دریافت وقت سفارت کشور نروژ و اطلاعات مربوط به آن موضوعی است که در این مقاله قصد بررسی آن را داریم. کشور نروژ و به طور کل کشورهای اروپایی یکی از مقاصد مهاجرین است. کشورهای اروپایی با فراهم کردن شرایط و موارد موردنیاز برای یک زندگی مناسب، باعث شده تا بسیاری از افراد خارجی نسبت به اقامت در این کشورها اقدام کنند. کشور نروژ نیز جزو آن دسته از کشورهای اروپایی است که به میزان قابل توجهی این موارد را برای مردم کشور خود و افرادی که علاقه مند به زندگی در این کشور هستند، را به بهترین شکل ممکن فراهم کرده است.

برای این که توانید وارد کشور نروژ و یا هرکشور دیگری به غیر از کشور اروپایی محل تولد خود وارد شده و اقامت کنید، باید ویزای کشور موردنظر را دریافت کنید. همچنین برای این که بتوانید ویزای کشور موردنظر مانند نروژ باید نسبت به دریافت وقت سفارت کشور نروژ اقدامات لازم را انجام دهیم. برای این که بتوانیم ویزای کشور نروژ را اخذ کنیم و در این کشور اقامت کنید باید چند سری اطلاعات و موارد کلی قبل از اقامت به این کشور را بدانید.

در این مقاله اطلاعات کلی درباره کشور نروژ و نکاتی که باید قبل از دریافت وقت سفارت این کشور را بدانید را مورد بررسی قرار می دهیم. موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات حقوقی در زمینه اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا در خدمت شما عزیزان است. با ما همراه باشید.

نروژ:

کشور نروژ را می توان به یکی از برترین کشورهای اروپایی به حساب آورد. این کشور از نظر اقتصادی به یکی از ثروتمندترین کشورهای اروپایی به حساب می آید. این کشور با بهره برداری از منابع طبیعی و اقتصادی خود، به میزان قابل توجهی توانسته به ثروت برسند.

این کشور با وسعت مناسب و جمعیت متناسب آن باعث شده است تا افراد بسیار زیادی اقامت در این کشور را انتخاب کنند. این کشور با تاریخی بسیار گسترده و باستانی جزو یکی از کشورهای اصیل و ابتدایی اروپا است که قدمت بسیار دیرینه دارد. کشور نروژ با جمعیتی کم تر از شش ملیون نفر یکی از کشورهای خلوت اروپایی که محل بسیار مناسب برای افرادی است که مایل به زندگی در کشورهای خلوت اما زیبا هستند. وسعت این کشور حدود 390,000 کیلومتر مربع است که بر اساس جمعیت حاضر در آن اندازه ی بسیار مناسبی دارد.

واحد پول این کشور کرون بوده و بیش از 80 درصد وسعت کشور نروژ مسکونی و مابقی آن کوهستانی و جزو حومه های شهری می باشد. کشور نروژ از نظر امنیت و روابط خارجی یکی از دیرباز یکی از امن ترین کشورهای موجود در جهان بوده به طور که از جمگ جهانی اول تا به امروز این کشور از این نزاع و درگیری های موجود میان کشورهای ختلف به دور بوده و همیشه سعی کرده است.

با دیگر کشورهای جهان ارتباط دوستانه داشته و در راستای پیشرفت و آبادانی کشور خود گام ببرد و با دیگر کشورها نیز به طور دوستانه رابطه دشته باشد. پایتخت این کشور شهر زیبای اسلو(Oslo) بوده که بیش از 50 درصد جمعیت کشور نروژ در این شهر زندگی می کنند.

دریافت وقت سفارت کشور نروژ و اطلاعات کلی برای حضور در کشور نروژ:

این ویژگی های منحصر به فرد در کشور نروژ باعث شده تا بسیاری از مهاجرین برای اقامت در این کشور اقدام کنند. همچنین برای این که بتوانید در این کشور اقامت کنید، باید نسبت به دریافت وقت سفارت کشور نروژ اقدام کنید. از سری اقداماتی که باید برای اقامت در کشور نروژ از طریق دریافت وقت سفارت این کشور رعایت کرد، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. باید مدارک خود را کاملا آماده کنید:

قبل از این که برای دریافت وقت سفارت کشور نروژ اقدام کنید، باید حتما مدارک خود را تکمیل کنید. قبل از ورود به سفارت سعی کنید تمامی مدارک لازم برای نوع اقامت خود را دریافت کنید. در صورت آماده نبودن مدارک، فرصت شما برای حضور در سفارت کشور نروژ و اخذ ویزای این کشور از دست می رود. در صورت ریجکت شدن مدارک شما، فرصت دوم شما برای پذیرش درخواست شما سخت تر خواهد بود.

  1. دقت در پاسخگویی سوالات بسیار مهم است:

در سفارت کشور نروژ یا همان کنسول گری این کشور، باید سعی کنید تمامی سوالات را به بهترین شکل ممکن و بدون هیچ گونه توضیح اضافه یا اشتباه خودداری کنید. سعی کنید حتما از علاقه خود برای حضور در کشور نروژ اعلام کنید. هدف و دلایل اقامت خود در کشور نروژ را حتما برای کارگزار توضیح دهید.

  1. باید برای یک راه از اقامت در کشور نروژ اقدام کنید:

اگر علاقه مند به حضور در کشور نروژ هستید، باید یکی از روش های اقامتی را انتخاب کنید. نمی توانید به صورت همزمان برای بیش از یک روش اقامتی اقدام کنید. اگر علاقه مند به تحصیل در کشور نروژ هستید نمی توانید برای کار در کشور نروژ نیز به صورت همزمان اقدام کنید.

  1. عدم وجود هیچ گونه سوابق کیفری در دریافت وقت سفارت کشور نروژ را فراموش نکنید:

اگر علاقه مند به اقامت در کشور نروژ هستید، نباید هیچ گونه سوسابقه کیفری یا قضایی در این کشور و یا کشور محل تولد خود داشته باشید. سعی کنید حتما پیگیری های قانونی لازم برای اثبات مدارک خود جهت دریافت وقت سفارت کشور نروژ را انجام دهید.

موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات حقوقی در زمینه اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا در خدمت شما عزیزان است. با ما همراه باشید.

مترجم: جواد محمدی

منبع: https://www.udi.no/en/want-to-apply/visit-and-holiday/visitors-visa-to-norway/?c=phl