همان طور که در مقالات قبلی نیز به آن اشاره شد، کشور یونان یکی از برترین کشورهای اروپایی در جهت اقامت در یک کشور خارجی است. سبک زندگی عالی، اقتصاد روان، فرهنگ بالا مردم این کشور  و . . . از دلایلی است که اقامت در کشور یونان را یک گزینه مناسب جهت زندگی و اقامت تبدیل کرده است. برای این که بتوانید در کشور یونان اقامت کنید، باید حتما نسبت به اخذ ویزا و اقامت این کشور از طریق قانونی اقدام کنید. سفارت و کنسول گری کشور یونان تنها مرجع قانونی جهت اخذ اقامت کشور یونان است. نکته ی مهمی که قبل از دریافت ویزا و اقامت این کشور باید رعایت کنید، موضوع دریافت وقت سفارت کشور یونان است.

دریافت وقت سفارت کشور یونان و رعایت چند سری موارد کلی موضوعی است که در این مقاله آن را مورد بررسی قرار می دهیم. از دیگر اطلاعات و مواردی که در این مقاله ان را مورد بررسی قرار می دهیم، می توانیم به اطلاعات کلی درباره این کشور و دلایل اقامت در کشور یونان است. کشور یونان یک گزینه بسیار مناسب جهت اقامت برای کار، سرمایه گذاری، تحصیل، خرید ملک، ازدواج و . . . برای ایرانیان است.

موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات حقوقی در زمینه اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا، در خدمت شما عزیزان است. با ما همراه باشید.

یونان:

یونان یکی از آن دسته از کشورهای اروپایی عضو اتحادیه اروپا است که به واسطه عضویت در این اتحادیه توانست به میزان قابل توجهی پیشرفت کند. این کشور با عضویت در اتحادیه اروپا توانست به میزان قابل توجهی در روابط بین المللی خود با کشورهای عضو این اتحادیه ترقی کند.

همچنین موضوعی که درباره اقامت در کشور یونان جالب توجه است، گستردگی در پذیرش مهاجر از سرتاسر جهان است. افرادی که با دریافت وقت سفارت کشور یونان در کشور خود و یا سفر به نزدیک ترین کنسول گری واقع شده در اطراف کشور خود توانستند، ویزای این کشور را دریافت کنند.

پیشرفت کشور یونان در زمینه های اقتصادی و سیاست های بین المللی بیش از پیش تاثیر خود را بر زندگی مردم این کشور گذاشت. به طوری که مردم کشور یونان با زندگی در این کشور و داشتن آینده برای خود و فرزندان به یکی از شادترین مردمان قاره ی اروپا تبدیل شدند. این موضوع می تواند یک دلیل قانع کننده برای مهاجرین نسبت به دریافت وقت سفارت کشور یونان و سپس دریافت ویزای این کشور شود.

موضوع دیگری که درباره ی اقامت در کشور یونان جالب توجه است، آزادی و دسترسی مهاجرین به بسیاری از امکانات موجود در کشور یونان است. اگر از طریق سفارت نسبت به اخذ اقامت کشور یونان اقدام کرده باشید، به راحتی می توانید از بسیاری از امکانات موجود در این کشور استفاده کنید. فقط یک موضوع حق رای که بعد از اخذ شهروندی کشور یونان شدنی است، برای شما با رسیدن به سن قانونی، امکان پذیر خواهد بود.

همان طور که در ابتدای مقاله نیز به آن اشاره شد، برای این که بتوانید در کشور یونان اقامت قانونی داشته باشید، باید حتما نسبت به اخذ ویزای این کشور از طریق کنسول گری، اقدامات لازم را انجام دهید. دریافت وقت کنسول گری یا همان سفارت کشور یونان یکی از اقدامات مهم جهت دریافت ویزای این کشور است. اما موضوعی که مهم و جالب توجه است، اقداماتی است که باید قبل و بعد از دریافت وقت سفارت کشور یونان انجام دهید.

نکات کلی درباره ی دریافت وقت سفارت کشور یونان:

همان طور که در دیگر مقالات به آن پرداخته شد، اقامت در کشور یونان می تواند یک انتخاب هوشمندانه برای شما باشد. سبک زندگی مناسب، فرهنگ بالا، دموکراسی و . . . از دلایل انتخاب این کشور برای اقامت قانونی است.

برای این که بتوانید در کشور یونان اقامت کنید، باید حتما در ابتدا از طریق سفارت این کشور اقدام کنید. نکته ای که اشاره به آن خالی از لطف نیست، مواردی است که باید قبل و بعد از دریافت وقت سفارت این کشور رعایت کنید، است. این موارد عبارتند از:

  1. فراهم کردن مدارک کلی:

یکی از مهم ترین مواردی که باید قبل از اقامت و اخذ زمان سفارت به آن توجه کنید، فراهم بودن مدارک است. بحث مدارک یکی از موارد بسیار مهم و ضروری برای اخذ ویزای این کشور است. می توانید به راحتی مدارک اصلی و کلی برای اقامت در کشور یونان و سپس دریافت وقت این سفارت را شناخته و آن ها را فراهم کنید. البته بحث مدارک و نوع آن با توجه به روش اقامتی شما نیز بستگی دارد.

  1. هماهنگ بودن زمان سفر و دریافت وقت سفارت کشور یونان:

یک موضوع مهم دیگری که باید به آن توجه کنید، عدم تطابقت زمان خرید بلیط خود برای سفر به کشور یونان و وقت سفارت برای شما است. در صورت وجود تطابق، ضرر جدی ای از این موضوع خواهید دید. هم هزینه بلیط شما از بین رفته و هم مدارک و ویزای شما حتی ممکن است رد شود که این موضوع صدمه ی جبران ناپذیری می تواند به فرایند اخذ اقامت کشور یونان برای شما وارد کند.

  1. آداب رفتار در سفارت:

یکی از موارد و اطلاعات مهمی که پس از دریافت وقت سفارت یونان باید به آن توجه کنید، موضوع رفتار و نحوه برخورد شما در سفارت است. مواردی که تاثیر به سزایی بر فرایند اخذ اقامت کشور یونان برای شما دارد. لباسی رسمی و در عین حال پوشیده، آرایشی بسیار ساده و عدم انجام حرکات نامتعارف از دیگر مواردی است که باید حتما به آن توجه داشته باشید. در مقالات دیگر به این موضوع دقیق تر اشاره خواهیم کرد.

موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات حقوقی در زمینه اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا، در خدمت شما عزیزان است. با ما همراه باشید

مترجم: جواد محمدی

منبع: https://www.schengenvisainfo.com/greece-visa/