دوره ی زبان در سوئد موضوع مقاله امروز ماست. افراد زیادی سالانه برای اخذ ویزای تحصیلی و دانشجویی سوئد اقدام می کنند و عده ای از آن ها پذیرش در دوره های یادگیری زبان را به عنوان راهی برای رسیدن به سوئد انتخاب می کنند. آیا چنین چیزی ممکن است؟ یادگیری زبان سوئدی برای افرادی که قصد زندگی در سوئد را دارند از الزامات است و شما باید پیش از اقدام برای مهاجرت حتما زبان خود را تقویت کنید. به خصوص اگر قصد دارید در سوئد بیزینس و کسب و کاری راه بیاندازید یا در فروشگاه، آرایشگاه و مراکز تجاری مشغول به کار شوید که حتما به گذراندن دوره های زبان نیاز دارید. دسته ی دیگری از افراد که یادگیری زبان سوئدی برای آن ها الزامی است متقاضیان تحصیل رشته های پزشکی و پیراپزشکی و تمام زیر شاخه های آن در سوئد هستند، زیرا دروس ارائه شده در دانشگاه های سوئد برای این رشته های تحصیلی به زبان سوئدی آموزش داده می شوند و برای جلوگیری از ایجاد هر گونه مشکل بهتر است روی یادگیری زبان سوئدی تمرکز کنید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا با شرایط پذیرش در دوره های زبان در سوئد و مزایایی که در پی خواهد داشت آشنا شوید.

دوره های زبان در سوئد به چندین روش ارائه می شود که در این قسمت با آن آشنا خواهید شد:

 1. دسته ای از دوره های زبان سوئدی هستند که توسط دانشگاه های سوئد برگزار می شود. پس برای شرکت در این دوره ها حتما باید مدرک کارشناسی خود را اخذ کرده باشید و مدرک زبان سوئدیA1 و حداقل آیلتس 5داشته باشید. پس برای شرکت در این دوره های رایگان که معمولا یک سال به طول می انجامد باید این سه شرط را با هم داشته باشید.
 2. دسته ای دیگر از دوره های زبان در سوئد هستند که هزینه تحصیل در آن ها رایگان نیست و در هر ترم تقریبا تا پنجاه هزار کرون شهریه می گیرند. از آن جا که برای گذراندن دوره های زبان در سوئد از طریق دریافت ویزای دانشجویی، شخص باید در سفارت مصاحبه ای انجام دهد که به زبان انگلیسی برگزار می شود، برای ورود به این دوره های زبان در سوئد باید سطح قابل قبولی از زبان انگلیسی را بلد باشید و مدرک دانشگاهی نیز داشته باشید
 3. و دسته ی سوم از دوره های زبان در سوئد توسط ارگانی مانند شهرداری در تمام شهر های سوئد برگزار می شود. تفاوت این دوره با موارد فوق این است که عموما برای ورود به آن ها شرایط خاصی لازم نیست اما نکته ی قابل توجه راجع به آن ها این است که تنها با دریافت پذیرش این دوره ها نمی توانید ویزای دانشجویی سوئد را دریافت کنید. درواقع این دوره ها مخصوص افرادی است که به عنوان دانشجو وارد سوئد شده اند.

گذراندن دوره های زبان سوئدی در سوئد مزایایی دارد که از این قرار است:

 • با اخذ این دوره ها شما مشمول بیمه ی دانشجویی خواهید بود
 • همچنین شما و همسرتان قادر خواهید بود در این مدت در سوئد مشغول به کار شوید
 • فرد دانشجو می تواند ویزای شنگن مولتی را نه تنها برای خود، بلکه برای همسر و فرزندانش نیز دریافت کند. البته در صورتی که فرزندان زیر هجده سال سن داشته باشند.
 • با اخذ مدرک زبان در پایان دوره شما می توانید برای تحصیل در هر یک از دانشگاه های سوئد درخواست دهید.
 • شما می توانید یک کسب و کار راه انداخته یا بیزینس خود را ثبت کنید و در نهایت ویزای دانشجویی خود را به ویزای سرمایه گذاری یا ویزای کاری تبدیل کنید.

(این نکته را فرامو‌ش نکنید که تنها ویزای دانشجویی را می توان به ویزای کار تبدیل کرد و این امکان برای ویزای توریستی وجود ندارد. پس می توان گفت با شرکت در دوره های زبان سوئد می توانید در نهایت شهروندی و پاسپورت سوئد را نیز دریافت کنید که البته راه و روش خاص خود را دارد. با ما تماس بگیرید تا گام به گام شما را در رسیدن به اقامت دائم سوئد همراهی کنیم. )

 • جالب است بدانید علی رغم آن که ممکن است به نظر برسد یادگیری زبان سوئدی چندان دشوار نیست و در صورتی که تلفظ مصوت های زبان سوئدی را فرا بگیرید، روند یادگیری بسیار سرعت گرفته و آسان تر می شود. با یادگیری زبان شیرین سوئدی موقعیت های شغلی بهتری به روی شما گشوده می شود و می توانید با دست باز تری شغل مورد نظر خود را انتخاب کنید و دیگر دغدغه ی ارتباط برقرر کردن با همکاران و ارباب رجوع را نخواهید داشت.
 • همچنین یادگیری این زبان شما را از مترجم بی نیاز می کند که خود نوعی استقلال محسوب می شود، در واقع شما می توانید افکار و عقاید خود را به راحتی و با زبان خودتان بیان کنید و دیگر نیازی ندارید که شخصی دیگر بین شما و افراد سوئد، ارتباط را برقرار کند.
 • از دیگر مزایای یادگیری زبان سوئدی این است که شما تنها زبان سوئدی را یاد نمی گیرید! بله با یادگیری زبان سوئدی زبان منطقه ی اسکاندیناوی را یاد گرفته اید و و در نهایت می تواتید زبان افراد ساکن در نروژ و فنلاند را نیز متوجه شوید و این مزیت بزرگی برای افرادیست که قصد زندگی در منطقه ی اسکاندیناوی را دارند.
 • و در نهایت این که یادگیری یک زبان به منزله ی ورود به قلب و احساس و فرهنگ یک کشور است و این قضیه در مورد مردمان سوئد به خوبی صدق می کند. سوئدی ها ذاتا افراد سرد مزاجی هستند و ممکن است در برخورد اول به سختی با یک فرد غریبه و مهاجر ارتباط برقرار کنند اما در صورتی که شما زبان سوئدی را فرا گرفته باشید این اطمینان را به شما می دهم که صمیمیت و احساس دوستی بین شما و یک فرد سوئدی با سرعت بیشتری انجام می گیرد زیرا آن ها می توانند به شما اعتماد کنند و در نتیجه اقامت خودتان در سوئد راحت تر می شود.

منابع:

http://swedishforprofessionals.com/10-reasons-you-should-be-learning-swedish-as-an-international-talent-in-sweden/https://www.gooverseas.com/language-schools/swedish

مترجم: جواد محمدی