مهاجرت به کشور نروژ و اطلاعات مربوط به آن، موضوعی است که آن را می توانید در این سایت مطالعه کنید. در چند دهه گذشته، کشورهای اروپایی به یکی از گزینه های موردنظر مهاجران برای اقامت در کشوری غیر از کشور محل تولد است. اقتصاد پویا، فراهم بودن شرایط زندگی، آزادی های مدنی، برایری و . . .  از دلایلی است که این مهاجرین نسبت به اخذ اقامت کشوری اروپایی، از طریق کنسول گری موردنظر خود اقدامات لازم را انجام می دهند. کشور نروژ جزو آن دسته از کشورهای اروپایی است که در چند سال گذشته توانسته طیف گسترده ای از مهاجرین خارجی را به سمت خود جلب کند. این کشور با فراهم کردن شرایط مناسب جهت زندگی، مهاجرین را ترغیب به اقامت در کشور خود کند. مهاجرت به کشور نروژ نیازمند دانستن چند سری اطلاعات کلی درباره این کشور و راه های قانونی ممکن آن است.

در این مقاله به بررسی اطلاعات کلی و راه های مهاجرت به کشور نروژ را مورد بررسی قرار می دهیم. موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات حقوقی در زمینه اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا در خدمت شما عزیزان است. با ما همراه باشید.

کشور نروژ:

نروژ یکی از برترین و زیباترین کشورهای اروپایی است. مشخصه های فیزیکی و طبیعی موجود در این کشور، یکی از مواردی است که طیف گسترده ای از مهاجرین و افراد خارجی، نسبت به بازدید از این کشور، از طریق کنسول گری کشور نروژ اقدامات قانونی لازم را انجام می دهند.

پیش از این که بخواهیم اطلاعاتی نسبت به راه های مهاجرت به کشور نروژ خدمت شما توضیح دهیم، بهتر است کمی اطلاعات کلی درباره ی این کشور به شما عزیزان ارایه دهیم. همان طور که در ابتدای مقاله نیز به آن اشاره شد، کشور نروژ یکی از برترین و زیباترین کشورهای اروپایی است که عضویت این کشور در کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا باعث شده است تا این کشور به یکی از پرطرفدارترین گزینه های ممکن برای اقامت و دریافت شهروندی مهاجرین و افراد غیر اروپایی تبدیل شود.

کشور نروژ یکی از زیباترین کشورهای اروپایی با وسعتی حدود 325,000 کیلومتر مربع می باشد که در قسمت شمالی قاره ی سبز واقع شده است. نزدیکی این کشور با اقیانوس اطلس شمالی علاوه بر تغییر اقلیم این کشور به آب و هوای مرطوب و مناسب این کشور را به یکی از کشورهای ساحلی نیز تبدیل کرده است. این کشور در غرب سوئد نیز قرار دارد.

بیش تر قسمت اراضی این کشور را خشکی و تنها حدود دو درصد این کشور را آب تشکیل می دهد. پایتخت کشور نروژ شهر اسلو و زبان رسمی این کشور نروژی است. حدود 80 درصد اراضی کشور نروژ مسکونی و مابقی آن حومه ی شهری است. جمعیت کشور نروژ حدود 5,500,000 هزار نفر است که بیش از نیمی از جمعیت کشور نروژ در پایتخت این کشور زندگی می کنند.

نکته ای که جالب توجه است این است که حدود 21,000 هزار نفر ایرانی در این کشور اقامت می کنند. پس اگر این کشور را برای اقامت انتخاب کردید، شما تنها ایرانی حاضر در آن جا نیستید. واحد ارزی کشور نروژ کرون بوده که ارزش مطلوبی در میان سایر واحدهای ارزی در جهان دارد.

دین رایج و رسمی کشور نروژ مسیحیت است که تنها دو درصد از مردم نروژ در آیین های مذهبی شرکت مداوم دارند که از این حیث پایین ترین آمار را در میان دیگر کشورهای اروپایی دارد.

مهاجرت به کشور نروژ این امکان را برای شما فراهم می کند تا بتوانید به راحتی از امکانات موجود در این کشور برای یک زندگی آرام و بی دغدغه استفاده کنید.

راه های مهاجرت به کشور نروژ:

کشور نروژ همانند سایر کشورهای اروپایی نیازمند اخذ ویزای این کشور است. البته قبل از این که بخواهید برای اقامت در کشور نروژ اقدام کنید، باید نحوه مهاجرت به این کشور را انتخاب کنید. پس از انتخاب این موضوع باید مدارک و شرایط لازم برای این موضوع را فراهم کنید. از راه های مناسب و قانونی جهت مهاجرت به نروژ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اقامت در کشور نروژ از طریق سرمایه گذاری:

اقامت در این کشور از طریق سرمایه گذاری، یکی از روش های کاربردی و پرطرفدار در میان مهاجرین است. البته روش های دیگری مانند اقامت از طریق ازدواج، پناهندگی و . . . نیز وجود دارد که به نسبت سختی های موجود در آن، انتخابی مناسب به حساب نمی آید. از طریق سرمایه گذاری در یک بخش خصوصی و یا داخلی مانند دولت می توانید به راحتی اقامت و سپس شهروندی کشور نروژ را برای خود و خانواده خود دریافت کنید.

  • مهاجرت به کشور نروژ از طریق تحصیل:

این روش اقامتی در میان ایرانیان بسیار رواج دارد. مطمینا این روش اقامتی را از طریق شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام نیز شنیده اید. برای این که بتوانید در کشور نروژ تحصیل کنید باید یک سری اطلاعات و موارد کلی را در این زمینه فراهم کنید تا از طرف سفارت این کشور پذیرفته شوید.

  • مهاجرت به نروژ از طریق کار:

همان طور که در ابتدا نیز به آن اشاره کردیم، کشور نروژ جزو آن دسته از کشورهای اروپایی است که جمعیت نیروی جوان آن رو به کاهش است. نیاز به نیروی کار ماهر در این کشور بسیار مبرم است. برای این که بتوانید در کشور نروژ کار کنید، باید ویزای کاری این کشور را از طریق سفارت کشور نروژ دریافت کنید.

بیش از 10 روش اقامتی برای کشور نروژ وجود دارد، اما این سه روش اقامتی، پرکاربردترین و در عین حال راحت ترین روش اقامتی برای زندگی در کشور نروژ است. با موسسه حقوقی بین المللی رابین همراه باشید.

مترجم: جواد محمدی

منبع: https://www.whatishappens.com/2019/04/immigration-to-norway-easiest-3.html