دریافت ویزای نروژ را تنها از موسسه بین المللی رابین بخواهید.

مدارک لازم جهت دریافت ویزای نروژ

همان طور که در مقالات قبلی نیز درمورد آن توضیح دادیم، برای این که بتوانید جهت اقامت و یا حتی اخذ شهروندی کشور دیگری غیر از کشور محل تولد خود اقدامی کنید می بایست از طریق کنسول گری و یا همان سفارت آن کشور تقاضای خود را پیگری کنید. به طور کل کشورهای اروپایی به دلیل وجود امکانات و شرایط بسیار مطلوب برای زندگی، به راحتی اجازه ی اقامت بلند مدت و یا اخذ شهروندی خود را به مهاجرین نمی دهند.

اقامت بلند مدت

جدا از این موارد برای این که بتوانید در کشوری اروپایی درخواست اقامت بدهید باید از طریق سفارت این کشور اقدام کرده و مدارک مورد نیاز جهت اقامت و یا دریافت ویزا را تحویل کنسول گری کشور موردنظر دهید.

اقامت

کشور نروژ از گذشته جزو یکی از کشورهای اروپایی  پر متقاضی برای اقامت و زندگی بوده است. برای این که بتوانید در این کشور زندگی کنید و اقامت خود و فرزندان خود را به دست آورید، می بایست نسبت به دریافت ویزای نروژ مدارک و اطلاعات موردنیاز را به سفارت این کشور در تهران تحویل دهید.

اخذ اقامت و مهاجرت به کشورهای اروپایی

در این مقاله به یک سری اطلاعات کلی درباره ی مدارک لازم جهت دریافت ویزای نروژ می پردازیم. شرکت حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات حقوقی در زمینه ی اخذ اقامت و مهاجرت به کشورهای اروپایی است که می توانید به کمک این موسسه سریع تر و راحت تر اقامت و ویزای نروژ خود و خانواده ی خود را دریافت کنید.

کشور نروژ

پیش از این که بخواهیم اطلاعاتی نسبت به نحوه و مدارک لازم جهت اخذ ویزای نروژ خدمت شما تقدیم کنیم، بهتر است کمی اطلاعات کلی درباره ی این کشور به شما عزیزان ارایه دهیم. کشور نروژ یکی از برترین و زیباترین کشورهای اروپایی است که عضویت این کشور در کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا باعث شده است تا این کشور به یکی از پرطرفدارترین گزینه های ممکن برای اقامت و دریافت شهروندی مهاجرین و افراد غیر اروپایی تبدیل شود.

ویزای نروژ

کشور نروژ یکی از زیباترین کشورهای اروپایی با وسعتی حدود 325,000 کیلومتر مربع می باشد که در قسمت شمالی قاره ی سبز واقع شده است. نزدیکی این کشور با اقیانوس اطلس شمالی علاوه بر تغییر اقلیم این کشور به آب و هوای مرطوب و مناسب این کشور را به یکی از کشورهای ساحلی نیز تبدیل کرده است. این کشور در غرب سوئد نیز قرار دارد.

بیش تر قسمت اراضی این کشور را خشکی و تنها حدود دو درصد این کشور را آب تشکیل می دهد. پایتخت کشور نروژ شهر اسلو و زبان رسمی این کشور نروژی است. حدود 80 درصد اراضی کشور نروژ مسکونی و مابقی آن حومه ی شهری است. جمعیت کشور نروژ حدود 5,500,000 هزار نفر است که بیش از نیمی از جمعیت کشور نروژ در پایتخت این کشور زندگی می کنند.

کشور نروژ

نکته ای که جالب توجه است این است که حدود 21,000 هزار نفر ایرانی در این کشور اقامت می کنند. پس اگر این کشور را برای اقامت انتخاب کردید، شما تنها ایرانی حاضر در آن جا نیستید. واحد ارزی کشور نروژ کرون بوده که ارزش مطلوبی در میان سایر واحدهای ارزی در جهان دارد.

دین رایج و رسمی کشور نروژ مسیحیت است که تنها دو درصد از مردم نروژ در آیین های مذهبی شرکت مداوم دارند که از این حیث پایین ترین آمار را در میان دیگر کشورهای اروپایی دارد.

مدارک لازم برای دریافت ویزای نروژ

برای این که بدانید به چه مدارکی برای اخذ ویزای نروژ احتیاج دارید، می بایست در ابتدا هدف خود از مهاجرت به نروژ را مشخص کنید. همان طور که می دانید دریافت ویزای کشور نروژ نیازمند دریافت مدارک توسط کنسول گری این کشور در ایران می باشد؛ اما قبل از آن شما باید نحوه ی مهاجرت خود به این کشور را مشخص کرده و سپس نسبت به جمع آوری و فراهم کردن مدارک اقدام کنید.

اخذ ویزای نروژ

همچنین این موضوع را باید بدانید برای این که بتوانید ویزای نروژ را به دست آورید، به یک سری مدارک کلی نیاز دارید تا درخواست اولیه خود مبنی بر اخذ ویزای نروژ را به کنسول گری کشور نروژ در ایران تحویل دهید. از مدارک کلی که برای اخذ ویزای نروژ باید آن را فراهم کنید می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. در ابتدا می بایست نسبت به پر کردن فرم الکترونیکی درخواست اقامت و دریافت ویزای نروژ اقدام کنید. حتما در پر کردن کامل فرم و دقت در انجام این کار نهایت دقت را داشته باشید. پس از پر کردن فرم می بایست نسبت به تحویل نسخه ی کاغذی آن در زمان مصاحبه در سفارت نروژ اقدام کنید.
  2. داشتن دو قطعه عکس مشابه به پاسپورت با پیش زمینه ی روشن یکی دیگر از مدارک لازم و کلی برای دریافت ویزای نروژ می باشد.
  3. داشتن پاسپورت بدون شک یکی از اصلی ترین مدارک برای تقاضای درخواست اولیه جهت دریافت ویزای نروژ به حساب می آید. این موضوع را نباید فراموش کنید که پاسپورت شما جهت طی کردن مراحل و فرایندهای قانونی لازم برای دریافت ویزای نروژ باید حداقل سه ماه اعتبار داشته باشد.
  4. نامه ای کلی مبنی بر هدف اقامت و مهاجرت به کشور نروژ، یکی دیگر از مدارک کلی جهت اخذ ویزای نروژ است. این موضوع را حتما به خاطر داشته باشید که باید در این زمینه تمامی اطلاعات لازم به صورت کامل و دقیق در نامه موردنظر ذکر کنید.

 

اخذ اقامت و ویزای نروژ

این مدارک به طور کل بخشی از اطلاعاتی است که سفارت جهت انتقال ویزای نروژ به متقاضیان خود از آن ها درخواست می کند. در مقالات بعدی اطلاعات بیش تری در زمینه ی روش های مختلف جهت اخذ اقامت و ویزای نروژ در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.

موسسه حقوقی رابین یکی از برترین موسسه های حقوقی در زمینه ی اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا می باشد. با ما همراه باشید.

 

منبع: ویزای نروژ