زندگی در نروژ موضوعی است که در این مقاله قصد دارم به طور کلی شما را با کشور زیبای نروژ˓ سبک زندگی افراد˓ اوقات فراغت و تعطیلات و بسیاری از مواردی آشنا کنم که در شناخت کلی نروژ به شما کمک می کند. پس تا انتهای کار با ما همراه باشید. نروژ کشوری غنی در شمال اسکاندیناوی است که به دلیل منابع بالای نفت و گاز˓ منابع برقی و آبی از هر نظر مورد توجه است. جالب است بدانید که نروژ بالاترین قدرت خرید در اروپا را دارد و به دلیل نیروی کار متخصص  و دارای جو بسیار رقابتی از جمله کشور هایی است که برای سرمایه گذاری یک گزینه ی مناسب به شمار می رود. تقریبا بیشتر افردا نروژی به زبان انگلیسی صحبت می کنند و زندگی دراین کشور راحت است. حتی اگر به زبان نروژی صحبت نکنید می توانید با افراد ارتباط برقرار کنید

اطلاعات کاربردی، بیمه سلامت و خدمات درمانی در نروژ در سطح استاندارد بسیار بالایی قرار دارد. در هر نقطه از کشور نروژ که ساکن باشید به عنوان یک دانش آموز از خدمات درمانی و پزشکی تخصصی بهره مند می شوید.

اطلاعات کلی درباره زندگی در نروژ:

نروژ رتبه ی اول شاخص توسعه ی انسانی سالانه را داراست و با بالاترین سطح استاندارد های زندگی˓ مردم شاد و سرزنده˓ ثبات نسبی سیاسی و اقتصادی بسیار ماجر پذیر است. درامد ماهیانه ی افراد و همچنین سطح رضایت از زندگی و امید به آینده در نروژ کاملا منطبق بر استاندارد های سازمان ملل می باشد و این یکی از بهترین دلایلی است که در لیست شما اولین گزینه برای مهاجرت باشد. نروژ بیش از پنجاه فرودگاه دارد و پرواز های منظم و با کیفیت˓ رفت و آمد را برای افراد ساکن راحت تر کرده است.

نروژ به عنوان یکی از بهترین کشور ها برای زندگی شناخته شده که درصد جرم و جنایت در آن بسیار پایین است. در سال های اخیر نروژ به کرات به عنوان بهترین کشور در زمینه ی سطح بالای امید به زندگی نام گرفته. کشوری که سطح درامد افراد و سطح کیفیت آموزشی در مدارس و دانشگاه ها قابل توجه است. باید گفت که موضوع به همین جا ختم نمی شود و آزادی فرنگی و حقوق مسلم افراد که شاید از هر چیزی مهم تر باشد در جامعه ی نروژ در اولویت است. به علاوه نروژ یکی از بهترین سیستم های رفاهی در سطح دنیا را دارد و افراد بیکار و کسانی که توانایی کار کردن ندارند تحت پوشش دولت حمایت می شوند.

نروژ هم مثل سوئد و دانمارک تبدیل به یک کشور چند ملیتی شده است و باید خاطر نشان کرد که امروزه سی و سه درصد از جمعیت اوسلو (پایتخت نروژ) را افراد مهاجر تشکیل می دهند و یا فرزندانی که از والدین ماجر ولی در نروژ متولد می شوند. سبک زندگی نروژ تا حدود زیادی به زمان کار و تحصیل اختصاص دارد. افراد به دنبال ایجاد تعادل بین کار و زندگی هستند. در واقع افراد زمانی که مشغول به کار هستند و زمان اوقات فراغتشان زیاد تفاوتی ندارند.

در نروژ کار کردن به صورت شخصی و خصوصی امری پذیرفته شده است و شما حتی می توانید کار را به محیط خانه ببرید. افراد در این کشور در طول ماه و سال سخت کار می کنند و درس می خوانند اما در زمان استراحت نیز وقت زیادی را برای تمدد روحیه در نظر می گیرند. آن ها به طور متوسط تمام آخر هفته ها کار را تعطیل می کنند و به فعالیت های تفریحی می پردازند و در طی سال پنج هفته از سال را به تفریح می پردازند. سلامت کامل و سبک زندگی فعال بسیار حائز اهمیت است. بعد از ظهر ها و آخر هفته اغلب به فعالیت های تفریحی سپری می شود. از اجرا های تئاتر و کنسرت تا فعالیت های خارج از خانه و ورزشی. باید گفت نروژی ها عاشق مسافرت هستند.

زندگی در نروژ

ویژگی های زندگی در نروژ:

همان طور که گفتیم در مقایسه با دیگر کشور ها افراد در نروژ اوقات فراغت زیادی دارند و به طور متوسط از ساعت9تا5کار می کنند. ولی آخر هفته و بعد از ظهر ها را به فراغت می پردازند. علاوه بر شنبه و یکشنبه و تعیلات کریسمس و تعطیلات تابستانه.

تمایل به پیاده روی و گذران اوقات در خارج از محیط خانه در بین آن ها بسیار دیده می شود و اغلب برای پیاده روی های کوتاه و یا طولانی به جنگل˓ کوه˓ و مناظر طبیعی می روند.یکی دیگر از مشخصه های بارز آن ها میل وافر به نوشیدن قهوه است. اما باید بگویم که نروژی ها قهوه را به روشی متفاوت از سایر ملیت ها می نوشند. اگر شخصی شما را برای نوشیدن قهوه به کافه ای دعوت کند به این معناست که بیا بشینیم و راجع به قهوه باهم صحبت کنیم و در گذشته کیفیت قهوه زیاد مورد توجه نبوده است اما امروزه اینطور نیست.

اگر بخواهم اطلاعات مختصر و جالب توجهی از آب و هوای نروژ در اختیار شما قرار دهم باید بگویم همان اندازه که زیباست می تواند آب و هوایی متغیر و گاهی خشن داشنه باشد. در کوهستان ها آب و هوا اکثزا ثبات ندارد و ممکن است در یک بعد از ظهر کاملا آفتابی که اشعه ی طلایی خورشید گرمای دلچسبی به بدنتان می دهد در عرض یک ساعت هوا بارانی شده و مه غلیظ و باد های تند همه جا را فرا بگیرد. باید گفت آب و هوای متغیر نروژ چیزی از زیبایی آن کم نمی کند بلکه همین تفاوت هاست که در دید تمام دنیا این کشور شمالی را به گونه ای متفاوت و منحصر بفرد کرده است.

باتری سبز اروپا˓ کشور هفتاد و دو ملت˓ آفتاب در نیمه شب و یا آرام ترین کشور دنیا را در نروژ تجربه کنید. اگر شما هم مایل به دیدن هر کدام از این مکان ها باشید باید بگویم مقصد شما نروژ است! با ما تماس بگیرید تا در راه رسیدن به آرزو هایتان شما را همراهی کنیم.

مترجم: جواد محمدی

منبع:

https://www.studyinnorway.no/living-in-norway/the-norwegian-lifestyle