شرایط و ضوابط لازم برای دریافت ویزای سوئد :

اقامت در کشور سوئد

برای زندگی و اقامت در کشور سوئد و یا حتی کشوری غیر از کشور خود می بایست نسبت به دریافت ویزای آن کشور اقدام کنید. البته بسته به کشوری  که در آن زندگی می کنید طریقه دریافت و یا حتی اخذ یا عدم اخذ ویزای اقامتی برای کشور مربوطه برای شما متفاوت باشد. برای ما ایرانیان نحوه و زمان دریافت ویزای سوئد و یا حتی دیگر کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا می تواند کمی سخت باشد. این موضوع را باید بدانید که برای دریافت ویزای سوئد باید چند سری شرایط و ضوابط کلی را رعایت کنید تا بتوانید در این کشور به طور قانونی وارد شده و نسبت به اقامت در سوئد اقدام کنید.

اخذ ویزای شنگن

ویزای سوئد :

همان طور که در مقالات قبلی نیز به آن اشاره شد کشور سوئد یکی از کشورهای بسیار پیشرفته و تاثیرگذار در میان کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا به شمار می آید. پیش از این که قصد اقامت و یا ورود به این کشور را داشته باشید، باید در ابتدا نسبت به اخذ ویزای سوئد اقدام کنید. همچنین این موضوع را نباید فراموش کرد که جهت دریافت ویزای سوئد باید پس از طی فرایند قانونی آن نسبت به مصاحبه و دیگر فرایند های فیزیکی آن مانند حضور در کنسول گری این کشور در ایران اقدامات لازم را به عملل آورید.

ویزای سوئد

اگر بخواهیم به طور کل روش دریافت ویزای سوئد را برای شما توضیخ دهیم می توانیم به دو صورت آنلاین و مصاحبه اشاره کنیم. جهت شرکت و حضور در مصاحبه ی مربوط به اخذ ویزای سوئد باید در ابتدا نسبت به انجام فرایند های آنلاین جهت اخذ ویزای این کشور اقدام کنید.

اخذ ویزای سوئد به صورت آنلاین

اخذ ویزای سوئد به صورت آنلاین :

این موضوع را باید به آن توجه داشته باشید که اخذ ویزای سوئد صرفا منوط به انجام اقدامات لازم به صورت آنلاین نیست. می بایست در ابتدا حتما از طریق آنلاین و یا همان وبسایت رسمی کنسول گری کشور سوئد اقدام کرده و سپس نسبت به مصاحبه و تحویل مدارک لازم جهت اخذ ویزای سوئد و دریافت اجازه ی ورود قانونی به این کشور اقدامات لازم را به انجام برسانید.

دریافت ویزای سوئد به صورت آنلاین

برای اخذ ویزای سوئد می بایست به صورت آنلاین درخواست رسمی خود مبنی بر ورود به کشور سوئد را پر کرده و در وبسایت این کشور به ثبت برسانید. پس از ثبت درخواست خود و پرداخت هزینه ی لازم جهت اخذ ویزای این کشور می بایست نسبت به اخذ نوبت جهت مصاحبه ی حضوری برای ویزای سوئد اقدام کنید. در این راه ممکن است مشکلاتی برای شما پیش بیاید. اگر نسبت به پرداخت آنلاین و یا عدم وجود کارت های بین المللی بانکی مانند Visa Card و Master Card مشکل دارید می توانید از شخصی که این قبیل کارت ها را دارد درخواست کرده و کارت بانکی وی را دریافت کنید. برای این موضوع می بایست اطلاعات شخصی و همچنین مدارک خود را برای انجام دیگر فرانید های لازم برای اخذ ویزای سوئد به این فرد ارایه دهید. فرد موردنظر باید اطلاعات شخصی شما مانند اطلاعات کلی و جزیی مانند نحوه ی هجی کردن حروف، نام و نام خانوادگی شما را داشته باشد. قبل از این که قصد ارسال درخواست ویزای سوئد به صورت آنلاین را داشته باشید باید مدارک و اطلاعاتی مانند ایمیلی معتبر، کارت بانکی بین المللی و ثبت نام در سایت رسمی کشور سوئد را انجام داده باشید.

ویزای سوئد به صورت آنلاین

به عنوان مثال اگر قصد ارسال درخواست آنلاین برای دریافت ویزای سوئد را دارید باید حتما در ابتدا در سایت این کشور ثبت نام کرده و اطلاعات ابتدایی خود را در این وب سایت ثبت کرده باشید.

به طور کل درخواست و فرمی که شما به صورت آنلاین برای دریافت ویزای سوئد پر می کنید، تشکیل شده از چند سوال کلی و جزیی است که شما می بایست نسبت به پر کردن آن ها نهایت دقت را داشته باشید. هر گونه اشتباه و یا کاستی در پاسخ گویی به سوالات موجود در فرم بر عهده ی فرد درخواست کننده خواهد بود و افراد زی ربط در کنسول گری کشور سوئد هیچ مسیولیتی در این قبال نداشته و پس از عدم تکمیل این فرم درخواست شما مبنی بر دریافت ویزای سوئد را در همان مرحله ی ابتدایی رد خواهند کرد.

اخذ ویزای سوئد از طریق حضور در سفارت

دریافت ویزای سوئد از طریق حضور در سفارت و مصاحبه :

پس از تقدیم درخواست آنلاین جهت اخذ ویزای سوئد و گذشت زمان، می توانید نسبت حضور در کنسول گری کشور سوئد و مصاحبه جهت دریافت مدارک اقدام کنید. اگر کشوری که شما در آن متولد نشده اید سفارت کشور سوئد در آن وجود ندارد می بایست در نزدیک ترین کشوری که سفارت سوئد را دارد حضور پیدا کرده و نسبت به ثبت درخواست رسمی و کلی جهت ارایه مدارک و هم چنین اعلام هویت جهت تطبیق مدارک و اطلاعات موردنظر خود اقدامات لازم را انجام دهید. از آن جایی که کشور سوئد با ایران دارای روابط دیپلماتیک مناسبی است، کنسول گری این کشور در ایران پابرجا می باشد و افرادی که قصد اقامت و یا اخذ شهروندی کشور سوئد را دارند می توانند از طریق سفارت سوئد در ایران نسبت به دریافت مدارک و مصاحبه نسبت به قبول و یا رد درخواست خود اطلاعات لازم را به دست آورند.

در دومین مرحله ی کلی جهت اخذ ویزای سوئد فرد به عنوان متقاضی اخذ ویزای سوئد می بایست در سفارت حضور داشته و برای اخذ ویزای این کشور سوالات ومدارک اصلی را به صورت فیزیکی و کاغذی تحویل کارگذاران سفارت سوئد دهد. پس از بررسی مدارک و صحت اطلاعات آن ها، سفارت نسبت به تایید یا عدم تایید درخواست شما تصمیم گیری می کند.

در مقالات بعدی اطلاعات بیشتری درباره ی مدارک و شرایط لازم جهت حضور در سفارت و ثبت درخواست دریافت ویزای سوئد در اختیار شما عزیزان می گذاریم.

 

منبع: ویزا سوئد