اقامت در کشور نروژ و دلایل مناسب بودن این کشور برای اقامت ایرانیان، موضوعی است که در این مقاله قصد بررسی آن را داریم. هرساله تعداد بسیار زیادی از افراد خارجی نسبت به اقامت در کشورهای اروپایی، اقدامات قانونی لازم برای حضور در کشور موردنظر را به عمل آورید. کشورهای اروپایی با فراهم کردن شرایط لازم برای زندگی توانسته اند به میزان قابل توجهی طیف گسترده ای از افراد خارجی را برای حضور در کشورهای خود جذب کنند. اقتصاد پویا، شرایط زندگی مطلوب، فرهنگ بالا و . . . از دلایلی است که باعث شده مهاجرین برای اقامت در کشوری اروپایی اقامت کنند. کشور نروژ نیز جزو آن دسته از کشورهای اروپایی است که توانسته از لحاظ اقتصادی به موفقیت های متعددی برسد. این کشور با فراهم کردن مشخصه های لازم برای زندگی شهروندان خود، بسیاری از افراد خارجی را علاقه مند به زندگی در این کشور تبدیل کرده است. این کشور با داشتن مشخصه و ویژگی های فیزیکی منحصر به فرد خود، به میزان قابل توجهی توریست و گردشگر خارجی برای کشور خود جذب کند. پس اگر علاقه مند به سفر و مهاجرت به کشور نروژ هستید، این مقاله را از دست ندهید. در این مقاله اطلاعات کلی درباره کشور نروژ و ویژگی های مربوط به اقامت در کشور نروژ و سفر به این کشور را می توانید مطالعه کنید. موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات حقوقی در زمینه اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا در خدمت شما عزیزان است. با ما همراه باشید.

کشور نروژ:

نروژ یکی از مهم ترین کشورهای اروپایی است که در بخش شمالی قاره ی اروپا واقع شده است. کشور نروژ می تواند گزینه ی مناسبی برای زندگی و اخذ اقامت برای ایرانیان باشد به این دلیل که بسیاری از ایرانیان مهاجر در کشورهای اروپایی در این کشور قرار دارند و در این کشور برای زندگی و مهاجرت تنها نیستید و به راحتی می توانید در این کشور در کنار دیگر هموطنان خود در این کشور زندگی کنید.

نوع حکومت اداره کننده ی این کشور پارلمانی پادشاهی شروطه و زبان رسمی کشور نروژ، نروژی است. زبان هایی مانند رومانیایی نیز در این کشور رواج دارد. پایتخت کشور نروژ شهر اسلو و واحد ارزی این کشور کرون نروژ است. همان طور که در مقالات قبلی به آن اشاره شد، کشور نروژ یکی از برترین کشورهای اروپایی در زمینه ی ذخایر طبیعی است.

همین موضوع باعث شده است که با مدیریت صحیح مصرف و آموزش الگوی صرفه جویی مطلوب و مساوی، کشور نروژ به یکی از ثروتمند ترین کشورهای اروپایی تبدیل شود. کشور نروژ با کشورهایی همانند سوید، فنلاند و روسیه همسایه است. بیش ترین مرز مشترک خود با کشور سوید است که این دو کشور با یک دیگر مراودات بسیار زیادی در زمینه ی تجاری، سیاسی و یا فرهنگی دارند. کشور نروژ را می توان جزو کشورهای کوهستانی و نسبتا سرد اروپایی تقسیم کرد که بخش های بسیار زیادی از این کشور با چوب پوشیده شده است اما موضوعی که جالب است این است که دولت نروژ از این منابع نیز اقدام به اشتغال زایی و کسب درامد کرده است.

از امکانات توریستی و رفاهی تا تجاری مانند چوب درختان چند مورد از کارهایی است که دولت کشور نروژ برای مردم کشور خود و از طرفی برای گردشگرانی که قصد بازدید از این کشور دارند را انجام داده است. کشور نروژ با وجود دریافت مالیات سنگین از شهروندان خود اما به آن ها خدمات لازم مانند آموزش بسیار عالی و خدمات درمانی مناسب را ارایه می دهد. کشور نروژ از راه های بسیار زیادی منابع مالی خود را برای اداره ی کشور فراهم می کند و صادرات یکی از مهم ترین بخش های آن است.

به عنوان مثال صادرات نفت یک چهارم درآمد کلی کشور نروژ را تامین می کند. از طرفی که این کشور دارای خطوط ساحلی بسیار طولانی است، صادرات ماهیان آبزی یکی دیگر از مواردی است که به اقتصاد کشور نروژ کمک بسیار زیادی کرده است. از طرفی دیگر به دلیل پویا بودن اقتصاد این کشور، افراد بسیار زیادی از سرتاسر جهان مایل به سرمایه گذاری در این کشور می باشند. وجود این نمونه از امکانات در این کشور باعث شده تا این کشور به یکی از انتخاب های ایرانیان برای سفر و مهاجرت به کشور نروژ تبدیل شود.

ویژگی های سفر و مهاجرت به کشور نروژ برای ایرانیان:

کشور نروژ برای آن دسته از ایرانیانی که قصد اقامت در کشوری خارجی را دارند، انتخاب بسیار هوشمندانه ای به حساب می آید. با هم چند مورد را بررسی می کنیم:

اقتصاد باز:

کشور نروژ با داشتن اقتصادی باز و گسترده توانسته به یکی از گزینه های مناسب برای اقامت تبدیل شود. اگر علاقه مند به سرمایه گذاری هستید، سفر  و مهاجرت به کشور نروژ می تواند یک انتخاب بسیار هوشمندانه برای شما و خانواده تان باشد. اگر از طریق سرمایه گذاری در کشور نروژ اقدام کنید، می توانید پاسپورت این کشور را برای خود و خانواده خود دریافت کنید.

سبک زندگی سالم:

مردم کشور نروژ زندگی مفرح و شادی دارند. این کشور در آخرین رده بندی توانسته به عنوان یکی از 10 کشور برتر اروپایی در زمینه ی رفاه و آسایش تبدیل شود. سفر و مهاجرت به کشور نروژ یک انتخاب بسیار مناسب برای شما جهت زندگی در یک کشور اروپایی خواهد بود.

سفر  به دیگر کشورهای اروپایی:

اگر علاقه مند به سفر به دیگر کشورهای اروپایی هستید، با سفر و مهاجرت به کشور نروژ می توانید اجازه سفری راحت به تمام کشورهای عضو معاهده شنگن را داشته باشید.

موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات حقوقی در زمینه اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا در خدمت شما عزیزان است.

مترجم: جواد محمدی

منبع:  https://www.internations.org/norway-expats/iranians