت کلی بخواهیم به مسیله نگاه کنیم، اخذ شهروندی کشورهای اروپایی و یا کانادا، نیازمند داشتن یک سری مدارک، مهارت و اطلاعات کلی به منظور ارسال درخواست در این زمینه است.

نکته ای که درباره ی اخذ شهروندی کشور کانادا حایز اهمیت است موضوع برتری دادن دولت کشور کانادا به یک  سری افراد خاص است. به طور کل دولت کشور کانادا توجه بسیار زیادی نسبت به افرادی که توانایی و یا مهارت منحصر به فردی دارند، می کند. از این موارد می توان به حرفه ای بودن در کار خود، گذراندن دوره های آموزشی و آکادمیک مربوط به کار خود( تحصیل در کانادا یک امتیاز مثبت به حساب می آید) اشاره کرد.

همچنین موضوع جالب جهت اخذ شهروندی کشور کانادا، متفاوت بودن ملزومات در هر استان می باشد. مدارک و ملزوماتی که به طور کل دارای تشابه کلی هستند اما در بعضی موارد تفاوت های کوچکی نیز دارند. به همین دلیل افراد نسبت به اخذ شهروندی کشور کانادا در ابتدا استان موردنظر خود را شناسایی و بر اساس هدف های موردنظر خود برای اخذ شهروندی این کشور اطلاعات لازم را به دست آورند.

مدارک لازم جهت اخذ شهروندی کشور کانادا:

برای این که بتوانید برای همیشه در کانادا اقامت کنید و در نهایت به عنوان شهروند این کشور شناسایی شوید باید حتما نسبت به فراهم کردن مدارک لازم جهت اخذ شهروندی کشور کانادا، اقدامات لازم را انجام دهید.

این موضوع را نباید فراموش کرد که اگر قبل از فراهم کردن مدارک خواسته شده از طرف سفارت و یا کنسول گری کشور کانادا به این مراجع درخواست بررسی سفارت و مصاحبه دهید، بدون بررسی های دیگر درخواست شما رد خواهد شد. همچنین در درخواست بعدی خود به دلیل رد شدن درخواست شما به منظور اخذ شهروندی کشور کانادا، نمی توانید به راحتی به سفارت کشور کانادا برای مصاحبه و درخواست اخذ شهروندی کشور کانادا وارد شوید.

از سری مدارکی کلی که باید نسبت به اخذ شهروندی کشور کانادا برای کنسول گری این کشور فراهم کنید می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. گواهی تاییدیه پزشکی:

هدف اصلی کنسول گری کشور کانادا از خواستن این مدرک از متقاضیان اخذ شهروندی کشور کانادا، بررسی سلامت فرد ارایه دهنده ی درخواست و اگر دیگر افراد نیز درخواست داده اند، نیز می باشد. این مدارک با دریافت از طریق محل های پزشکی موردنظر کشور کانادا و پس از بررسی های پزشک های این مرکز، قابل دریافت خواهد بود. نکته ی کلی که می توان نسبت به این مدارک اشاره کرد، اصلی و قطعی بودن آن است. اگر در زمان مشخص شده این مدارک به کنسول گری کشور کانادا داده نشود و یا مدارک فرد متقاضی ناقص باشد، کنسول گری این کشور نسبت به اخذ شهروندی کشور کانادا به این افراد خودداری می کند.

  1. گواهی تاییدیه پلیس:

از این گواهی می توان به مواردی مانند عدم وجود سوسابقه، فعالیت قانونی مانند کار و تحصیل تحت نظارت دولت کشور کانادا و عدم انجام هرگونه فعالیت های بر خلاف دولت این کشور می باشد.

  1. کپی پاسپورت و اطلاعات سفر فرد درخواست دهنده:

اهمیت این مدرک بسیار بالا بوده و بهتر است به دقیق ترین شکل ممکن جهت اخذ شهروندی کشور کانادا به آن پرداخته شود. به طور کل دلیل وجود این مدرک، در لیست ملزومات و مدارک لازم جهت اخذ شهروندی کشور کانادا، شناسایی دقیق و مشخص افراد متقاضی جهت اخذ شهروندی کشور کانادا و تطابق دادن اطلاعات آن ها با مدارک و پیشینه ی این افراد در کشور کانادا است.

  1. مدرک اثبات کننده ی تمکن مالی:

مدرک اثبات کننده ی تمکن مالی موضوعی است که در تسهیل اخذ شهروندی کشور کانادا بسیار مهم و نقش بسیار حیاتی را اجرا می کند. کنسول گری و سفارت کشور کانادا نیز بسیار به این موضوع اهمیت می دهد. هدف اصلی وجود این مدرک، شناسایی میزان برآورده کردن حداقل نیازهای یک فرد در کشور کانادا از لحاظ مالی می باشد. در صورتی که به صورت خانوادگی برای اقامت در کشور کانادا درخواست داده اید، این حداقل ها تغییر خواهد کرد. دولت کشور کانادا با درخواست و اجازه صاحب حساب، اطلاعات مالی این فرد را چک کرده و در صورت تامین نیاز و ملزومات لازم، مراحل اخذ شهروندی کشور کانادا یکی پس از دیگری سپری خواهد شد.

مترجم: جواد محمدی

منبع: https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/application/application-forms-guides/guide-p7000-application-permanent-residence-provincial-nominee-class.html