راهنمای دریافت وقت سفارت کشور اسپانیا و موارد کلی برای رزرو این وقت، موضوعی است که در این مقاله می توانید آن را بررسی کنید. کشور اسپانیا یکی از برترین و مناسب ترین گزینه های اقامت کشور اسپانیا برای ایرانیان است. کشور اسپانیا با فراهم کردن شرایط لازم برای مهاجرین، کشور خود را محل امن و مناسبی برای ایرانیان تبدیل کرده است. این مهاجرین را نیز ایرانیان شامل می شوند. به طور کل برای این که بتوانید در این کشور اقامت کنید و مانند طیف گسترده ای از مردم عادی کشور اسپانیا، از امکانات موجود در این کشور نهایت استفاده را ببرید. برای این موضوع باید از طریق قانونی، نسبت به اقامت در کشور اسپانیا اقدامات لازم را به عمل آورید. این موضوع را نباید فراموش کرد که برای اقامت قانونی در کشور اسپانیا باید از طریق سفارت یا همان کنسول گری کشور اسپانیا اقدام کنید. برای ورود به سفارت کشور اسپانیا باید یک سری اطلاعات لازم جهت پیگیری سریع تر فرایند قانونی اخذ ویزا و اقامت این کشور را به دست آورید.

در این مقاله اطلاعات کلی درباره ی کشور اسپانیا و همچنین کنسول گری این کشور را می توانید مطالعه کنید. موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات حقوقی در زمینه اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا، در خدمت شما عزیزان است. با ما همراه باشید.

اسپانیا:

کشور اسپانیا جزو آن دسته از کشورهای اروپایی است که سالانه طیف گسترده ای از مهاجرین و توریست ها نسبت به اقامت و یا سفر به این کشور سفر می کنند. دلایل متعددی نیز برای انتخاب این موضوع نیز وجود دارد. اقتصاد باز، صنعت رو به رشد، سطح فرهنگی بالا، آموزش پیشرفته و . . . از دلایلی است که این افراد به کشور اسپانیا سفر می کنند. برگزاری برنامه و کارناوال های شاد و مفرح در نقاط مختلف کشور اسپانیا، یکی از دلایلی است که بسیاری از مهاجرین و توریست ها را نسبت به حضور در این کشور مشتاق می کند. همچنین طبیعت بسیار زیبا و جاذبه های توریستی این کشور یکی  دیگر از دلایلی است که مهاجرین نسبت به دریافت وقت سفارت کشور اسپانیا اقدام می کنند.

وقت سفارت کشور اسپانیا:

بسیاری از افراد علاقه مند جهت اقامت در کشور اسپانیا، باید از طریق وقت سفارت کشور اسپانیا به صورت قانونی اقدام کنند. موضوعی که بسیار مهم است این می باشد که اگر علاقه مند به حضور قانونی در این کشور هستید باید حتما نسبت به پیگیری فرایند های اقامت در این کشور از طریق کنسول گری کشور اسپانیا اقدامات لازم را انجام دهند. بعضی از افراد با صرف هزینه ی کم تری و با اعتماد به بعضی از واسطه ها اقدام به جضور غیرقانونی در کشور بلغارستان اقدام می کنند. همین موضوع باعث می شود تا بسیاری از این افراد حتی به کشور اسپانیا نرسند. پس از گذشت مدت زمان طولانی و در صورت حضور در کشور اسپانیا، این افراد به دلیل نداشتن اقامت قانونی در این کشور، نمی توانند از امکانات موجود در اسپانیا، استفاده ای داشته باشند. هم چنین امکان به خطر افتادن جان این افراد به دلیل نداشتن هیچ گونه هویتی وجود دارد. پس بهتر است نسبت به حضور قانونی اقدام به دریافت وقت سفارت کشور اسپانیا کنید. برای این که بتوانید وقت سفارت کشور اسپانیا، دریافت کنید، باید حتما یک سری موارد و نکات کلی جهت دریافت وقت سفارت کشور اسپانیا را در نظر بگیرید.

موارد کلی جهت اقامت و دریافت وقت سفارت کشور اسپانیا:

برای دریافت وقت سفارت این کشور باید در ابتدا مدارک خود جهت ارایه به کنسول گری اسپانیا را آماده کنید. فراهم کردن این مدارک کمی زمان می برد. یکی از مدارک زمان بر جهت اقامت در کشور اسپانیا، مدارک اثبات کننده جهت استطاعت مالی شما می باشد. این مدارک می تواند حساب بانکی با میزان وجه مالی بالا، سند ملکی و دیگر مواردی که می تواند تبدیل به پول شود است. پس قبل از این که برای اخذ اقامت کشور اسپانیا و همچنین دریافت وقت سفارت این کشور اقدام کنید، حتما سعی کنید تا هر چه سریع تر مدارک مورد نیاز کنسول گری کشور اسپانیا را فراهم کنید.

همان طور که در مقاله قبلی به آن اشاره شد، تعیین وقت سفارت کشور اسپانیا، باید در زمانی صورت گیرد که زمان بندی شما جهت پذیرش درخواست اقامت شما و همچنین برنامه هایی که در کشور اسپانیا مشخص کرده اید، به صحیح ترین شکل ممکن صورت گیرد. به عنوان مثال اگر قصد تحصیل در کشور اسپانیا را دارید و می خواهید قبل از زمان شروع دوره ی اموزشی دانشگاه موردنظر خود وارد شوید، باید حتما فرایند مصاحبه و دریافت ویزای خود را به صورت تقریبی تخمین بزنید. همچنین موضوعی که بسیار مهم است این می باشد که وقتی که وقت سفارت کشور اسپانیا را دریافت کردید، باید حتما نسبت دلایل و هدف های خود برای اقامت در کشور اسپانیا را مشخص کرده و نسبت به اقامت در این کشور مدارک و شرایط کلی خود را به مسیول مربوطه تحویل و توضیح دهید.

یکی دیگر از مواردی که اشاره به آن خالی از لطف نیست، آداب کلی جهت پاسخ دادن به سوال های فرد مربوطه در سفارت کشور اسپانیا است. اگر نسبت به دریافت وقت سفارت کشور اسپانیا اقدام کردید، حتما باید به سوالات فرد مربوطه کامل پاسخ داده و هم چنین هرگز در میان صحبت های او نپرید. هم چنین حتما از علاقه ی قلبی خود نسب به حضور در کشور اسپانیا به او توضیح دهید.

موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات حقوقی در زمینه اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا در خدمت شما عزیزان می باشد. با ما همراه باشید.

مترجم: جواد محمدی

منبع: http://www.exteriores.gob.es/Consulados/LOSANGELES/en/InformacionParaExtranjeros/Pages/Arriving-for-the-Interview.aspx