درباره ی اقامت در سوئد چه می دانید؟

اقامت در سوئد و یا به طور کل زندگی در کشوری اروپایی موضوعی است که امروزه بسیار مورد توجه ایرانیان داخل ایران قرار گرفته است. برای این که بتوانید در کشور سوئد و یا هر کشور اروپایی دیگری اقامت کنید می بایست به چند سری نکات و موارد کلی برای زندگی و مهاجرت توجه داشته باشید. این موضوع را نباید فراموش کرد که اقامت در سوئد نیازمند آگاهی از موضوعاتی کلی درباره ی این کشور است.

در این مقاله می توانید اطلاعات کلی درباره ی کشور سوئد و موضوعاتی که می بایست برای اقامت در این کشور بدانید را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

کشور سوئد:

بدون شک کشور سوئد را می توان یکی از بهترین و زیباترین کشورهای موجود و عضو اتحادیه ی اروپا دانست. سوئد در همسایگی با کشورهای فنلاند، سوئد دانمارک و فاصله ی نسبی با انگلستان قرار دارد. همین موضوع باعث شده تا این کشور ارتباط خوب و مثبتی در زمینه های اقتصادی و سیاسی با همتایان خود داشته باشد.

کشور سوئد از نظر امنیت و روابط خارجی از دیرباز یکی از امن ترین کشورهای موجود در جهان بوده به طور که از جمگ جهانی اول تا به امروز این کشور از این نزاع و درگیری های موجود میان کشورهای ختلف به دور بوده و همیشه سعی کرده است با دیگر کشورهای جهان ارتباط دوستانه داشته و در راستای پیشرفت و آبادانی کشور خود گام ببرد و با دیگر کشورها نیز به طور دوستانه ارتباط داشته باشد.

همین موضوع باعث شده است تا ظیف گسترده ای از مهاجرین خارجی اقامت در سوئد را برای ادامه ی زندگی خود در کشور دوم انتخاب کنند. پایتخت این کشور شهر زیبای استکهلم بوده که بیش از 50 درصد جمعیت کشور سوئد در این شهر زندگی می کنند.

کشور سوئد با وسعت حدود 450,000 کیلومتر مربع خود پنجمین کشور بزرگ اروپا به حساب می آید که سالانه گردشگران بسیار زیادی از سرتاسر جهان برای بازدید از این کشور وارد شهرهایی مانند استکهلم، گوتنبرگ، مالمو و دیگر شهرهای این کشور می شوند. جمعیت کشور سوئد طبق آخرین آمار حدود 10 میلیون نفر است که بیش از 8 میلیون نفر از آن افراد را مردم سوئدی و مابقی آن را از دیگر کشورها و مناطق جهان تشکیل می دهد.

اقامت در کشور سوئد:

برای اقامت در سوئد باید به این موضوع توجه کرد که ورود به کشوری جدید نیازمند قبول و احترام گذاشتن به فرهنگ آن کشور است. کشور سوئد به طور کل در قاره ی اروپا و جهان جزو یکی از برترین و شادترین کشورها به شمار می آید. از طرفی اقامت در کشور سوئد این امکان را برای شما فراهم می کند تا بتوانید به  راحتی از امکانات موجود در این کشور همانند یک فرد سوئدی نهایت استفاده را ببرید.

به غیر از امکانات و شرایط فرهنگی بسیار بالا در این کشور، اقامت در سوئد این موضوع را برای شما ممکن می سازد تا بتوانید از یکی از بهترین و پر رونق ترین بازارهای بین المللی نهایت استفاده را ببرید و در این کشور از نظر اقتصادی به پیشرفت های موردنظر خود برسید.

سبک زندگی مناسب، ساده و در عین حال مدرن باعث شده است که بسیاری از مهاجران خارجی وحتی افرادی که قصد اقامت در کشوری اروپایی را دارند، سوئد را به عنوان یکی از گزینه های اصلی خود برای این موضوع انتخاب کنند. به طور کل کشور سوئد در میان سایر کشورهای اروپایی، انتخابی هوشمندانه از جانب ایرانیان برای مهاجرت به کشور اروپایی به شمار می آید.

به چه طریقی می توان اقامت در سوئد را برای خود فراهم کرد؟

موضوعی که می بایست درباره ی اقامت در سوئد به خاطر داشته باشید این است که این کشور مانند سایر قدرت های بزرگ اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و . . . اکثر شرایط لازم برای اقامت را نیز برای متقاضیان اقاامت در کشور خود انتخاب کرده است.

به طور کل به روش های متفاوتی می توان اقامت در سوئد را برای خود و یا حتی خانواده ی خود فراهم کرد. به عنوان مثال اقامت در سوئد از طریق سرمایه گذاری جزو آن دسته از مواردی است که افراد می توانند با رعایت چند سری موارد کلی و انجام دادن موارد قانونی لازم، اقامت در سوئد از طریق سرمایه گذاری را برای خود فراهم آورند.

یکی دیگر از روش های اقامت در سوئد، اقامت از طریق تحصیل است. یکی از پرکاربردترین روش برای زندگی و اخذ اقامت کشوری جدید را می توان اقامت از طریق تحصیل دانست. اقامت در سوئد از طریق تحصیل نیز یکی از پرطرفدارترین روش های مناسب برای اقامت و زندگی در این کشور دانست. وجود دانشگاه های مناسب، فراهم بودن شرایط کافی و موردنیاز برای زندگی و پیشرفت برای دانشجویان، اقامت در سوئد از طریق تحصیل را به عنوان یکی از برترین گزینه های مناسب برای اقامت و مهاجرت به سوئد دانست.

روشی که در چند سال اخیر بسیار طرفدار پیدا کرده است و کشورهایی مانند آلمان، سوئد و حتی سوئد نیز از آن استقبال کرده اند، پناهندگی است. به طور کل بحث پناهندگی با اقامت در سوئد بسیار متفاوت و منحصر به فرد است اما امروزه این روش مورد توجه و استقبال افراد خارجی جهت اقامت و زندگی در کشور جدید شده است.

از سری راه های دیگری که برای اقامت در کشور سوئد می توان به آن اشاره کرد، موضوع اقامت از طریق ازدواج، اقامت در سوئد از طریق کار و . . است که افراد بسته به دلیل و شرایط خود یکی از این روش ها را برای اقامت انتخاب می کنند.

در مقالات بعدی اطلاعات بیشتری درباره ی اقامت و شرایط لازم برای اخذ اقامت سوئد را مورد بررسی قرار می دهیم. مقالات بعدی ما را  از دست ندهید.

منبع: اقامت موقت