مصاحبه در سفارت اسپانیا و نکات کلی که باید قبل از این مهم، آن را رعایت کنیم، موضوعی است که در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد. سفارت و یا همان کنسول گری هر کشور، خاک کشور مورد نظر است. پس هنگامی که به این اداره وارد می شوید می بایست چند سری باید ها و نباید های کلی را رعایت کنید.

سفارت اسپانیا و مصاحبه در اسپانیا نیز از این قاعده مستثنی نیست. به طور کل اگر علاقه مند به اقامت در کشور بسیار زیبای اسپانیا هستید، این مقاله را از دست ندهید. کشور اسپانیا یکی از زیباترین و در عین حال یکی از مناسب ترین گزینه های مناسب جهت اقامت ایرانیان در یک کشور اروپایی است.

در این مقاله به بررسی اطلاعت کلی درباره کشور اسپانیا و نکاتی که باید قبل از مصاحبه در سفارت اسپانیا آن را رعایت کنید را مورد بررسی قرار می دهیم. موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات حقوقی در زمینه اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا، دریافت وقت سفارت کشورهای اروپایی و کانادا، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است. با ما همراه باشید.

چرا کشور اسپانیا را برای اقامت انتخاب کنیم؟

انتخاب کشور اسپانیا برای اقامت می تواند راه های بسیار زیادی را برای پیشرفت شما فراهم کند. البته تعریف خوب یا بد بودن کشور دوم برای اقامت کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری، خرید ملک و . . . متفاوت است. با توجه به نیاز و سلایق هر شخص، این موضوع می تواند متفاوت باشد. اما بهتر است کمی اطلاعات کلی درباره کشور اسپانیا را به شما عزیزان انتقال دهیم.

همانظور که در بالا اشاره شد، کشور اسپانیا یکی از بهترین و زیباترین کشورهای قاره ی سبز است که سالانه میلیون ها گردشگر از سرتاسر جهان برای بازدید از این کشور اروپایی دیدن می کنند. اسپانیا در جنوب غربی اروپا و با مساحتی بیش از 500,000 کیلومتر مربع یکی از کشورهای بزرگ و پهناور قاره ی اروپا می باشد.

این کشور از غرب با کشور زیبای پرتغال و از شمال با فرانسه همسایگی دارد. تا سال 1713 میلادی جبل الطارق یکی از مناطق کشور اسپانیا محسوب می شد اما در طی معاهده ای این منطقه از اسپانیا جدا گردیده و امروزه اسپانیا در ظلع جنوبی خود این کشور را در همسایگی خود می بیند.

همسایگی کشور اسپانیا با این کشورها می تواند شما را به راحتی به این کشورها از نظر تجاری، گردشگری و دیگر موارد متصل کنید. جمعیت این کشور طبق آمار در سال 2016 چیزی حدود 46 میلیون نفر می باشد. واحد مبادلاتی اسپانیا همانطور که می دانید یورواست.این کشور جزو کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا و منطقه ی شنگن است.

پس از اخذ اقامت دایم و شهروندی کشور اسپانیا به راحتی و بدون ویزا می توانید به کشورهای عضو شنگن سفر کنید و با هزینه ای بسیار کم تر از این کشورهای زیبای اروپایی دیدن کنید. بیش از 80 درصد از مراتع این کشور مسکونی و مابقی آن مناطق غیر مسکونی و حومه ی شهری است.

وجود بناهای دیدنی و قدیمی، فرهنگ شبیه به فرهنگ ایرانی، مردمانی خون گرم و سطح زندگی مناسب ایرانیان، اسپانیا را به مکانی جهت اخذ اقامت و شهروندی برای ایرانیان تبدیل کرده است. کشور اسپانیا یکی از شاد ترین کشورهای اروپایی است به طوری که در ماه های مختلف سال میلادی و در شهرهای متفاوت این کشور، طیف عظیمی از کارناوال های رقص و شادی در این شهرها به حرکت درمی آید.

نکاتی که باید قبل از مصاحبه در سفارت اسپانیا آن را رعایت کنید:

مصاحبه در سفارت اسپانیا و یا به طور کل دیگر کشورهای اروپایی نیازمند آگاهی از چند سری مسایل کلی جهت مصاحبه است. از سری موارد کلی جهت مصاحبه در سفارت اسپانیا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. تکمیل بودن مدارک:

بدون شک یکی از مهم ترین موارد برای داشتن یک مصاحبه مناسب در سفارت کشور اسپانیا، تکمیل بودن مدارک است. به طور کل فردی که با شما درباره ی هدف خود جهت مهاجرت به اسپانیا، مصاحبه می کند، می بایست برای تکمیل پرونده و اطلاعات شما، مدارکتان را داشته باشد. پس سعی کنید تمامی مدارک خود را به صورت کامل و قبل از شروع مصاحبه به مسیول موردنظر تحویل دهید.

  1. در پاسخگویی به سوالات دقیق باشید:

سعی کنید حتما در هنگام مصاحبه در سفارت اسپانیا، به سوالات پرسیده شده از شما، پاسخ صحیح دهید. بسیاری از مواردی که ممکن است در مصاحبه موفق ظاهر نشوید، موضوع عدم انتقال اطلاعات به صورت کامل به فرد موردنظر است. سعی کنید دقت خود را در پاسخگویی به سوالات، به بالاترین میزان ممکن افزایش دهید.

  1. لباس و استایل شما در سفارت بسیار مهم است:

از پوشیدن لباس های نامتعارف و یا از آرایش بسیار غلیظ پرهیز کنید. در هنگام         مصاحبه در سفارت اسپانیا، موضوعی که باید به آن توجه شود، پاسخگویی صحیح و تکمیل بودن مدارک است. در روز مصاحبه بهتر است یک لباس رسمی با رایحه ملایم از یک عطر معمولی و همچنین آرایشی ساده استفاده کنید.

  1. هرگز جملات افسر (مصاحبه گیرنده) را قطع نکنید:

در هنگام مصاحبه در سفارت اسپانیا سعی کنید پس از اتمام سوال افسر به آن سوال پاسخ دهید. سعی کنید در پاسخ دهی به دقیق و کوتاه عمل کنید.

عوامل دیگری مانند سر وقت حاضر شدن در سفارت، پاسخگویی صحیح و کوتاه، عدم وجود استرس و . . . را نیز باید در هنگام مصاحبه در سفارت اسپانیا رعایت کنید.

موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات حقوقی در زمینه اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا در خدمت شما عزیزان است.

مترجم: جواد محمدی

منبع: http://www.exteriores.gob.es/Consulados/LOSANGELES/en/InformacionParaExtranjeros/Pages/Arriving-for-the-Interview.aspx