شرایط اقامت در سوئد

روش های اقامت در کشور سوئد

همان طور که می دانید اقامت و زندگی در کشور سوئد و یا دیگر کشورهای اروپایی امروزه به یکی از موضوعات مهم و چالش برانگیز برای جوانان ایرانی و یا طیف گسترده ای از مردم کشورهای جهان سومی تبدیل شده است. کشور سوئد را می توان جزو یکی از 10 کشور برتر اروپایی دانست که از نظر اقتصادی و فرهنگی بدون شک یکی از قدرت های بلامنازع در قاره ی اروپا و یا حتی جهان شناخته می شود؛ کشوری که از لحاظ منابع طبیعی در مقایسه با کشورهای خاورمیانه چندان قدرت و ذخایر قابل توجهی ندارد اما به لطف دانش، مدیریت صحیح و برنامه ریزی حساب شده به یکی از قطب های گردشگری و اقامتی در قاره ی اروپا تبدیل شده است.

اخذ ویزای شنگن

اقامت در کشور سوئد مانند سایر کشورهای اروپایی نیازمند آگاهی از روش های ممکن و قانونی برای اقامت است. اما موضوعی که باید به آن توجه کنید این است که برای تسریع در فرایند اخذ اقامت و درصورت تمایل شهروندی این کشور باید چند سری موارد کلی برای اقامت و زندگی در کشور سوئد را بدانید.

اقامت در کشور سوئد و شرایط اقامت در سوئد :

به طور کل قبل از اقامت در کشور سوئد باید چند سری اطلاعات کلی درباره ی اقامت در این کشور داشته باشید. همان طور که می دانید کشور سوئد جزو یکی از کشورهای تاثیرگذار عضو شنگن و اتحادیه ی اروپا می باشد. برای این که بتوانید وارد کشور سوئد شوید در ابتدا می بایست نسبت به اخذ ویزای شنگن اقدام کنید.

به طور کل آن دسته از شهروندانی که کشورهای آن ها عضو اتحادیه ی اروپا نمی باشد و  قصد اخذ اقامت و شهروندی کشور سوئد را دارند می بایست جهت اخذ اقامت موقت سوئد به مدت بیش از 90 روز در این کشور سکونت داشته باشند. طور کلی جهت اخذ هر گونه اقامت سوئدی می بایست از طریق کنسول گری و یا سفارت کشور سوئد در محل سکونت اولیه ی خود اقدام کنند.

ویزای سوئد

در این بخش فرد متقاضی اخذ اقامت موقت سوئد مورد پذیرش یا رد افراد مربوطه قرار می گیرد و جهت ادامه ی فرایند اخذ اقامت خود سراغ دیگر شرایط و ملزومات می رود. در صورت پذیرش اقامت موقت در کشور سوئد، افراد قادر به کار و زندگی در این کشور می باشند. سپس افرادی که به مدت پنج سال در این کشور اقامت داشته باشند صلاحیت اخذ شهروندی سوئدی را داشته و می توانند برای این موضوع اقدام کنند.

اقامت دایم سوئد این امکان را برای افراد فراهم می آورد تا به راحتی و بدون مشخص کردن مدت مخصی در کشور سوئد اقامت کنند و به کشور های عضو اتحادیه ی اروپا و منطقه ی شنگن سفر کنند و تا مدت معین و طولانی ای در آن کشورها حتی اقامت داشته باشند.

اخذ ویزای سوئد به صورت آنلاین

روش های اقامت در کشور سوئد :

اقامت در کشور سوئد مانند دیگر کشورهای اروپایی عضو اتحادیه ی اروپا و یا حتی دیگر کشورهایی که اجازه ی اقامت و مهاجرت به مهاجرین را می دهد، دارای روش های بسیار زیاد و متفاوتی است. این موضوع را نباید فراموش کرد که برای اقامت در کشور سوئد در ابتدا باید روش اقامتی خود را انتخاب کنید.

به طور کل اقامت در کشور سوئد را می توان به دو دسته ی اقامت کوتاه مدت و اقامت بلند مدت تقسیم بندی کرد. اقامت کوتاه مدت را می توان یکی از روش های موردنیاز  برای اخذ اقامت بلند مدت کشور سوئد دانست. این به این معنی است که اگر شخصی قصد اقامت و اخذ شهروندی کشور سوئد را دارد می بایست در مدت مشخصی در این کشور اقامت کرده و سپس پس از گذشت مدت مشخص خود نسبت به اخذ اقامت دایم و یا شهروندی کشور سوئد اقدام کند.

ویزای سوئد به صورت آنلاین

از سری روش هایی که افراد می توانند نسبت به اقامت و زندگی در کشور سوئد اقدام کنند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اقامت در کشور سوئد از طریق تحصیل
  • اقامت در کشور سوئد از طریق کار
  • اقامت در کشور سوئد از طریق سرمایه گذاری
  • اقامت در کشور سوئد از طریق ازدواج
  • پناهندگی

این موضوع را نباید فراموش کرد که اقامت در کشور سوئد روش های دیگری نیز دارد اما به طور کل روش های نام برده شده از سری راه های مطمین، مناسب و قانونی برای اقامت و اخذ شهروندی این کشور زیبا می باشد.

شرایط اقامت در سوئد :

برای این که بتوانید در سوئد زندگی کنید باید چند سری شرایط کلی برای زندگی و اقامت در این کشور را بدانید. به عنوان مثال عدم وجود سوپیشینه می تواند عاملی بسیار مهم و حیاتی برای اخذ اقامت کشور سوئد به حساب آید.

در صورتی که خود و اعضای خانواده ی خود شهروندان کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا و منطقه ی اقتصادی اروپا نیستید و قصد اقامت در کشور سوئد را دارید، به این مدارک پایین نیاز خواهید داشت.

اگر به صورت آنلاین درخواست اقامت در کشور سوئد را دارید، مدارک موردنظر را باید به صورت الکترونیکی پیوست کنید. با این وجود درصورت حضور در سفارت کشور سوئد در کشور خود بتوانید مدارک را تقدیم مراجع ذی ربط کنید.

اگر به صورت کاغذی درخواست اقامت سوئد را دارید، باید تمام مدارک را در سفارت کشور سوئد در کشور خود فراهم کرده و فرم درخواست اقامت را نیز پر کرده باشید.

در مقالات بعدی اطلاعات بیش تر و تخصصی تری درباره ی اقامت در کشور سوئد در اختیار شما عزیزان می گذاریم. با ما همراه باشید.

 

منبع: شرایط اقامت سوئد