اخذ اقامت کشور یونان و راه های مختلف برای این موضوع را می توانید در این مقاله مطالعه کنید. به طور کل برای این که بتوانید در یک کشور اروپایی اقامت قانونی داشته باشید، باید حتما نسبت به دریافت وقت سفارت و ارایه مدارک خود به این اداره، حتما اقدامات لازم را انجام دهید.

در این میان کشور یونان نیز یکی از آن دسته از کشورهای اروپایی است که سالانه طیف گسترده ای از مهاجرین خارجی را در کشور خود جذب می کند. برای این که بتوانید به عنوان یک مهاجر خارجی در این کشور اقامت کنید و از امکانات موجود در این کشور به مساوات دیگر شهروندان این کشور استفاده کنید، باید حتما از سفارت کشور یونان ویزا دریافت کنید.

همچنین این موضوع را نباید فراموش کرد؛ برای این که بتوانید در اخذ اقامت کشور یونان را برای خود و خانواده خود کسب کنید، باید حتما نسبت به راه های قانونی موجود برای این موضوع اقدامات لازم را انجام دهید. در این مقاله به بررسی راه های مختلف جهت اخذ اقامت در کشور یونان و اطلاعات کلی نسبت به این موضوع می پردازیم. موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات حقوقی در زمینه اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا در خدمت شما عزیزان است. با ما همراه باشید.

کشور یونان:

کشور یونان یکی از برترین کشورهای اروپایی  به منظور اقامت برای افراد خارجی است. سالانه طیف گسترده ای از افراد خارجی نسبت به حضور در این کشور از طریق کنسول گری این کشور اقدام می کنند. همچنین موضوعی که جالب توجه است، این می باشد که کشور یونان اقدامات و فرایند های لازم جهت مهاجریت افراد خارجی به کشور خود را تا میزان قابل توجهی آسان کرده است.

جدا از این موارد، کشور یونان یکی از زیباترین و خوش آب و هوا ترین کشورهای موجود در جنوب قاره ی آسیا به حساب می آید. پایتخت کشور یونان، شهر زیبا و تاریخی آتن است. واحد ارزی این کشور یورو می باشد.

عضویت کشور یونان در اتحادیه اروپا و معاهده شنگن باعث شده است تا بسیاری از افراد خارجی نسبت به اقامت و حضور در این کشور، بیش از پیش اقدام کنند. عضو بودن این کشور در اتحادیه اروپا باعث شده است تا بسیاری از این افراد خارجی به منظور کار در این کشور و یا حتی سرمایه گذاری، نسبت به اخذ ویزای این کشور از طریق کنسول گری یا همان سفارت کشور یونان فرایندهای اداری و مهاجرتی را آغاز کنند.

موضوع دیگری که درباره ی این کشور وجود داشته و بیش از پیش اخذ اقامت کشور یونان را داغ کرده است، مسیله ی آزادی های مختلف مدنی است. کشور یونان به طور کل جزو آن دسته از کشورهایی است که مسیله ی آزادی های مدنی و دموکراسی در آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

یکی دیگر از مواردی که باعث شده تا بسیاری از افراد خارجی نسبت به اخذ اقامت این کشور اقدام کنند، بحث زیبایی و بکر بودن این کشور است. سالانه بسیاری از گردشگران و مهاجرین نسبت به حضور و دیدن از جاذبه های دیدنی این کشور، نسبت به اخذ اقامت موقت و یا حتی دایمی این کشور می کنند. زیبا و تاریخی بودن کشور یونان باعث شده تا سالانه طیف گسترده ای از مهاجرین برای اقامت و سرمایه گذاری در این کشور زیبا ثبت نام کنند.

راه های اخذ اقامت کشور یونان:

برای این که بتوانید در این کشور اقامت کنید باید حتما نسبت به حضور در این کشور، اقدامات لازم را به عمل آورید. موضوع دیگری که توجه به آن بسیار مهم و حیاتی است، قانونی بودن فرایند اخذ اقامت کشور یونان می باشد.برای این که بتوانید نسبت به قانونی بودن کار اقامت به یونان خود مطمین شوید، باید حتما از طریق کنسول گری و سفارت کشور یونان در کشور خود یعنی ایران اقدام کنید.

موضوعی که توجه به آن بسیار مهم است، انتخاب راه اقامتی خود است. راه های متفاوتی برای اقامت در یونان وجود دارد که امروز به چند نمونه بسیار مهم آن اشاره می کنیم و کمی درباره آن توضیح می دهیم. از راه های اخذ اقامت کشور یونان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. اقامت در کشور یونان از طریق کار:

این روش، یکی از راه های اقامت در کشور یونان به حساب می آید. برای این که بتوانید در کشور یونان از طریق کار اقدام کنید، باید حتما ویزای کاری کشور یونان را کسب کنید و با یک کارفرما در کشور یونان قرارداد کاری به ثبت برسانید.

  1. اقامت در کشور یونان از طریق سرمایه گذاری:

این روش، یکی از پرخرج ترین و در عین حال آسان ترین روش اقامتی در کشور یونان است. بسیاری از افراد از طریق پرداخت مبلغی مشخص به دولت یونان و یا سرمایه گذاری در یکی از شاخه های تجاری در این کشور، می توانند اقامت دایم و شهروندی کشور یونان را برای خود و خانواده خود کسب کنند.

  1. اقامت تحصیلی کشور یونان:

این روش نیز یکی از روش های پرطرفدار و در عین حال راحت برای اقامت است. برای این که بتوانید در این کشور از طریق تحصیلی اقامت کنید باید با دانشکده دانشگاه مورد نظر خود در یونان ارتباط برقرار کرده و رزومه تحصیلی خود را ارسال کنید.

  1. اقامت در کشور یونان از طریق ملک:

البته می توان این روش اقامتی را نیز در زیرشاخه ی سرمایه گذاری قرار داد اما بهتر است کمی توضیح در این زمینه داد. اقامت در کشور یونان از طریق خرید ملک، با خرید ملک در این کشور صورت پذیر است. البته قیمت ملک باید در حد نصاب برای پذیرش ملک توسط دولت کشور یونان باشد.

موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از  برترین موسسات حقوقی در زمینه اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا در خدمت شما عزیزان است.

مترجم: جواد محمدی

منبع: http://www.greek-house.com/en/types-of-residence-permits/