اخذ اقامت کشور اسپانیا و راه های مختلف آن که از طریق دریافت وقت سفارت این کشور پیگیری می شود، موضوعی است که در این مقاله قصد بررسی آن را داریم. کشورهای اروپایی از دیرباز به یکی از مقاصد مهاجرین خارجی برای زندگی، کار، سرمایه گذاری، ازدواج، تحصیل و . . . موارد بوده است. سالانه طیف گسترده ای از مهاجرین غیر اروپایی نسبت به اقامت در کشورهای قاره سبز اقدامات قانونی را از طریق دریافت وقت سفارت این کشورها پیگیری می کنند. از میان کشورهای اروپایی، کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا هستند، در رتبه های اول جذب مهاجرین خارجی قرار دارند. همچنین مهاجرین به دلیل امکاناتی که کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای شهروندان خود در نظر گرفته اند، این کشورها را برای اقامت در کشوری دوم انتخاب می کنند. کشور اسپانیا نیز یکی از آن دسته از کشورهای اروپایی است که بسیاری از مهاجرین بسیار زیادی از سرتاسر جهان علاقه مند به زندگی در این کشور هستند.

برای اخذ اقامت کشور اسپانیا باید در ابتدا نسبت به روشی که می خواهید در این کشور زندگی کنید، آگاه باشید. توجه به این موضوع اهمیت بسیار زیادی دارد زیرا در صورت عدم مشخص بودن روش اقامتی خود، سفارت کشور اسپانیا از پذیرش درخواست اقامت شما در این کشور جلوگیری می کند.

در این مقاله اطلاعات کلی درباره راه های اخذ اقامت در کشور اسپانیا از طریق دریافت وقت سفارت (قانونی) و اطلاعات کلی در این کشور می پردازیم. موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات حقوقی در زمینه اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا در خدمت شما عزیزان است. با ما همراه باشید.

کشور اسپانیا:

اسپانیا یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و معاهده ی شنگن است که در زمینه ی جذب مهاجرین غیر اروپایی عملکرد قابل قبولی را تا این جای کار از خود جا گذاشته است. دلیل توجه دولت کشور اسپانیا به مهاجرین، به کار گیری این افراد در چرخه ی اقتصاد و صنعت این کشور متناسب با مهارت های این افراد است. از همین طریق نیز این کشور توانسته سود بسیار زیادی از حضور مهاجرین برای اقامت و زندگی کرده است. برای این که بتوانید اخذ اقامت کشور اسپانیا را به دست آورید باید قبل از آن، راه های مختلف جهت اخذ اقامت در کشور اسپانیا را انتخاب کنید.

راه های اخذ اقامت در کشور اسپانیا:

بسیاری از کشورهای اروپایی عضو اتحادیه اروپا به دلیل قوانین مشخص و یکسانی که در بین این افراد بسته شده، راه های نسبتا یکسانی را برای اقامت افراد خارجی در کشورهای خود در نظر گرفته اند. کشور اسپانیا نیز به دلیل عضویت در اتحادیه اروپا می بایست از قوانین پیروی کرده و راه های مشخصی را برای مهاجرین علاقه مند به اقامت در کشور خود تعیین کند. از سری راه های مختلف جهت اخذ اقامت در کشور اسپانیا می توان به این موارد اشاره کرد:

  1. اخذ اقامت در کشور اسپانیا از طریق کار:

کار در اسپانیا یکی از روش هایی است که بسیاری از افراد خارجی نسبت به اخذ آن اقدامات قانونی لازم از طریق کنسول گری را پیگیری می کنند. زیر ساخت های قوی و بالا بودن فرصت پیشرفت جهت زندگی در کشور اسپانیا از نظر کاری، باعث شده تا این کشور یکی از هدف های مهاجرین برای کار تبدیل شود.

  1. اخذ اقامت در کشور اسپانیا از طریق تحصیل:

برای این که بتوانید در کشور اسپانیا به طور قانونی تحصیل کنید، باید حتما از طریق سفارت کشور اسپانیا، تقاضا اقامت تحصیلی بدهید. تقاضای اقامت تحصیلی و درخواست شما جهت حضور قانونی در کشور اسپانیا باید در یک بازه ی تقریبی باشد. هیچ گونه تداخلی نباید میان زمان شروع دوره آموزشی در اسپانیا و ویزای شما وجود داشته باشد.

  1. اخذ اقامت در کشور اسپانیا از طریق سرمایه گذاری:

سرمایه گذاری در کشور اسپانیا می تواند یک روش هوشمندانه برای اخذ شهروندی این کشور برای شما و خانواده شما باشد. سرمایه گذاری در کشور اسپانیا می تواند برای شما بسیار پرسود باشد زیرا دولت کشور اسپانیا توجه بسیار زیادی به این موضوع می کند. پس از انتخاب نوع سرمایه گذاری خود در کشور اسپانیا، می توانید اقامت این کشور را دریافت کنید. همچنین با انتخاب نوع سرمایه گذاری در کشور اسپانیا، می توانید اقامت و کارت شهروندی آن را دریافت کنید.

  1. اقامت در کشور اسپانیا از طریق ازدواج:

از آن جایی که کشور اسپانیا جزو آن دسته از کشورهایی است که به امر خانواده توجه بسیار زیادی دارد، اقامت از طریق ازدواج را نیز برای شما در نظر گرفته است. برای ازدواج در کشور اسپانیا باید یکی از افراد حتما تابعیت کشور اسپانیا را داشته باشد. در صورت تایید صلاحیت جهت اعطا اقامت کشور اسپانیا، به فرد غیر اسپانیایی، اجازه اقامت داده می شود. این موضوع را نباید فراموش کرد که برای زندگی در کشور اسپانیا از طریق ازدواج باید حداقل در یک بازه زمانی مشخص با شریک خود مزدوج بوده و طلاقی صورت نگیرد.

همان طور که در مقالات قبلی به آن اشاره شد، برای زندگی و اخذ اقامت اسپانیا حتما باید راه اقامت در این کشور را شناسایی و نسبت به آن اقدامات لازم را انجام دهید. روش های دیگری مانند اقامت در اسپانیا از طریق خرید ملک، پناهندگی و . . . وجود دارد. این روش ها نوعی زیر شاخه این چهار نمونه هستند.

موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات حقوقی در زمینه اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا در خدمت شما عزیزان است. با ما همراه باشید.

مترجم: جواد محمدی

منبع: https://blog.abacoadvisers.com/how-to-get-spanish-residency/