وقت سفارت کانادا موضوع مقاله امروز ماست. کشور زیبا و پهناور کانادا از جمله کشور های پر طرفدار برای مهاجرت به خصوص در میان ایرانیان است. سالانه افراد زیادی از ایران و سایر نقاط دنیا به کانادا مهاجرت می کنند و اگر از آن ها بپرسید علت این که کانادا را به عنوان مقصد اصلی انتخاب می کنند ممکن است پاسخ های متفاوتی دریافت کنید، از طبیعت بکر و زیبای آن گرفته تا سطح بالای امکانات رفاهی، تحصیلی، کاری و فرهنگ بالای افراد ساکن در آن. شما چرا کانادا را انتخاب کرده اید؟ آیا می دانید فارغ از هدف مهاجرت، اولین پله ای که باید در آن قدم بگذارید رزرو وقت سفارت ا‌ست؟ اخذ وقت سفارت کانادا پروسه ای است طولانی که اگر با شرایط آن آشنایی نداشته باشید ممکن است با شکست مواجه شوید. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا روند کار را به طور کامل به عرض شما برسانیم

وقت سفارت کانادا

راه های دریافت وقت سفارت کشور کانادا:

برای تعیین وقت در سفارت کانادا شما دو راه پیش رو دارید. یا به صورت اینترنتی و یا به صورت حضوری باید وقت خود را دریافت کنید. به منظور تعیین وقت آنلاین ابتدا باید وارد سایت سفارت کانادا در یکی از دو کشور امارات یا ترکیه وارد شوید و برای خودتان حساب کاربری بسازید. در سایت قسمتی وجود دارد به نام تعیین وقت که با مراجعه به این بخش باید مدارک لازم را اسکن کرده و در سایت بارگذاری کنید. چه مدارکی؟ صبور باشید! در ادامه به شما خواهیم گفت. پس از آن شما باید فرم های مربوط به درخواست ویزا را پر کرده و ثبت کنید و سپس هزینه های مربوط به صدور ویزا را به صورت آنلاین پرداخت کنید.پس از تعیین وقت سفارت شما یک ماه فرصت دارید که برای انجام انگشت نگاری و ارائه ی حضوری مدارک به سفارت مراجعه کنید.

برای تعیین وقت سفارت کانادا به صورت حضوری نیز باید به سفارت خانه مراجعه کنید و مدارک مورد نیاز را به صورت حضوری به آن ها تحویل دهید. در مرحله ی بعد باید هزینه های وقت سفارت کانادا را از طریق درگاه های بانکی پرداخت کنید. سپس از طرف سفارت یک کد پیگیری به شما داده می شود و در نهایت باید منتظر پیام از طرف کارگزار باشید. پس از تکمیل مراحل تحویل مدارک و انجام انگشت نگاری ویزای شما صادر می شود. این نکته را فراموش نکنید که ویزای کانادا به مدت پنج سال اعتبار دارد. در ضمن افراد بالای هشتاد سال و نیز کسانی که زیر چهارده سال سن دارند و دیپلمات ها و دولتمردان و افرادی که اقامت کانادا را دارند نیاز به انجام مراحل انگشت نگاری ندارند.

مدارک لازم جهت رزرو وقت سفارت:

 • ترجمه ی سند ازدواج در صورت تاهل
 • حداقل یک قطعه عکس 3.4 جدید پشت سفید تمام رخ رنگی
 • مدارک شناسایی شامل گذرنامه دارای اعتبار(حداقل یک سال) و فتوکپی از تمام صفحات گذرنامه  و تمام پاسپورت های قدیمی و ترجمه ی تمام صفحات شناسنامه
 • مدارک مالی به علاوه ی گواهی حساب بانکی و گردش حساب شش ماه اخیر و گواهی لازم برای نشان دادن تمکن مالی فرد متقاضی و موجودی حساب با حداقل چهل و پنج تا پنجاه میلیون تومان
 • پر کردن فرم درخواست ویزا و اطلاعات خانوادگی
 • گواهی ا‌شتغال به کار در صورت شاغل بودن و فیش حقوقی
 • گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان
 • کارت پایان خدمت سربازی
 • گواهی بازنشستگی
 • مدارک مربوط به ویزای پنج ساله ی کانادا
 • ارزیابی مالی شخص متقاضی
 • مدارک مربوط به اقامت دائم یا موقت فرد مقیم در کانادا
 • برگه پرداخت مالیاتی T4
 • گواهی حقوقی شخص مقیم در کانادا
 • بیمه نامه ی یک ساله

 

اگر از طرف شخصی دعوت شده اید:

در این صورت باید دعوت نامه ی رسمی با تاریخ و امضای شخصی که شما را دعوت کرده که در آن مشخصات کامل فرد دعوت کننده از قبیل اسم و فامیل و تاریخ تولد و شماره تلفن و آدرس و نسبت شخص با شما درج شده باشد به همراه کپی کارت اقامت دعوت کننده و سند ملکی و گواهی کاری دعوت کننده را ارائه کنید.

 

شما می توانید برای اخذ وقت سفارت کانادا در امارات متحده ی عربی به شهر ابوظبی در امارات مراجعه کنید. سفارت کانادا در ابوظبی برای اخذ وقت سفارت کانادا به روش پیپر عمل می کند. سفارت خانه های ترکیه نیز برای وقت سفارت کانادا در ترکیه نیز به همین روش پیپر ویزای شما را صادر می کنند. به همین منظور می توانید به شهر استانبول یا آنکارا در کشور ترکیه سفر کنید. بین این دو سفارت خانه هیچ گونه تفاوتی وجود ندارد و شما می توانید با توجه به محل زندگی خود به یکی از این دو سفارت مراجعه کنید.

اطلاعات تماس سفارت کانادا در آنکارا:

آدرس وب سایت: http://www.canadainternational.gc.ca/turkey-turqquie

تلفن تماس: 00903124092700

فکس: 00903124092712

ایمیل: ankara-im-enquiry@international.gc.ca

آدرس: Immigration Section

Cinnah Caddesi 58

06690 Cankaya

Ankara

Turkey

 

اطلاعات تماس سفارت کانادا در استانبول:

آدرس وب سایت: http://www.canadainternational.gc.ca/turkey-turqquie

تلفن تماس: 00902123859700

فکس: 00902123571000

ایمیل: ISTBL-CS@international.gc.ca

آدرس: 209 Buyukdere Caddesi

Tekfen Tower – 16th Floor

Levent 4, Istanbul

Turkey 34394

 

آدرس سایت سفارت کانادا:

http://www.canadainternational.gc.ca/uaee-eeau

آدرس سفارت کانادا در دبی:

Canada Visa Application Centre

VFS (GCC) LLC,

Office MO2, Mezzanine Floor, Silver Wave Building,(Union National bank) Mina Road, Abu Dhabi

تلفن تماس: 97142055881+

ایمیل:  info.canauh@vfshelpline.com

 

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و یا هر گونه سوال راجع به مراحل گرفتن وقت سفارت کانادا با شرکت رابین هلدینگ تماس بگیرید. شرکت مهاجرتی و اقامتی ما متشکل از تیم متخصص مشاوران و وکیلان خبره آماده ی پاسخگویی به تمام سوالات شما هستند.

منابع:

https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/campaigns/biometrics/facts.html

https://www.canadainternational.gc.ca/turkey-turquie/offices-bureaux/embassy-ambassade.aspx?lang=eng

مترجم: جواد محمدی