دوره ی زبان در کانادا موضوع مقاله امروز است. شما به هر قصد و هدفی که برای ورود به یک کشور اقدام کنید یکی از الزامات آن یادگیری زبان است. کانادا یک کشور دو زبانه است که شما برای اخذ ویزای آن باید به یکی از  دو زبان فرانسوی و انگلیسی مسلط باشید که البته با توجه به نوع ویزایی که اقدام می کنید می تواند متفاوت باشد. به طور مثال اگر برای ویزای کار و یا تحصیل در شهر کبک و یا هر شهر فرانسوی زبان اقدام می کنید تسلط شما به زبان فرانسه الزامی است اما در سایر نقاط کانادا ممکن است یادگیری زبان انگلیسی کافی باشد اما فراموش نکنید که یادگیری هر دو زبان برای ورود به کشور کانادا برگ برنده ایست که شما را نسبت به بسیاری از افراد دیگر جلو می اندازد. پس اهمیت یادگیری زبان را جدی بگیرید. توصیه ی ما به افرادی که برای اخذ ویزای کانادا اقدام می کنند این است که پیش از هرگونه اقدامات اداری، یادگیری دوره ی زبان در کانادا را در کشور خود در اولویت کارها قرار دهید. اما اگر در کشور کانادا نیز خواهان یادگیری زبان هستید با ما همراه باشید.

دوره ی زبان در کانادا

زبان کانادا و اطلاعات کلی مربوط به آن:

معمولا تمام موسسه ها و کالج های کانادا دوره ی زبان در کانادا را برگزار می کنند، حتی دانشگاه ها نیز در زمینه ی آموزش زبان برنامه هایی را تدارک دیده اند که برای افراد مهاجر گزینه ی بسیار خوبی است. این دوره ها معمولا با توجه به نیاز زبان آموز از یک ماه تا دو سال به طول می انجامد. برای دوره هایی که کمتر از شش ماه است به ویزای دانشجویی و یا تحصیلی نیازی نیست و با همان ویزای توریستی نیز می توانید در این دوره ها شرکت کنید اما اگر این دوره ها بیش از شش ماه باشد باید برای ویزای دانشجویی اقدام کنید. البته تفاوت دوره هایی که در دانشگاه برگزار می شود با سایر موسسات این است که در بیشتر مواقع دانشگاه ها دوره های مخصوص به دانشجویانی را برگزار می کنند که به صورت پیش نیاز و برای ورود به مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و یا دکتری قصد یادگیری زبان را دارند.

گاهی افراد متقاضی شرکت در مقاطع دانشگاهی نمره ی مورد قبول را در آزمون دانشگاه کسب نمی کنند بنابراین باید در این دوره های آمادگی شرکت کرده تا مدرک مورد نظر را دریافت کند. نکته ی جالبی در مورد دوره های یادگیری زبان که در کانادا برگزار می شود این است که کلاس ها به صورت گروهی برگزار شده و زبان آموز را در محیطی قرار می دهند که با محیط واقعی شبیه سازی شده و این موضوع به روند یادگیری وی کمک می کند و از آن جا که کشور کانادا کشوری مهاجر پذیر است، افرادی که در کلاس های گروهی زبان شرکت می کنند از ملیت ها و فرهنگ های مختلفی می آیند و همین موضوع باعث می شود که محیط یادگیری به محیطی دوستانه تبدیل شود و افراد با فرهنگ ها و آداب و رسوم مختلف آشنا شوند که می تواند تجربه ی بسیار لذت بخشی باشد.

علی رغم توصیه های ما مبنی بر یادگیری زبان در کشور خودتان، یادگیری زبان در کشور کانادا نیز مزیت هایی دارد که دانستن آن ها خالی از لطف نیست. از آن جا که بیشتر ساکنان کشور کانادا به زبان انگلیسی صحبت می کنند زندگی در چنین محیطی روند یادگیری را صد پله سرعت می بخشد و شما می توانید  زبان را بهتر از کشور خودتان یاد بگیرید.

مراکز و موسسه های آموزش زبان در کانادا با کیفیت بالای آموزشی و ارائه ی متود های به روز

بسیار فراوانند و تنوع زیادی دارند، شما می توانید با توجه به نیاز خود یکی از آن ها را انتخاب کنید. همچنین شهر های بزرگ کانادا با برگزاری دوره های متنوع در کالج ها و دانشگاه های معتبر مدارک بین المللی آموزش زبان را به شما اعطا می کنند. یادگیری زبان در کشوری با فرهنگ های مختلف تجربه ی شیرینی است که کانادا در اختیار شما می گذارد.

همان طور که در قسمت بالا هم اشاره کردیم برای دوره های کمتر از شش ماه شما به ویزای دانشجویی نیازی ندارید که خود یک مزیت بزرگ محسوب می شود و شما با یادگیری زبان در کانادا علاوه بر آشنا شدن با آداب و رسوم این کشور، می توانید برای آینده کاری و یا تحصیلی خود در کانادا تجربه کسب کنید. در این قسمت شما را با انواع دوره های یادگیری زبان که در کانادا برگزار می شود و مدارک لازم برای ثبت نام آشنا می کنیم.

 

مدارک لازم برای شرکت در دوره زبان در کانادا:

  • مجوز تحصیل در صورتی که دوره ی آموزش بیش از شش ماه باشد.
  • تکمیل کردن فرم تقاضانامه و پرداخت هزینه ی دوره برای دریافت پذیرش
  • ارائه ی پاسپورت معتبر
  • در صورت نیاز˓ انجام معاینات پزشکی

دوره های برگزاری آموزش زبان کانادا:

  1. دوره های آمادگی برای آزمون:

در این دوره ها فرد شرکت کننده با تقویت مهارت های چندگانه برای موفقیت در آزمون هایی مثل تافل و یا آیلتس آماده می شود.

  1. دوره های تقویت زبان عمومی:

در این دوره ها مهارت های عمومی زبان آموز برای رفع نیاز های روزمره و کاری تقویت می شود.

  1. دوره های زبان برای ورود به کالج یا دانشگاه:

در این دوره ها زبان آموز برای ورود به دانشگاه یا مدرسه و یا کالج ها آمادگی لازم را کسب می کند.

  1. دوره های intensive English course:

در این دوره ها که مدت آن از دو هفته تا یک سال متغیر است زبان آموز به صورت فشرده برای اهداف تحصیلی یا تجاری یا شرکت در آزمون آماده می شود.

منبع:

https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/new-immigrants/new-life-canada/improve-english-french/classes.html

مترجم: جواد محمدی