شرایط اخذ ویزای کار در ترکیه موضوع مقاله ی امروز ماست. کشور ترکیه به دلیل امکانات تفریحی و توریستی فراوان، اقتصاد پویا و فعالی که دارد و نرخ پایین بیکاری˓ افراد زیادی را برای سرمایه گذاری یا کار در این کشور ترغیب می کند. برای کسب اطلاعاتی راجع به اقامت کاری ترکیه می توانید مطالب موجود در سایت را مطالعه فرمایید. در این مقاله قصد داریم شرایط اخذ ویزای کار را برای شما شرح دهیم. با ما همراه باشید.

در صورتی که قصد دارید در آینده در این کشور مشغول به کار شوید پیشنهاد می کنیم چندین بار به این کشور سفر کنید و اطلاعات لازم را در مورد محیط کاری و قوانین کار در آن را جمع آوری کنید.  کشور ترکیه اقتصاد رو به رشدی دارد و به دلیل دین رسمی آن که اسلام است، ایرانیان زیادی را به خود فرا می خواند و نیز شباهت فرهنگی که بین دو کشور ترکیه و ایران وجود دارد باعث شده ایرانیان زیادی را در ترکیه ببینیم که برای کار، تحصیل و یا صرفا به قصد زندگی به این کشور مهاجرت کرده اند. تجربه ی این افراد از مهاجرت، گواهی بر کیفیت بالای زندگی و رضایت افراد در ترکیه است. یکی از راه های اخذ اقامت ترکیه کار در این کشور است و شما پس از دریافت اقامت کاری طی شرایطی می توانید شهروندی این کشور را نیز دریافت کنید. چه شرایطی؟ به شما خواهیم گفت.

شرایط اخذ ویزای کار در ترکیه

درباره ی ترکیه:

ترکیه کشوری اوراسیایی است که واحد پول آن لیر و پایتختش شهر آنکارا است. از کلان شهر های آن می توان به ازمیر، استانبول، قونیه و بورسا اشاره کرد. مردم این کشور اکثرا مسلمان هستند و در عین مدرن بودن، رگه هایی از سنت آسیایی هنوز در این کشور به چشم می خورد. شرایط آب و هوایی ترکیه بسیار جالب است و در طول سال شما چندین نوع تنوع آب و هوایی را تجربه می کنید که همه ی این ها باهم زندگی در ترکیه را به رویای بسیاری از افراد تبدیل کرده.

شرایط  اخذ ویزای کار در ترکیه:

ترکیه به دلیل جذب توریست، اشتغال زایی فراوانی در این زمینه دارد و همچنین در بخش تولید و کشاورزی نیز بسیار فعال است و شما برای استخدام کاری در ترکیه و اخذ اقامت اول از همه به مجوز کار در این کشور نیاز دارید و برای اقامت دائم در ترکیه باید شغل مناسبی پیدا کنید. شما به منظور کسب و کار در ترکیه دو راه پیش رو دارید، یا این که می توانید از طریق کنسلوگری یا سفارت ترکیه به صورت مستقیم اقدام کنید و یا از طریق یک کارفرما که در وزارت کار و امور اجتماعی ترکیه شما را تائید کند.

بر اساس قانون کار در ترکیه در صورتی که مجوز کار برای شما در ترکیه صادر شد باید به مدت یک سال با یک کارفرمای مشخص، در یک حرفه ی خاص و یک مکان مقرر مشغول به کار باشید و پس از گذشت این مدت در صورتی که هر دو طرف موافق باشند مجوز کار تا سه سال دیگر قابل تمدید است. توجه کنید که اگر قصد تمدید مجوز کار خود را دارید باید حداقل پانزده روز پیش از اتمام مجوز، برای تمدید آن اقدام کنید و نکته ی قابل توجه دیگر این است که اگر با اقامت تحصیلی در ترکیه ساکن هستید نمی توانید برای ویزای کار ترکیه اقدام کنید. ترک ها معمولا چهل و پنج ساعت در هفته کار می کنند و از روز دوشنبه تا جمعه از ساعت هشت و نیم صبح تا پنج بعد از ظهر کار می کنند و چهارده روز می توانند برای رفتن به تعطیلات، مرخصی با حقوق بگیرند که این مدت زمان نسبت به ساعت کاری شخص افزایش می یابد.

از دیگر شرایط کار در ترکیه تسلط به زبان ترکی است و شما در صورتی که این ویژگی را نداشته باشید معمولا در کار خود موفق نخواهید شد مگر این که در شرکت های منحصرا فارسی زبان استخدام شوید که تعداد آن ها چندان زیاد نیست. پس یادگیری زبان را فراموش نکنید. برای کاریابی می توانید به سایت های مختلف مراجعه کنید که دائم به روز رسانی می شوند و شرایط لازم برای جذب افراد در آن ها مشخص شده. بعضی از این سایت ها از این قرار است:

www,kariyer.com

www.eleman.net

www.sahebindan.com

حتی می توانید در روزنامه های هفتگی و ماهانه، آگهی های مربوط به کار را دنبال کنید.

شرایط کار در ترکیه با توجه به مهارت هایی که شما دارید، نیاز به حرفه ی شما در ترکیه، شهری که برای کار کردن انتخاب می کنید و عوامل بسیار زیادی متفاوت خواهد بود و شما برای کسب اطلاعات دقیق تر باید ابتدا شهر مورد نظر را انتخاب کرده، سپس کار و توانایی و مهارت های خود را با مشاوران ما در میان بگذارید. شرکت مهاجرتی و اقامتی رابین هلدینگ با سابقه ای درخشان در زمینه ی اخذ اقامت در کشور های خارجی و کادر مجهز به مشاوران و وکلای متخصص شما را در راه رسیدن به رویایتان همراهی می کند. این نکته را فراموش نکنید که هر چقدر مهارت کاری لازم را داشته باشید اما در صورتی که به زبان ترکی آشنایی نداشته و بدون تحقیق برای اقامت کاری ترکیه اقدام کنید نه تنها سرمایه ی خود را از دست می دهید، بلکه سرخورده به کشور خود باز می گردید که تبعات آن بسیار سنگین تر از تباه شدن سرمایه ی مالیست. پس پیش از هر گونه اقدام برای اخذ اقامت کاری ترکیه تحقیقات لازم و مشاوره ها را انجام دهید.

مترجم: جواد محمدی

منبع:

https://turkeyworkpermit.com/visa-application-form/